SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety i suplementacji

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4200

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Wlasnie przygotowuje sie do mojego pierwszego cyklu kreatynowego:D
Zalezy mi [baaaaaaardzo], zeby wszystko poszlo ok. wiec prosze o drobiazgowa ocene mojej dietki i sposobu suplementacji.

Waga:73kg
Wzrost:173cm
Wiek:17lat
CEL: MASA :D

Dostepne suplementy i odzywki:
1)Kreatyna 300g
2)L-glutamina 800g
3)Zma 180 kabs.
4)Mass-gain HT ok. 1,5-2kg
5)Vitaral
6)Vit c (musujaca 1000mg i w tabsach 200mg)
7)B complex
8)A+E

DNI TRENINGU (4x na tydzien)
Godzina Posiłek
06:40- Glukoza 50g+5g kreatyny+5g l-glutaminy+0.5l wody
07:10- platki(100g)+mleko(400ml) (+1 tabl. vitaralu)
09:40- 2xchleb+szynka(33g)+margaryna
10:35- 4xchleb+szynka(66g)+margaryna (vit. C, Vit B)
12:35- Jogurt duzy (400g)
15:00- ryz(100g)+piers(100g)+18g oliwy z oliwek(vit. C, Vit B)
16:00- <Trening>
17:00- Glukoza 50g+5g kreatyny+5g l-glutaminy+0.5l wody
18:00- makaron(100g)+ser(100g)(vit. C, Vit B)
20:30- ryz(100g)+piers(100g)+27g oliwy z oliwek
22:30- ZMA


Podsumowanie
WW:581[8g/kg] WLICZAJAC glukoze
Bialko:162g (w tym:roslinne 67g, zwierzece 95g) [2,2g/kg]- NIE wliczajac gluty
Tluszcze:109g[1,5g/kg]
Wody:5 - 5,5l
kcal:3953

Dni bez treningu:
tak samo jak z treningiem tylko, ze nie bedzie kreatyny o 17(w dni bez treningu bede jadl 5g kreatyny)

Pytania:
1)Gdzie wcisnac glutamine w dni bez treningu (przed snem? czy 30min. przed posilkiem o 18?a moze inna opcja?;) )
2)Przed snem nie ma samego bialeczka i mam watpliwosci czy je dodac(w postaci sera twarogowego chudego)? jezeli bym dodal to by o sporo wzrosla ilosc bialka w diecie(jezeli bym dodal 150g sera to bialka byloby juz 2.6g/kg
3)Czy ilosc bialka w diecie jest wystarczajaca? (bo w koncu szykuja sie duze przyrosty:) )
4)Gdzie mam wcisnac tego nieszczesnego mass gaina? bo szkoda, zeby sie zmarnowal (kiepska jakosc, ale niestety juz kase wydalem) myslalem moze 30min. po treningu a moze miedzy ostatnim a przedostatnim posilkiem (ok. 19:00)
5)Kiedy mam polknac a+e? po treningu nie ma tluszczu i wnastepnym posilku tez(i niechce do niego dokladac) moze przed treningiem?
6)Czy nic tam sie nie wyklucza i niebedzie zadnych zlych interakcji pomiedzy suplami a suplami i suplami a dieta?
7)Cykl zaczyna sie 08.09.2003Kreatyne, glute i ZMA planuje wlasnie od tamtej pory brac, lecz slyszalem, ze suplementacje ZMA nalezy rozpoczac wczesniej.. zaczac ZMA juz od jutra?
8)Jak policzylem ilosc bialka zwierzecego i roslinego to jakos mi tego drugiego tam za duzo... czy moze jest ok?(wiem, ze jak sie roslinne spozywa razem ze zwierzecymi to jest ok. ale mimo wszytsko pytam )
9)Jezeli bym kupil lecytyne to kiedy i ile jej dozucic?dodam, ze bede sie uczyl po treningu
10)Gdzies czytalem, ze wit.c nie sprzyja kreatynie(niestety nie wiem o co chodzilo ale jakos tak, ze nieby nie mozna laczyc czy jakos tak ) a ja zawsze po treningu spozywalem sobie 500mg(pol tabletki musujacej) vitaminki C (moze dla bezpieczenstwa wziasc 30 min. po kreatynce)
11)Glukoze, kreatyne i glute wsypac do wody i wypic, czy moze jakos inaczej?
12)Dobrze przyjmuje glute? czy moze lepiej tak:
a)2g rano, 5g po treningu i 2g przed snem-starczy na prawie 89dni - 9g/dzien
b)2g rano, 2g przed trenigiem, 5g po treningu i 2g przed snem-starczy na prawie 73 dni - 11g/dzien [przeczytalem, ze przed treningiem nie nalezy przyjmowac glutaminy bo moze wystapic przeciazenie azotem... a i troche bym mial pewnie pelny zoladek i mogla by sie nie wchlonac]
c)tak jak jest-starczy na 80dni - 10g/dzien
d)inaczej?

to juz chyba wszystko...
Juz nic mi nieprzychodzi do glowy
Jak cos sobie przypomne to dopisze

Dzieki za odp.


**********************
Gazety kulturystyczne za free
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=65185&forum_id=16&Topic_Title=&forum_title=Szatnia 
**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 943 Napisanych postów 19272 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158543
Warzywai i owoce powinny byc w naszej diecie...chociaz dodac jakies surowki do obiadu nawet dla samego blonnika...nie wspomne juz o innych waznych skladnikach

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 943 Napisanych postów 19272 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158543
09:40- 2xchleb+szynka(33g)+margaryna TO W SZKOLE BEDZIE TAK..BO COS MALY POSILEK...

NA NOC DO ZMA DODAJ ODZYWKE ALE NA WODZIE...

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 943 Napisanych postów 19272 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158543
Pytania:
1)Gdzie wcisnac glutamine w dni bez treningu (przed snem? czy 30min. przed posilkiem o 18?a moze inna opcja?;) )
PRZED SNEM WEZ ...BEDZIE TO NAJLEPSZA OPCJA
2)Przed snem nie ma samego bialeczka i mam watpliwosci czy je dodac(w postaci sera twarogowego chudego)? jezeli bym dodal to by o sporo wzrosla ilosc bialka w diecie(jezeli bym dodal 150g sera to bialka byloby juz 2.6g/kg
NIE SZKODZI NA CYKLU MZOESZ BRAC WIECEJ BIALKA...ALE JA POLECAM ODZYWKE BIALKOWA NA NOC DODAC DO ZMA NA WODZIE....
3)Czy ilosc bialka w diecie jest wystarczajaca? (bo w koncu szykuja sie duze przyrosty:) )
TO JUZ ZALEZY OD CIEBIE...MOZESZ JESC 3G NA KG CIALA I MOZE BYC SUPER A MOZESZ MIEC PROBLEMY...OBSERWUJ ORGANIZM I JAK COS ZWIEKSZAJ
4)Gdzie mam wcisnac tego nieszczesnego mass gaina? bo szkoda, zeby sie zmarnowal (kiepska jakosc, ale niestety juz kase wydalem) myslalem moze 30min. po treningu a moze miedzy ostatnim a przedostatnim posilkiem (ok. 19:00)
30 MINUT PO TRENINGU BEDZIE DOBRZE
5)Kiedy mam polknac a+e? po treningu nie ma tluszczu i wnastepnym posilku tez(i niechce do niego dokladac) moze przed treningiem?
JA LYKAM WIT. PO SNIADANIU...
6)Czy nic tam sie nie wyklucza i niebedzie zadnych zlych interakcji pomiedzy suplami a suplami i suplami a dieta?
NIE POWINNO.///
7)Cykl zaczyna sie 08.09.2003Kreatyne, glute i ZMA planuje wlasnie od tamtej pory brac, lecz slyszalem, ze suplementacje ZMA nalezy rozpoczac wczesniej.. zaczac ZMA juz od jutra?
ZACZNIJ TAK ZEBY STARCZYLO KRETKI I ZMA NA TYLE SAMO,ALBO PODOBNIE...
8)Jak policzylem ilosc bialka zwierzecego i roslinego to jakos mi tego drugiego tam za duzo... czy moze jest ok?(wiem, ze jak sie roslinne spozywa razem ze zwierzecymi to jest ok. ale mimo wszytsko pytam )
JEM PODOBNIE I DUZO SOOB MA PODOBNE DIETY I JEST DOBRZE...NIE MARTW SIE
9)Jezeli bym kupil lecytyne to kiedy i ile jej dozucic?dodam, ze bede sie uczyl po treningu
NIE BRALEM TEGO NIESTETY...
10)Gdzies czytalem, ze wit.c nie sprzyja kreatynie(niestety nie wiem o co chodzilo ale jakos tak, ze nieby nie mozna laczyc czy jakos tak ) a ja zawsze po treningu spozywalem sobie 500mg(pol tabletki musujacej) vitaminki C (moze dla bezpieczenstwa wziasc 30 min. po kreatynce)
ZEBY MIEC CZYSTE SUMIENIE ZROB JAK PISZESZ..ALE MOZE LEPIEJ PRZENIES WIT. NA INNA PORE
11)Glukoze, kreatyne i glute wsypac do wody i wypic, czy moze jakos inaczej?
DOKLADNIE ZROB JAK PISZESZ...
12)Dobrze przyjmuje glute? czy moze lepiej tak:
a)2g rano, 5g po treningu i 2g przed snem-starczy na prawie 89dni - 9g/dzien
SA ROZNE SZKOLY BRANIA GLUTY JA JESTEM ZA BRANIEM PO TRENINGU 10G I NA NOC 5G
b)2g rano, 2g przed trenigiem, 5g po treningu i 2g przed snem-starczy na prawie 73 dni - 11g/dzien [przeczytalem, ze przed treningiem nie nalezy przyjmowac glutaminy bo moze wystapic przeciazenie azotem... a i troche bym mial pewnie pelny zoladek i mogla by sie nie wchlonac]
NIE ROBISZ AEROBOW...TO NIE BIERZ GLUTY PRZED SILKA...
c)tak jak jest-starczy na 80dni - 10g/dzien
d)inaczej?
PODALEM WYZEJ TROPSZKE:)
Napewno jeszcze odpowie tobie pan szukala i pan ambroziak i reszta...dobrze bedzie:)



<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ziki juz napisal...wedlug mnie kreatyna 10-15g na dzien np. rano i po treningu, a jak 15g to jeszcze na noc...nie wiem o co chodziz ta wit C i kreatyna ? Jest jakas zaleznosc ? nie wiem o czyms ? Wit C dobra jest tez po treningu...ZMA mozesz zaczac wczesniej ale zebys nie skonczyl brac w polowie kreatyny :/ musisz sobie wszystko policzyc.


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100931
O - tu moszna mnie obejrzeć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1895 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36903
Tą dietę to trzymaj CAŁY rok a nie tylko wtedy kiedy bierzesz kreatynę. Skończysz brać kretke dietę olejesz i się będziesz dziwił, że efektów nie widać - no ale mówię to ku przestrodze.
-W diecie wywalił bym tą margarynę - obejdziesz się i bez niej
-Jestem przeciwnikiem brania glukozy no chyba że masz mega szybki metabolizm. Wtedy Mass Gaina bierz 20 min. po kreatynie
-Glutaminę brał bym 10 g po treningu a w dni nietreningowe też 10 ale w dóch dawkach po 5g rano naczczo i przed snem
-A co do wt.C biorąc 200mg wchłania się ona w 100% 500mg to za dużo. Też nie słyszałem żeby kolidowała z kreatyną. 30 min po niej będzie ok...może panowie Szukała lub Ambroziak cosik napiszą o tym.
Resztą zajął się ziki...no to chyba tyle odemnie

nie mów mi jak mam żyć bo za mnie nie umrzesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
witamine C mozesz brac bezposrednio po treningu gdyz swietnie wymiata wolne rodniki, ktore znacznie tworza sie po treningu, do cyklu kretki dorzuc jeszcze magnez i postas mosowo oraz b-complex

Szukasz taniego sklepu z odżywkami, z szybką, miłą i profesjonalną obsługą? Zajrzyj do: ODZYWKI.PL by Lalka. Gorąco polecam! Mój nr. 1
Pomogłem, wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Dzięki
Michał G. "GÓRAL" https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100334 my foto:)
.:: Członek mafia.suple.hardcor.pl ::. >>> Doradca w Suplementacji <<<

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
W dni nietreningowe tez masz zamiar jesc o 20:30 ryzu?? Bo jesli masz wolna przemiane materii to wegle o tej porze moga cie otluscic.
I nie wywalaj margaryny, gdyz ona jest zrodlem zdrowych tluszczow i witamin.

darkthorn

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Wrzesień za pasem, to wszyscy szajby dostają...

Wszystko bez większych korekt ok.

Doradca w dziale suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
widze, ze poraz kolejny powstaje pytanie czy margaryna czy maslo?
hm zawsze drazylem ten temat, zadawalem to pytanie juz wielu dietetykom oraz na forum pare razy i odpowiedzi sa bardzo rozne, ja wyszedlem z zalozenia ze najlepsze bedzie troche tego i troche tego, albo mixy...
podobno wciaz temat jest badany przez naukowcow i sa zalety i wady jednego i drugiego...

Szukasz taniego sklepu z odżywkami, z szybką, miłą i profesjonalną obsługą? Zajrzyj do: ODZYWKI.PL by Lalka. Gorąco polecam! Mój nr. 1
Pomogłem, wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Dzięki
Michał G. "GÓRAL" https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100334 my foto:)
.:: Członek mafia.suple.hardcor.pl ::. >>> Doradca w Suplementacji <<<

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 943 Napisanych postów 19272 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158543
Anar mam nadzieje ze pomoglismy...jak cos pytaj z checia pomozemy:)

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
dorian85: hehe o trzymaniu diety przez caly rok nie musisz mi przypominac
... poczekam na blodow dzialu i cos zapytam jeszcze.. teraz jestem zmeczony



**********************
Gazety kulturystyczne za free
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=65185&forum_id=16&Topic_Title=&forum_title=Szatnia 
**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko roślinne a zwierzęce

Następny temat

Szybki spalacz

Wiecej