SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety oraz zapotrzebowania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7548

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

Mężczyzna

Cel

Budowa masy mięśniowej

Waga

94-5kg

Wzrost

204cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

12-15%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Siłownia 4x w tygodniu plan 5/3/1

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Koszykówka codziennie po 1,5h dziennie, mecze w weekendy

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Dieta redukcyjna 3200kcal, aktualnie stosuje diete ze zrzutu ekranu

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Krew w porządku, jeśli chodzi o reszte to czuje sie dobrze i raczej nie ma obaw by sie martwic o zdrowie

Stosowana lub planowana suplementacja

Beta alanina 6g dziennie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
Mam dla was poredukcyjne badania analizy składu ciała, oraz krwi, jednak póki co dokładnie przekleje analize, bez zdjęcia a potem dam zdjecie morfologii i moczu

Więc

Data: 17/08/2017

Sporządzone waga TANITA (Typ wagi: BC-1000) badania na czczo

Lat 19

Body fat. 11,3% = 10kg
Wisceralna TK. Tluszczowa 1 level
Wysokość ciała 203,5cm
Masa ciała 88,3kg
BMI 21,6
Masa tk. beztłuszczowa 78,3kg
Masa mięśni=74,5kg
Masa tk. kostnej 3.8kg
Zawartość wody 58,8% = 51,9kg
WIEK METABOLICZNY=12 lat
BMR=2338kcal
Dziennie spożycie= 4162kcal

Takie pytanie byłby w stanie ktoś dobrze mi opisać co było dobrze, co źle, oraz czym jest ten wiek metaboliczny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Wiek metaboliczny w dużym uproszczeniu to jest "jak czuje się nasz organizm"... jak masz 19 lat i wykazało Ci wiek metaboliczny 12 latka to raczej bym w to nie wierzył :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
Z tego co ja tutaj widze, to troszke odwodniony byłem ale to raczej spowodowane długim oczekiwaniem na badania, ówczesnym upałem oraz brakiem jakiejkolwiek wody ze sobą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie zapatruj się w tego typu pomiary, gdyż tanita nie jest precyzyjna.
Wejdziesz na nią jutro i pokaże Ci całkiem co innego.

Swego czasu byłem trenerem w jednej z sieciówek, kazano robić klientom tego rodzaju pomiary ( co mnie bawiło ) i faktycznie różnice wahały się z dnia na dzień i to znacznie. Jeśli chcesz bardziej precyzyjnych danych to weź cm i mierz się na czczo, do tego fałdomierz może zdać egzamin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zdecydowanie nie ma sensu tego analizować jak i wykonywać. Skup się na obwodach ciała. To one są wyznacznikiem efektów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
A tutaj wyniki krwi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
dodaje dwa posty bo z telefonu wiec nie moge kilku zdj dac w jednym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
Takie pytanko, czy jest różnica w jakości białka w np. drobiu, a wieprzowinie? Czy generalnie białka mięsa zawierają taki sam profil aminokwasowy? Jeśli jest to jaki rodzaj mięsa wychodzi z najwiekszą koryścią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Różnica jest nie tylko w profilu aminokwasowym, ale też w obecności witamin, składników mineralnych. Zdecydowanie warto urozmaicać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Identycznego profilu aminokwasu nie mają, gdyż jest to inny rodzaj mięsa bowiem wartości są bardzo zbliżone do siebie (różnice niewielkie), poza tym jak Domer wspomniał - pod uwagę należy również brać zawartość witamin oraz minerałów, dlatego tak ważne jest urozmaicanie menu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to przestępstwo? (Produkty na diecie redukcyjnej)

Następny temat

Posiłek potreningowy ?

WHEY premium