SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 81kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2999
Witam wszystkich. Zacznę może od mojej "historii": od lutego wziąłem się za ćwiczenia, a od marca jestem cały czas na diecie redukcyjnej. Moim celem było zejście z 90 do 80, a następnie powolne wracanie do 83-84. Niestety na początku nie podejrzewałem, że się tak wkręcę i nie robiłem żadnych pomiarów. W chwili obecnej ważę 81kg i mierzę 186cm. W tym miejscu rodzi się pytanie co dalej? Chwilowo stoję z wagą, do tej pory ciąłem 200kcal, żeby schudnąć jeszcze bardziej obetnę 300kcal. Nie wiem sam co teraz robić, nabrać masy do tych 84 kg, czy dalej redukować?

Trenuję kalistenikę, powiedzmy że jestem na etapie dosyć wczesnym, ale widzę przyrost siły i mięśni. Na siłownię nie będę uczęszczał gdyż mieszkam na wsi i po pracy nie mam ochoty jeszcze jechać 20km na siłownię. Dopóki uczęszczałem do szkoły to do tego biegałem, ale w tej chwili pracuję dosyć ciężko fizycznie, i jak próbowałem biegać to po prostu nie dawałem już rady.

Dieta u mnie prezentuje się tak:

Śniadanie (24g b, 35g tł, 60g ww) :
- płatki owsiane 75g
- jaja kurze 120g (2 szt.)
- rodzynki 10g
- oliwa z oliwek 14g (łyżka stołowa) - tylko tutaj z tą oliwą to jest różnie... Raczej dodaję do smażenia...

II Śniadanie (23g b, 14g tł, 56g ww) :
- chleb ciemny 100g
- szynka z indyka 50g
- 100-200g ważyw
ten posiłek czasami rozbijam tak, że jem połowę jako drugie śniadanie, i połowę przed samym treningiem.

Posiłek przedtreningowy (36g b, 17g tł, 50g ww) :
- ryż paraboliczny 65g
- pierś z kurczaka 150g
- oliwa z oliwek 14g
- warzywa (200-300g)

Trening zazwyczaj robię około 4 godzin później, niestety inaczej nie mogę zjeść obiadu, a po pracy prosto wracam na trening.

Posiłek potreningowy (50g b, 5g tł, 53g ww) :
- ryż paraboliczny 50g/owsianka
- twaróg chudy 250g
- rodzynki 10g
Do tego dodaję także truskawki/banana dla lepszego smaku. I ten posiłek ostatnio rozbijam na dwa, z tym że za drugim razem sam ser na godzinę/dwie przed snem.

Dietę przystosowuję do swojej sytuacji finansowej, przyznam się szczerze że z kasą jest krucho, ale staram się na tyle ile mogę. Dziennie staram się przyjmować coś około 2200/2300 kcal. Staram się także zmieniać dania od czasu do czasu, dlatego nie jestem pewny czy zawsze wyrabiam się w tej ilości kcal.
Proszę o poradę co dalej oraz co zmienić na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam Mateusz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Poza tym również dodawany jest do suszonych owoców dwutlenek siarki. Czasami można zjeść, ale świeże to zdecydowanie lepszy wybór. Można też zjeść ich więcej a nie garstkę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 157 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10043
wrzuć zdjęcie swojej sylwetki jak Ci to zeszło najlepiej przy wadze 90 kg i aktualnej 81 kg


Zmieniony przez - Rinzler w dniu 2017-06-21 23:28:49

Kliknij łapkę,jeśli pomogłem :)
Piona

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
http://potreningu.pl/articles/663/dieta-na-mase-na-kazda-kieszen

Wypełnij również ankietę działu z podanego wyżej linku. Wszystko musi być czytelne. Odnośnie wskazówek do diety ekonomicznej, zapraszam aby poczytać.


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-06-22 07:15:41
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2999
Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 80
Wzrost : 186
Obwód klatki : 97
Obwód ramienia : 34
Obwód talii : 87
Obwód uda : 55
Obwód łydki : 39
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25/30%
Aktywność w ciągu dnia : praca fizyczna.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu kalksteinika
Odżywianie : mam słabość do słodyczy/chipsów, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja/dalsza masa zależnie od podpowiedzi użytkowników.
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry.
Preferowane formy aktywności fizycznej : kalksteinika.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Wolałbym nie.
Stosowane wcześniej diety : brak.


W chwili obecnej ogarnąłem dietę, wygląda to tak:



Zdjęcia postaram się wrzucić w najbliższym czasie, niestety gdy zaczynałem dietę nie zrobiłem pomiarów i zdjęć, bo to miało być tylko dla zrzucenia paru kg, nie sądziłem że się tak wkręcę. W chwili obecnej dobiłem do 80kg :)






Zmieniony przez - Aleosuza w dniu 2017-06-29 08:42:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zbyt niska podaż kalorii, białka jak i lipidów - brakuje również kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3.

Wyrzuć ze swojej diety wysoko przetworzone produkty, takie jak owoce suszone, szynki sklepowe, odtłuszczony nabiał. Spożywając jedynie pomidory z puszki narażasz się na niedobory żywieniowe (niedobór wit.C, magnezu..) masz do wyboru pełną paletę kolorystyczną, każdy odcień odpowiada za inne wartości odżywcze. Poza piersią z kurczaka istnieją również inne mięsa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2999
Tutaj podałem przykładowe jedzenie. Nie unikam żadnego mięsa, jem także chudą wieprzowinę, a jak mnie najdzie ochota to i inne mięso. Do drugiego śniadania i posiłku przed treningowego jem pomidory świeże, tylko chyba źle to wpisałem w rozpiskę diety. Pomidory także wpisałem przykładowo. Warzywa jem różne, pomidory, ogórki, sałatę, brokuł, kalafior... Zależy od tego na co mam ochotę.

W takim razie co dalej? Dalej robić redukcję? Iść powoli w masę? Stać w miejscu i ćwiczyć? Chciałbym prosić właśnie o wskazówkę co robić teraz, i ewentualnie co zmienić w diecie żeby było dobrze. Moje zapotrzebowanie to około 2400kcal. Nie mam w tej chwili notatek przy sobie żeby sprawdzić dokładnie, ale na redukcji ciąłem najpierw 100kcal, później 200kcal i w ten sposób schudłem te 10kg. Myślałem o robieniu powolnym masy, ale ja mam na pewno ponad 25% tłuszczu, więc jest sens? Doradźcie panowie i panie :)

PS: a co do sera, to lepiej jeść nie odtłuszczony?





Zmieniony przez - Aleosuza w dniu 2017-06-29 10:40:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wstaw zdjęcie sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2999
Ostatnie zdjęcie trochę nie wyszło, jeżeli trzeba to poprawię.











Zmieniony przez - Aleosuza w dniu 2017-06-29 11:08:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Ze tak zapytam co Ty chcesz redukować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Rzeczywiście nie ma tutaj czego redukować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na czczo - kolejność posiłków

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 80kg

WHEY premium