SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety masa -79kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam proszę o ocenę diety. Mam 190 cm wzrostu i waże 79kg na czczo. Cel diety to masa mięśniowa. Do diety dorzucam 4dniowy trening push pull. Co powinienem zmienić w planie żywieniowym.
Sniadanie:
Owsianka 90g,
Banan 300g
Czekolada gorzka 23g
Jogurt 2 % 160g
Drugie śniadanie:
Graham 180g
Twaróg chudy 95g
Jogurt 2 % 25g
Sałata 20g
Obiad pierwszy:
1.5 worka ryżu brązowego
Filet z kurczaka 170g
Warzywa na patelnię 300g
4 łyżki oliwy
Drugi obiad taki sam (z powodu ograniczonego czasu)
Kolacja:
Naleśnik (Ok.17g jaja, 85g maki pelnoziarnistej, 5g kakao
Kiwi 80g
Według moich wyliczeń jest to jakies:
4000 kcal
174g białka
640g ww
122g tłuszczu.
Dodam że pracuje fizycznie, nie ciężko aczkolwiek sporo chodzenia. Proszę o ocenę ew. Co powinienem zmienić. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Budowa masy mięśniowej jest celem sporej części osób. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, co należy robić, aby te mięśnie budować jak najlepszej jakości. Istotne jest to, że budowa masy mięśniowej powinna odbywać się z jak najniższego poziomu tkanki tłuszczowej. Wtedy możemy budować dobrej jakości mięśnie.

W celu ułożenia diety, pierwsze co powinniśmy zrobić, to wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Można to zrobić za pomocą wzoru: http://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-. Następnie dodajemy około 400 kcal, aby bilans był dodatni. Zalecane ilości białka to 2 g/kg masy ciała, tłuszczów 1-1,5 g, węglowodany jako reszta kalorii. Wylicz więc zapotrzebowanie tak, jak należy to zrobić, a nie za pomocą kalkulatora. Twoje wyliczenia wydają się zdecydowanie zbyt wysokie, co może skutkować otłuszczeniem.

Produkty postaraj się wrzucać w dziennik przed ich obróbką. Nie może to więc być naleśnik, a każdy jego składnik z osobna. Posiłki powinny być pełnowartościowe, więc w naleśniku brakuje białka dobrej jakości. Białka i tłuszczów z kolei brakuje w posiłku pierwszym.

Do każdego posiłku warto dodać różne warzywa. Nabiał nie musi być chudy po to, abyś dodał oliwę. Nie bardzo ma to sens. Daj półtłusty i nie będzie konieczności podbijania tłuszczów oliwą. Poza tym sugeruję wprowadzić urozmaicenie: wieprzowina, wołowina, ryby, podroby, olej kokosowy, orzechy, pestki, różne kasze, ziemniaki, bataty. Są to produkty, którymi warto urozmaicać dietę.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Proszę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
Zapotrzebowanie wyliczyłeś na ile ?
Wpisuj tylko produkty a nie gotowe dania .
Przeczytaj :
http://potreningu.pl/articles/914/dlaczego-dieta-powinna-byc-urozmaicona 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
BMR-1949
zapotrzebowanie:
3348 kcal
15% białka: 502 kcal = 126 g
55% węglowodanów: 1841 kcal = 460 g
30% tłuszczu: 1004 kcal = 112 g

Ten plan żywieniowy to jeden z gotowych zastawów(mam 5) więc nie jest to aż tak monotonna dieta. W każdy dzień trzymam się tych samych cyferek, ew. Zmiany tyczy samych posiłków. Dzienny bilans jest bardzo zbliżony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak zapotrzebowanie masz 3350 to dodaj do tego 300 kcal ( o ile dotychczas jadłeś mniej więcej na poziomie tych 3300, bo jeśli jadłeś np. 2000, to trzeba dokładać stopniowo). To nie działa tak, że im większa nadwyżka kcal, tym więcej masy mięśniowej przybywa. Makro rozłóż w g na kg masy ciała, nie procentowo, czyli białka od 1,5-2 g, tłuszcze 1 g, reszta ww. W 1 i 5 posiłku brak źródeł białka, jak dla mnie to chleba za dużo, twaróg lepszy półtłusty. Za dużo oliwy, nie wiem skąd w ostatnim posiłku wziął się tłuszcz, w takiej ilości, skoro tam jakaś homeopatyczna ilość jajka jest, plus mąka. 300 g bananów to też przesada.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Przy 3000 kcal to bym z głodu upadł. Jestem aktywna osoba i myślę że te 4k kcal to wcale nie za dużo. W pierwszym posiłku źródłem białka jest 160g jogurtu, chyba że cos myle. W ostatnim posiłku tłuszcz wziął się z 2.5 łyżki oliwy. Ostatni posiłek jest nie najlepiej dodany w dzienniku że względu że nie miałem jak dodać (albo nie umiem)wszystkich składników osobno jak np. 17g jaja. A 300g banana to tylko dwie duże sztuki. Chleb jest tylko w jednym posiłku,w innyh zestawach zamiaat kanapek zazwyczaj jest koktajl (owoce+ jogurt/mleko). Co do makro to mam 2.1 białka/kg, ww mam 6.7/kg i tłuszcze 1.5g/kg ? Jak powinny wyglądać makro?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jogurt nie jest źródłem białka.

Jeśli w ostatnim posiłku jest znowu oliwa, to kiepsko. https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html

Po co jeść suchego kurczaka, żeby dodawać 30 g oliwy? Są inne mięsa.

Jeśli zapotrzebowanie wyliczyłeś na 3300, to nie należy podbijać kcal o 1000, tylko stopniowo, obserwując obwody. Bo mięśnie rosną wolno, a tkanka tłuszczowa - zdecydowanie szybciej

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się.

Istnieją inne owoce niż banany, każda barwa charakteryzuje się innymi wartościami. Odtłuszczony nabiał jest wysoko przetworzony jak i pozbawiony wielu wartości odżywczych jakie oferuje tłuszcz mleczny. Ostatni posiłek jest niezrozumiały, ubogi odżywczo. Poza tym dieta jest monotonna, jedzenie ryżu z kurczakiem to kiepski pomysł na dłuższą metę. Nie wiem jak wygląda spożycie warzyw, ale obecnie występuje deficyt wit.C, wapnia, wit. A, potasu, omega-3. Warto zatem żebyś napisał przynajmniej jak wygląda spożycie warzyw, gdyż jedzenie do dwóch posiłków mrożonek nie pokryje zapotrzebowania na pewne witaminy jak i minerały. Dietę należy kalibrować względem zmiany kompozycji sylwetki, zaś należy zacząć od niższych kalorii - jest to bardziej bezpieczne rozwiązanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Jem tym schematem jakieś 3 miesiące (zaczynałem jakieś 3200 kcal)tkanki tłuszczowej nie ma jak nie było wcześniej. Obwody poszły jak i waga na plus. Od miesiąca jakoś stanęło więc stąd moje pytanie co mógłbym zmienic/poprawić. Myślę że dalsze dodawanie kalorii przy mojej wadze nie ma większego sensu.wiec szukam innych przyczyn.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wklej jeszcze raz poprawioną rozpiskę diety, tak jak należy to zrobić a nie gotowe dania. Poza tym zapotrzebowanie kaloryczne należy wyliczyć z wzoru a nie z kalkulatora.

http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-12-26 15:01:23

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta+trening

Wiecej