SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Inne dyscypliny

Dodaj odpowiedź

Ocena ogólna

Wysłana -
Witam
Mam 15 lat i trenuję pchnięcie kulą. Mój rekord 4kg wynosi 13,25m, a regularnie pcham 12,60.
Jakie mam szanse na zawodach powiatowych. Ile będę w stanie pchnąć 5kg? Proszę o pomoc
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tego nie wie nikt, bo inna waga kuli może diametralnie zmienić wynik Ale nie koniecznie.
A szanse zależą nie tylko od tego na jakim ty jesteś poziomie, ale i konkurencja.
Wysłana -
Rozumiem, ale czy ten wynik jest dobry, średni, czy nie najlepszy. Mam dylemat, bo rekord mojej szkoły wynosi 4 kg 12,65m, a sam regularnie tyle pcham. Dzisiaj pchnąłem po tygodniowej przerwie 13,20m, tylko po prostu chce wiedzieć jaki to wynik, czy słaby, czy niezly, a może jestem przeciętny. Chciałbym jeszcze wiedzieć co mogę poprawić do marca, gdyż wtedy mam zawody. Dodam tylko, że głównie pracuję nad techniką, nad siłą rąk niezbyt. Mam 183 cm wzrostu i 95 kg wagi.

Zmieniony przez - KolegaSzymon w dniu 2016-11-20 18:14:48
Wysłana -
Nie mam pojęcia jakie są wyniki w takiej grupie wiekowej. Tutaj coś więcej powinien podpowiedzieć twój trener.
Technika ok, ale myślę że też warto byłoby poćwiczyć nad dynamiką i siłą
Wysłana -
Które mięśnie proponowałbyś, abym zaczął trenować? Jakie mogą być efekty treningu do marca?

Zmieniony przez - KolegaSzymon w dniu 2016-11-20 18:21:20
Wysłana -
Raczej myślałbym nad całym ciałem, bo przy pchnięciu kulą jak sam pewnie wiesz technika jest tak skomplikowana i angażuje całe ciało, że warto byłoby trenować je w całości.

Czy posiadasz jakikolwiek sprzęt lub dostęp do siłowni?

Zmieniony przez - georgu w dniu 2016-11-20 18:38:29
Wysłana -
W szkole mamy siłownie, lecz bardzo rzadko tam chodzimy. Głównie gramy w piłkę. Mam w domu hantle. Czy dobrym pomysłem byłoby zakup gum treningowych?
Wysłana -
Nikt nie ma nic do powiedzenia?
Wysłana -
Mam do powiedzenia, tylko musisz pamiętać że my poza forum mamy też normalne życie, pracę itd- cierpliwości

Jak ciężkie są te hantle?
Wysłana -
Przepraszam za nachalność.

Hantle mam od 2,5 do 10 kg, bo mogę sobie regulować ciężar jak w sztandze.

Zmieniony przez - KolegaSzymon w dniu 2016-11-21 19:44:35
Wysłana -
Ułożył bym jakiś trening z tych ćwiczeń: http://www.sfd.pl/[art]_Ćwiczenia_dynamiczne_by_georgu_dynamika_-t371552.html

tylko, że z hantlami/hantlem
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź