SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Ocena i ulepszenie elementów diety proteinowej (Dukan).

Wysłana -
Prosiłbym o jakieś uwagi, korekty względem mojej diety. Na "dukanie" byłem z 7 lat temu i schudłem 17kg. Niska waga utrzymywała się do ubiegłego roku. Miesiąc temu zauważyłem na wadze 91kg przy wzroście 181cm. Powoli wracam do starych nawyków żywieniowych. Chce zbić wagę do 70kg. Poniżej wklejam dokument z postępami na proteinówce (dokument w Libre Office). Okres proteinowy suplementuję witaminami Olimpu, Omegą 3 z Ostrowi i WPC80. Do tego stosuję kilkanaście przypraw. Posiłki o różnych porach w godzinach 06:00-19:00. W domu nieusystematyzowany, amatorski lekki trening siłowy plus trzy razy w tygodniu godzinne bieganie. Jestem na diecie już trzeci tydzień i nie widzę żadnych efektów ubocznych odnotowywanych przez innych na tej diecie. Bóle głowy, osłabienie, ogłupienie etc. - wręcz przeciwnie, mam dużo siły i dobrą sprawność intelektualną.

Liczę na wszelkie porady względem diety, ale interesuje mnie najbardziej, czy mógłbym skrócić ten okres z proteinowo-warzywny na którym zazwyczaj waga staje w miejscu albo tak jak dzisiaj mi podskoczyła o prawie kilogram. Domyślam się, że jest to efekt wczorajszej diety bogatej w sól i organizm zatrzymał dużo wody. W okresie czystych protein zbijam systematycznie wagę po 200-300g dziennie i zastanawiam się, czy byłoby rozsądne (zdrowe) przejść na system: 5 dni protein, 3dni proteiny i warzywa. Wszelkie sugestie odnośnie korekty diety, ćwiczeń, mile widziane i z góry dziękuję.

Dokument z zapisem diety.Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-06-13 11:06:37
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
wstaw diete zgodnie z regulaminem tego dzialu http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
Wysłana -
Wobec tego dieta, w formie obrazkowej. :)
Obrazek_01.
Obrazek_02.Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-06-13 11:38:47

Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-06-13 11:40:38
Wysłana -
umiesz czytac ze zrozumieniem?
Wysłana -
Wrzuć w formie którą wszyscy znamy i która zawiera makro posiłków. Nikt nie bedzie teraz tego przeliczał i rozszyfrowywał...
Wysłana -
Dukan jest złym wyborem - przecież gość miał sprawy w sądzie, jego książki miały być wycofane ze sprzedaży. Ja dzięki Dukanowi wyhodowałam 108 wrzodów żołądka i zbabrałam hormony - także...nie warto do tego wracać.
Zajmij się zbilansowaną dietą.
Wysłana -
myślałem że ducana juz niekt nie stosuje, boom jakieś dobre 5 lat temu był
Wysłana -
Anubis84, myślę, że dietę raczej powinno się oceniać od strony zdrowotnej i jej skuteczności, a nie mody. U mnie się sprawdziła rewelacyjnie, więc po co szukać innej.

Blue_hope, znam te sądowe perypetie Dukana. Przyczyną problemów zdrowotnych tych kobiet był brak znajomości zasad żywieniowych i głupota.

Czelista & Palik, postaram się później to powpisywać. Ogólnie nie potrzebuję rozpisania diety, tylko jakieś uwagi względem obecnej. W sensie takim, że może robię coś ewidentnie źle, a tego nie dostrzegam.

Poiniżej macie przykładową rozpiskę za poniedziałek 11-go. W dni z warzywami pewnie tylko jest dużo więcej węgli.

2018-06-11
Wysłana -
910kcal dziennie?
Wysłana -
I to z wliczoną herbatą....
Wysłana -
No więc ja się wypowiem merytorycznie: Dieta jest zła. Nawet dla mądrych facetów ( a contrario przywołanych przez Autora głupich bab). Dziękuję za uwagę.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-06-13 15:37:10
Strona 1 z 3