SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety redukcyjnej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 673
Witam wszystkich, proszę o pomoc w ocenie mojej diety którą planuje wprowadzić w życie. Wyliczone zapotrzebowanie ze wzorów z forum to ok 2800 kcal. Kaloryczność diety ustaliłem na poziomie 2500 kcal, i nie mam pojecia jak na nią zareaguje. Wrzucam posiłki skomponowane na dwa dni, jeśli stwierdzicie brak większych błędów, dołoże kilka wymiennych dań dla urozmaicenia. Poniżej wpisuje ankiete.
Cel :zmniejszenie % tkanki tłuszczowej
Płeć : mężczyzna
Waga : 93
Wzrost : 180
Obwód klatki : 106
Obwód ramienia : 39
Obwód talii : 98
Obwód uda : 66
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : lekka praca fizyczna
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, 2x w tygodniu bieganie 50 min po 8 km
Odżywianie : Od dawna zwracam uwagę na zdrowsze żywienie, z częstymi wyjątkami.
Ograniczenia żywieniowe : -
Stan zdrowia : OK
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieganie, rower.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : narazie nie
Stosowane wcześniej diety : Próby stosowania się do 10 wskazówek żywieniowych z forum




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Sporo nabiału co za tym idzie jest to trochę przetworzone ale wygląda to ok jeżeli za chwilę Ci się to nie przeje. Wszystkie posiłki powinny być zbilansowane więc lepiej gdybyś łączył te dwa małe nie posiłki w prawdziwy posiłek.
Skoro obwody lecą tzn. , że idziesz w dobrym kierunku .


Zmieniony przez - Kriso1987 w dniu 07.04.2018 13:30:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Wygląda dobrze. Założenia kalorii, makroskładników, źródła pożywienia. Bez wątpienia jednak warto urozmaicać, więc np. podroby, różne świeże ryby a nie z puszki, wieprzowina, wołowina, więcej warzyw.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 673
Oczywiście będę ją urozmaical, zastanawia mnie tylko kwestia ilości tłuszczy, a mianowicie czy znaczne przekroczenie 1g tłuszczu na kg masy ciała będzie miało jakieś negatywne skutki? Oczywiście kosztem ww.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
nie bedzie mialo

i jak dla mnie rozklad makro bynajmniej dziwny. na sniadanie 10g bialka a w kolejnym posilku ponad 60. staralbym sie dac te min 25g na posilek co by osiagnac prog leucynowy


Zmieniony przez - czellista w dniu 2018-03-15 10:45:49

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 673
Jest to spowodowane tym że pierwszy posiłek jem zaraz po przebudzeniu przed pracą, i ciężko jest mi wtedy cokolwiek przełknąć,nie wiem jak mogę to przeskoczyć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Dlaczego miałbyś zwiększać tłuszcze? Odnośnie do uzupełniania białka, np. rano, to zawsze możesz uzupełnić je odżywką.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ryby z puszki nie są optymalnym rozwiązaniem, celuj w świeże które stanowią bogate źródło DHA i EPA. Banan po treningu jest zbędny jak ten lunch - zredukuj ilośc mięsa w ciągu dnia, za to dodaj więcej białka do śniadania. Zawsze możesz kupić WPC aby było pewnym urozmaiceniem w menu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 673
Ryby postaram się zamienić na świeże chociaż co drugi dzień, a posiłek wpisany jako lunch jest taki bo nie mam przerwy w pracy do 15, więc jem coś w biegu żeby nie być głodny. Mięso z drugiego śniadania rozłoże też na pierwsze. Wstawię wieczorem dodatkowe rozpiski diet i będę prosił o dalsze rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Czekamy zatem na poprawione rozpiski.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-03-15 16:08:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 673
Wstawiam lekkie modyfikacje. Powiedzcie mi proszę, dlaczego banan po treningu jest nie potrzebny? Z tego co wyczytałem powinienem coś zjeść w ciągu pół godziny po treningu. Doczytałem o progu leucynowym i będe próbował stosować się do niego.












Zmieniony przez - tryypo w dniu 2018-03-15 20:54:51

Zmieniony przez - tryypo w dniu 2018-03-15 20:56:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nie musisz jeść w ciągu pół godziny. Wystarczy zjeść do godziny pełnowartościowy posiłek. Nie musisz uzupełniać węglowodanów. To nie jest wysiłek wymagający uzupełnianie glikogenu. Chyba, że masz dwa treningi dziennie. Wywal te chleb. Dieta ma być urozmaicona a nie chlebowa.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do poprawek

Następny temat

Dieta

WHEY premium