SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety oraz zapotrzebowania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7546

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

Mężczyzna

Cel

Budowa masy mięśniowej

Waga

94-5kg

Wzrost

204cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

12-15%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Siłownia 4x w tygodniu plan 5/3/1

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Koszykówka codziennie po 1,5h dziennie, mecze w weekendy

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Dieta redukcyjna 3200kcal, aktualnie stosuje diete ze zrzutu ekranu

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Krew w porządku, jeśli chodzi o reszte to czuje sie dobrze i raczej nie ma obaw by sie martwic o zdrowie

Stosowana lub planowana suplementacja

Beta alanina 6g dziennie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
Generalnie bardziej celuje w IIFTYM niz sztywna diete więc codziennie bedzie sie to zmieniac, le postaram sie przez jakis czas wrzucac co jem i po prostu poddawac sie waszej ocenie...Coś w formie bloga, zdjęcia robie codziennie, o tej samej porze czyli po ostatnim posiłku i za miesiąc bede miał porównanie czy coś sie dzieje czy nie. Generalnie jutro podbije jeszcze delikatnie kaloryke żeby wyszlo ok. 4,4 tysiąca i na tym zostane.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Białko w ilości 2g/kg masy ciała w zupełności wystarczy. Przy takiej ilości chleba pełnoziarnistego Twój układ trawienny eksploduje. Sugeruję wprowadzić zamiast niego więcej ryżu basmati, jaśminowego, ziemniaków. Musisz uważać z ilością błonnika.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Chodziło Ci raczej o IIFYM nie o IFTYM. No i kaloryka to nie to samo co kaloryczność, tak na marginesie. Pisałem Ci stronę wcześniej o suszonych owocach, a Ty ładujesz je do swojej diety jeszcze w większych ilościach. W diecie występuje deficyt poszczególnych witamin i minerałów, w dodatku masz kiepskie proporcje kwasów tłuszczowych. Poza tym ten chleb znajduje się w obłędnych ilościach.

Tadek fajnie opracował temat odnośnie IIFYM, ten system żywienia jest zniekształcany przez wiele osób.
http://potreningu.pl/articles/5153/efekty-jakie-daje-dieta-iifym-w-dlugofalowej-pracy-nad-sylwetka


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-11 10:17:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
Dobra, co moge zrobić żeby poprawić proporcje tłuszczów? Oraz czy jakis kompleks witamin jest w stanie mi te niedobory uzupełnić?
Jeśli tak to czy ten zwykły SFDsowski wystarczy? Czy mieszanki kasz i innych ziaren typu Trendy Lunch Melvita mogą mi zastąpić ryż bądź kasz w posiłku? A co do IIFYM to oczywiscie nie mam zamiaru obżerać sie fast foodami i popijać wpc byle by nabić dzienne zapotrzebowanie, ale coś w tym stylu co jest teraz. Czy jeśli uzupełniłbym te witaminy(albo tabletkami albo czymkolwiek innym co mi pomoze z witaminami) oraz poprawił proporcje kwasów tłuszczowych oraz wypierniczył te suszone owoce(generalnie w tych ktore spozywam jest stu procentowy wysuszony owoc, bez dodatku tlusczy i syropu gluk-frutkozowego) to odżywiam sie w miare dobrze? Czy nadal jest to dalekie od ideału? Nie celuje w mega różnorodność gdyż po prostu nie moge sobie za czesto pozwolić na łososia czy dorsza, albo wołowine więc ide w miare po taniości. Jednak witaminki warto sobie zapewnić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
Witam, tak jadłem dziś, można jakąś opinie prosić?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dlaczego zamierzasz uzupełniać deficyt witamin tabletkami? skoro możesz to zrobić za pomocą składników żywieniowych w diecie. Syntetyczne witaminy i minerały mogą stanowić jedynie pomocne uzupełnienie diety (kierunkowe), bowiem w kompleksowym ujęciu nie są w stanie wyrównać niedoborów. Dobór poszczególnych witamin i składników mineralnych powinien być starannie przemyślany i ściśle dopasowany pod indywidualne potrzeby. Z pewnością bardziej bezpieczna i efektywna będzie suplementacja kierunkowa, czyli przyjmowanie składników, których brakuje w naszej diecie np: wit. D.

Naprawdę spożywasz 600g batatów z twarogiem? w jaki sposób jesz serek wiejski z makaronem? niektóre posiłki wydają się być jałowe w kontekście smakowitości. Zrezygnuj z odchudzonego nabiału - wybieraj półtłusty lub tłusty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
Jak zblendujesz serek wiejski z ananasem to wychodzi taki musik ananasowy, calkiem smaczny, ale ze potrzebne mi w miare sensowne wegle to dobrzucilem makaron i w sumie wyszlo takie spaghetti na slodko, odrobina sosu zero i serio smakuje super
A co do batatow z twarogiem, posiłek na maxa kombiowany pod makrosy :D Więcej tego nie popełnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie zazdroszczę doznań smakowych

Niemniej, nie chodzi jedynie o zapchanie się byle czym aby zaspokoić zapotrzebowanie na kalorię. Dieta ma być smaczna, dawać lepsze samopoczucie, nie powodować problemów trawiennych, ospałości czy głodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2136
Ależ moje samopoczucie bylo doskonałe gdyz nie musialem leciec do sklepu!
Ale ten dzien sam w sobie typowo jakosciowo jest w miare okej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Może być.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to przestępstwo? (Produkty na diecie redukcyjnej)

Następny temat

Posiłek potreningowy ?

WHEY premium