SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena i porada- Dieta low-carb- ketosis-Targeted Keto Diet (TKD)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2016

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

Mężczyzna

Waga

90 kg

Wzrost

182 cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

26%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

szkola, trening o 17, spanie o 23

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia, trening mięśniowy + bieganie

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy

Stosowana lub planowana suplementacja

L-Karnityna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 343
Witam, mam zamiar się odchudzać z dieta low-carb. Mam 17 lat i ważę 90kg. Chodzę na siłownie przez półtora roku. Wyrobiłem sobie trochę mięsnia i chciałbym żeby się pokazał spod tłuszczu, bo mam 26% body fatu. Siłę już mam, teraz bardzo zależy mi na rzeźbie. Chciałbym schudnąc tak ze 12 kilo wciągu 2 miesięcy. Bardzo zależy mi na zachowaniu masy mięsniowej.

Moja dieta będzie polegała na spożywaniu 160g białka, 40g węglowodanów i 249g tłuszczu. Sam napisałem swój plan żywieniowy, natomiast nie wiem czy jest poprawnie zrobiony dlatego proszę was o ocenę, poprawienie i porady.

Trening mięsniowy będe wykonywał 3 razy w tygodniu, natomiast biegać będę 5 dni w tygodniu po 45 minut, w dni treningowe odrazu po treningu mięśniowym.

Mój plan:

1. Jajecznica (2 jajka) na 3-ech łyżkach oliwy z oliwek

16 g białka
54g tłuszczu
cal: 540

2. 4 cheese sticks

20g białka
28g tłuszczu
cal: 360

3. PRZED SIŁOWNIĄ

3 parówki
2 łyżki oliwy z oliwek
340g brokuł

30g białka
20g węglowodanów
64g tłuszczu
cal: 760


4.PO SIŁOWNI

Tuna w wodzie
4 łyżki oliwy z oliwek
2 pomidory
witaminy

57g białka
20g węglowodanów
42g tłuszczu
cal: 820

5. 2 GODZINY PRZED SNEM

170g piersi z kurczaka
3 łyżki oliwy z oliwek

38g białka
47g tłuszczu
cal: 540

W sumie
161g białka
40g Weglowodanów
249 g tłuszczu
cal: 3020

Będę robił sobie 1 dniowy odpoczynek od diety w sobotę żeby odnowić glikogen w mięsniach.

Dobry plan ?

Chciałbym jeszcze dodać, że będę używał L- Karnityny dla efektywniejszego spalania tuszczu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Byłeś kiedyś na zbilansowanej diecie ?
Low carb
to nie jest dobry pomysł imo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 343
Dlaczego tak myślisz ? Nie,nie byłem nigdy na zbilansowaniej diecie. Ogólnie mój plan jest ok czy o dupe potuc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Dlatego, że dieta low carb to bardzo duże wyrzeczenie, zacznij od zbialnsowanej, gdzie na redukcji masz węgle do 3g na kg masy, a nie takie ilości. W dodatku, nadrobisz tłuszczami w zbilansowanej, a low carb to imo, skrajność i zdecydowanie dla obytych w temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 343
Szanuję twoję porady, ale bardzo bym chciał rzcucić te 12 kilo w szybkim tempie, bo za 2 miesie na basenie bedę chciciał się jakoś pokazać ludziom, a wydaję mi się, że dieta low carb to najlepszy i najszybszy sposób na redukcję. Dużo ostatnio czytałem o diecie low carb i dużo zajeło mi czasu przygotowywanie się do tej diety. Chciałbym ją zacząc od jutra bo już mam kupione wszystkie produkty. Mogę dużo sobie wyrzec, uważam, że poradzę sobie na tej diecie, a jak nie to spróbuje diety zbilansowanej o której mi mówisz. Jeżeli zauważę jakieś negatywne rzezultaty na diecie low-carb, zastosuję inną dietę. W dodatku stosując diete low-carb zdobędę nowe doświadczenie i wiedze.

Zmieniony przez - smirnoff w dniu 2013-01-14 01:00:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
cheese sticks?
parówki do wymiany, to zazwyczaj sama woda+sól.
tunczyk ok, ale 2x wtygodniu, na noc twaróg(kazeina)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 343
Cheese sticks to takie pałki serowe, bardzo popularne w Ameryce, tam gdzie mieszkam :) Mają dużo białka i tłuszczu, dobre jedzenie na lunch do szkoły :)

Co jeść zamiast parówek? Może być kiełbasa ?

Dlaczego Tuńczyk tylko 2x w tygodniu ? Dlatego, że ma rtęć ? Mogę go zamienić na makrelę w puszce czy lepiej na kurczaka ?

Twaróg kupię :)

Zmieniony przez - smirnoff w dniu 2013-01-14 01:23:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 159 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1800
Nie chcę się wtrącać stary ale nie wiesz co do tych parówek dają? To jest niezdrowie pomijając to, że sama chemia. Nie możesz zamiast parówek kupić sobie np kilo jakiejś dobrej wieprzowinki i nawet ją usmażyć w dobrym tłuszczu i dać na kanapkę? :>. do tego tłuszcze możesz mieć lepsze, np. ja osobiście robię sobię do kanapek pastę z awokado, bo ma ono kwasy b9, które są najlepsze.

Tuna w wodzie okej, ale z puszki czy z rybnego? Jak z puszki to odradzam osobiście bo dużo soli, bardzo dużo a ona zatrzymuje Ci wodę w organizmie i spieprza metabolizm..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 343
w takim razie, zamienie tuńczyka z puszki na filety z makrelii i parówki wywale z diety :)

Zmieniony przez - smirnoff w dniu 2013-01-14 01:33:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 159 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1800
Podam Ci przykład mojej siostry, zawsze babcia ją odbiera z przedszkola, była szczuplutka. I nagle mała Agatka zaczęła strasznie przybierać na wadze, urósł jej brzuszek! Dlaczego? bo ją babcia parówkami karmiła ciągle..

Jak masz trochę czasu to nawet zamiast tej makreli mógłbyś sobie zrobić rybkę po grecku jakąś i jeść małe porcyjki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 343
może zamiast parówek, zjem 150g wędzonego boczku. Patrzyłem w sklepie na twarogi to wszystkie miały 5g cukru na 12g białka, trochę dużo, zależy mi na spożywaniu mniej niż 40g węglowodanów, aby wejść w stan ketozy i w nim pozostać.

Pójdę jutro do polskiego sklepu, może znajde jakiś twaróg który będzie mial mniej cukru.

Zmieniony przez - smirnoff w dniu 2013-01-14 05:06:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu treningowego

Następny temat

Suplementacja

WHEY premium