SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena i ulepszenie elementów diety proteinowej (Dukan).

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3132

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
Prosiłbym o jakieś uwagi, korekty względem mojej diety. Na "dukanie" byłem z 7 lat temu i schudłem 17kg. Niska waga utrzymywała się do ubiegłego roku. Miesiąc temu zauważyłem na wadze 91kg przy wzroście 181cm. Powoli wracam do starych nawyków żywieniowych. Chce zbić wagę do 70kg. Poniżej wklejam dokument z postępami na proteinówce (dokument w Libre Office). Okres proteinowy suplementuję witaminami Olimpu, Omegą 3 z Ostrowi i WPC80. Do tego stosuję kilkanaście przypraw. Posiłki o różnych porach w godzinach 06:00-19:00. W domu nieusystematyzowany, amatorski lekki trening siłowy plus trzy razy w tygodniu godzinne bieganie. Jestem na diecie już trzeci tydzień i nie widzę żadnych efektów ubocznych odnotowywanych przez innych na tej diecie. Bóle głowy, osłabienie, ogłupienie etc. - wręcz przeciwnie, mam dużo siły i dobrą sprawność intelektualną.

Liczę na wszelkie porady względem diety, ale interesuje mnie najbardziej, czy mógłbym skrócić ten okres z proteinowo-warzywny na którym zazwyczaj waga staje w miejscu albo tak jak dzisiaj mi podskoczyła o prawie kilogram. Domyślam się, że jest to efekt wczorajszej diety bogatej w sól i organizm zatrzymał dużo wody. W okresie czystych protein zbijam systematycznie wagę po 200-300g dziennie i zastanawiam się, czy byłoby rozsądne (zdrowe) przejść na system: 5 dni protein, 3dni proteiny i warzywa. Wszelkie sugestie odnośnie korekty diety, ćwiczeń, mile widziane i z góry dziękuję.

Dokument z zapisem diety.



Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-06-13 11:06:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75805 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753535
Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie wyciągnąłeś wniosków z tego co pisaliśmy, więc nikt nic tutaj już nie pomoże. Widocznie jesteś jedną z osób, która musi uczyć się na własnych błędach żeby zobaczyć swoje błędy. Dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie uzyskasz pomocy na tym forum w kierunku, o który pytasz. Zapraszam na fora przeznaczone diecie Dukana i wszystkim co z nią związane.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
wstaw diete zgodnie z regulaminem tego dzialu http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
Wobec tego dieta, w formie obrazkowej. :)
Obrazek_01.
Obrazek_02.



Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-06-13 11:38:47

Zmieniony przez - Hallkell w dniu 2018-06-13 11:40:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
umiesz czytac ze zrozumieniem?

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Wrzuć w formie którą wszyscy znamy i która zawiera makro posiłków. Nikt nie bedzie teraz tego przeliczał i rozszyfrowywał...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dukan jest złym wyborem - przecież gość miał sprawy w sądzie, jego książki miały być wycofane ze sprzedaży. Ja dzięki Dukanowi wyhodowałam 108 wrzodów żołądka i zbabrałam hormony - także...nie warto do tego wracać.
Zajmij się zbilansowaną dietą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
myślałem że ducana juz niekt nie stosuje, boom jakieś dobre 5 lat temu był

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
Anubis84, myślę, że dietę raczej powinno się oceniać od strony zdrowotnej i jej skuteczności, a nie mody. U mnie się sprawdziła rewelacyjnie, więc po co szukać innej.

Blue_hope, znam te sądowe perypetie Dukana. Przyczyną problemów zdrowotnych tych kobiet był brak znajomości zasad żywieniowych i głupota.

Czelista & Palik, postaram się później to powpisywać. Ogólnie nie potrzebuję rozpisania diety, tylko jakieś uwagi względem obecnej. W sensie takim, że może robię coś ewidentnie źle, a tego nie dostrzegam.

Poiniżej macie przykładową rozpiskę za poniedziałek 11-go. W dni z warzywami pewnie tylko jest dużo więcej węgli.

2018-06-11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
910kcal dziennie?

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
No więc ja się wypowiem merytorycznie: Dieta jest zła. Nawet dla mądrych facetów ( a contrario przywołanych przez Autora głupich bab). Dziękuję za uwagę.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-06-13 15:37:10
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Koniec redukcji

Wiecej