SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety redukcyjnej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9104

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Witam
Nie jestem mocny w dietach, a zależy mi, aby doszlifować ten fundament pracy przy zrzucaniu tkanki tłuszczowej. Nie mam pomierzonych jeszcze obwodów, zamieszczę co wiem i wrzucę dietę. Trenuję FBW 3 x tydzień, wtorki, czwartki i soboty. Ok. godziny 15:30, czas treningu ok. 45-60 min. Nic poza tym. Pracę mam biurową, siedzącą, stresującą :)

W dni treningowe zjadam posiłek nr 1 tj. filet z piersi drobiowej. W dni nietreningowe zjadam zestaw nr 2 przy czym w poniedziałek jem wątróbkę, we środę schab, w piątek rybę. Śniadania i kolacja się nie zmienia. Staram się zróżnicować dietę. W niedzielę rozsądny cheat day. Zapotrzebowanie obliczyłem na 3100 kcal, odjąłem 500 kcal i staram się trzymać 2600 kcal na dobę. Staram się trzymać B: 2,3g/kg, T: 0,9g/kg mc i W: 290g/kg mc czyli B 30%, T 25%, W 45%. Za wszelkie rady dziękuję.

Cel :redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 34
Waga : 85
Wzrost : 175
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 22%
Aktywność w ciągu dnia : praca biurowa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : do oceny. Bez podjadania, piwa, słodyczy. Raz na tydzień cheat day.
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana










Zmieniony przez - szopenus w dniu 2018-07-11 19:46:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nie ma co mieszać
wystarczy byś smażył na oleju kokosowym czy też smalcu gęsim i będzie ok. Generalnie jest tendencja w drugą stronę : ludzie jedzą zbyt mało wielonienasyconych nie są im znane zdrowe oleje roślinne, które działają przeciwzapalnie, wspierają wszystkie procesy autoimmunizacyjne itp i potem się dziwią, że chodzą zdenerwowani, głodny, drażliwi, bo jedyne co znają to oliwa z oliwek do posiłku z ryżem i kurczakiem
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Zapotrzebowanie liczyłeś wg wzoru ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Z zapotrzebowaniem miałem chyba największy kłopot. Liczyłem wg. trzech czy czterech wzorów, kilku kalkolatorów. To co wyliczyłem jest czymś w formie złotego środka, po przeczytaniu masy artykułów, wskazówek itp. Pytanie jest bardzo dobre, bo mimo starań nie jestem pewien obliczonego zapotrzebowania. Czekam na wyniki, w niedzielę ważenie i chcę zobaczyć czy coś obcinać. Chyba, że znalazłaby się dobra dusza, która pomogła by z obliczeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33023 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277969
szopenus
Z zapotrzebowaniem miałem chyba największy kłopot. Liczyłem wg. trzech czy czterech wzorów, kilku kalkolatorów. To co wyliczyłem jest czymś w formie złotego środka, po przeczytaniu masy artykułów, wskazówek itp. Pytanie jest bardzo dobre, bo mimo starań nie jestem pewien obliczonego zapotrzebowania. Czekam na wyniki, w niedzielę ważenie i chcę zobaczyć czy coś obcinać. Chyba, że znalazłaby się dobra dusza, która pomogła by z obliczeniami.
Licząc pierwszy raz w zyciu swoje zapotrzebowanie i pierwszy raz w życiu startując z masa czy redu nie możesz być pewien swojego zapotrzebowania na 100% bo to są szacunki na podstawie wielu czynników ( szczególnie wszystko może zamieszać dzienna aktywność ) , więc pierwszy raz polega na dużej obserwacji wagi , lustra itp.Dziennik prowadzony gdzieś w notatniku dużo pomaga .Napewno każda następna masa czy redukcja już daje nam pewność takich wyliczeń bo sami na wlasnym ciele poznamy przy jakich kcal i jakim makro organizm reaguje odpowiednio do celu .



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-07-12 05:58:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Dzięki. Być może zbyt drobiazgowo i poważnie podszedłem do obliczeń, a zbyt mało zostawiłem miejsca na naturę, obserwację i to, co organizm sam w czasie pokaże. Niemniej jednak coś cokolwiek nt. posiłków? Czekam na opinię ekspertów. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75956 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754427
Zmniejsz białko do 170g. W zupełności wystarczy. Szczególnie przy 22% tkanki tłuszczowej. Białko potrzebne jest dla Twoich mięśni, a nie tkanki tłuszczowej. Jaja dawaj całe, wędliny do eliminacji, więcej warzyw, ryby świeże/mrożone, a nie puszkowane.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Ok, białko zmniejszyć na korzyść węglowodanów czy tłuszczów? Zjadanie całych jaj sugeruje raczej uderzenie w tłuszcze. Czytałem i słyszałem o dobrym wpływie białka na wydatek energetyczny konieczny do jego trawienia stąd taka moja proporcja. Ryby jem mrożone, puszkowany tylko tuńczyk. Warzyw staram się jeść więcej tak naprawdę, nie wszystkie zapisywałem. A wędlina dobrze mi pasuje do kanapki, generalnie od lat wędlin nie jadam z uwagi na podejrzany skład, ale teraz postanowiłem wprowadzić jako źródło białka. Postaram się w takim razie dostosować do wskazówek i nieco zmodyfikować dietę. Wybaczcie dużo pytań, ale jestem z natury człowiekiem, który jak coś robi to lubi wiedzieć dlaczego tak, nie inaczej i w jakim dokładnie celu :) Pozdrawiam
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Ryby najlepiej jesc świeże . Z puszki sporadycznie gdy np czas nas goni a trzeba coś zjesc .


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-07-12 10:57:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
z góry błędnym założeniem jest wplątanie cheat day do swojej praktyki żywieniowej, jeśli dopiero zaczynasz Panie kolego
dieta nie najlepsza.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Antos098, może cheat day nie jest najlepszym określeniem. Chcę mieć po prostu tą niedzielę luźniejszą, by zjeść z rodziną rosół, kawałek szarlotki u teściowej w odwiedzinach czy wyjść z dziećmi na pizzę. Nie mam zamiaru żreć kebabów czy 1kg frytek z Maca :) Co do opinii "dieta nie najlepsza" - dzięki za opinię, bo pomocy niestety żadnej.

Co do ryb, to powtórzę, że z puchy jem tuńczyka. Czy jest jakaś inna opcja jedzenia tuńczyka, bo nie kojarzę, by u mnie w sklepie sprzedawali go w innej, świeżej formie. Jeśli proponujecie zmienić go na coś innego chętnie rozważę. pozdrawiam



Zmieniony przez - szopenus w dniu 2018-07-12 11:20:09

Zmieniony przez - szopenus w dniu 2018-07-12 11:20:42
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Niestety jeżeli zaczynasz redukcje i chcesz żeby przyniosła efekt . To szarlotka u teściowej odpada to samo tyczy się pizzy .
Rybki albo akwarium
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna KETO do oceny

Następny temat

spalanie tkanki tluszczowej na cyklu.

WHEY premium