SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety, redukcja z 145kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2783

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

mężczyzna

Waga

145

Wzrost

182

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

40%+

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Razem z rozpoczęciem diety, siłownia 3x w tygodniu - split

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

podstawowy sprzęt

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

nadciśnienie

Stosowana lub planowana suplementacja

witaminy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1334
Cześć, prosiłbym o parę słów odnośnie diety.

1. Czy jest dobrze ułożona w sensie proporcji BTW?
2. Czy wystartowanie z 2900kcal będzie ok?
3. Czy w momencie kiedy posiłek nr. 2 będzie nie możliwy do wykonania z przyczyn technicznych, mógłbym ewentualnie posłużyć się jakimś białkiem w proszku + oliwa z oliwek i ewentualnie na szybko w drodze zjeść jakieś warzywo/owoc?
4. W które witaminy warto zainwestować kasę, biorąc pod uwagę moją otyłość i nadciśnienie?

Posiłek 4 to posiłek przed treningowy, zamierzam chodzić na siłownię trzy razy w tygodniu, trenując splitem ze względu na warunki. W dni wolne od treningów siłowych, 40-60 minutowe spacery szybszym tempem. Trening split nastawiony raczej na krótkie przerwy i max 12 powtórzeń.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
możesz używać słodzików, plan na początek też może być.
BTW na przyszłośc punktuj pytania 1.2.3 itd i jak najmniej słowotoku - to znacznie ułatwia pracę.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
zapomnij o splicie, weź się za trening ogólnorozwojowy, nie masz na sobie 145kg mięsa, a 145kg sadła. Nie trzeba Ci też aż tyle białka - patrz wyżej . Posiłek 4 jak już to daj po treningu, przenosząc tam też tą mikro porcję ryżu z posiłku 3. Twaróg z jogurtem jak Ci smakuje możesz jeść, ale jak już to dawaj ten jogurt pełnotłusty, jednak - tylko jak Ci smakuje, nie ma konieczności i nawet wskazania by jeść taki posiłek tuż przed snem. Planujesz to jakoś urozmaicać?

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-01-13 17:20:09

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1334
Twaróg sam jest za suchy, pomyślałem że po dodaniu jogurtu by wyszedł twarożek %) Co do urozmaicania, jak najbardziej zamierzam zmieniać źródło białek np. na ryby źródła węgli na kaszę gryczaną, w dni treningowe ryż basmati, no i tłuszcze zostaną tak jak jest, czyli orzechy migdały oliwa.

Odnośnie treningu, do dyspozycji mam naprawdę niewielką powierzchnie użytkową że tak napiszę, a dokładnie to poprostu siłownia w piwnicy gdzie będę musiał pomieścić się z kumplem, dlatego jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest moim zdaniem split, na publiczną siłownie/baseny za wcześnie dla mnie.

Zmieniony przez - radosfd w dniu 2015-01-13 17:38:21

micha po małej poprawce, mogło by zostać w takich proporcjach? czy teraz węgle w 3/4 przesadzone?






Zmieniony przez - radosfd w dniu 2015-01-13 17:46:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
nie bardzo rozumiem, w czym widzisz problem na swojej siłowni, wystarczy Ci przecież sztanga/sztangielki, stojaki i ewentualnie ławka i jesteś w stanie zrobić całe ciało na powierzchni 2 czy 3 metrów kwadratowych.

tak jak pisałem jak twaróg Ci smakuje to jedz, ale daj jogurt nie 0% a pełnotłusty.
nie bardzo też rozumiem po co teraz podbiłeś węgle? Nic o tym nie pisałem.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-01-13 17:48:01

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1334
właściwie to jeszcze nie wiem jak to by wyglądało, bo kumpel ćwiczy splitem i nie chciałbym mu po prostu robić pod górę, ale jeżeli faktycznie jest taka różnica między efektywnością treningów to będę musiał spróbować w praktyce, chodzi Ci o trening FBW oczywiście?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
tak, chodzi mi o FBW i nie chodzi tu o efektywność a trening stosowny do danego etapu i do danej osoby.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1334
podbiłem bo myślałem że lekka szydera poszła w postaci "mikro porcję ryżu" :D


Więc w posiłkach 3 i 4 zostaje 50g ryżu. Jogurt pełnotłusty, w ostatnim posiłku możliwe że nie będzie w ogóle figurował, jeżeli sam twaróg będzie zjadliwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
nie, chodziło o to być przeniósł te węgle z 3 czy innego posiłku tak by po treningu było ich więcej, nie o ich ogólne podbicie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1334
rozumiem, jeszcze pytanko bo najprawdopodobniej od razu po siłowni nie będę głodny w pierwszych dniach redukcji, aktualnie mam tak spowolniony metabolizm że zjadam 2 posiłki i jestem najedzony, więc po siłowni aby dostarczyć jednak te węgle jak najszybciej mógłbym po prostu zjeść banana i odczekać powiedzmy 1h przed zjedzeniem właściwego posiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
nie ma potrzeby byś jadł banana bezpośrednio po treningu, zjedz jak wróci Ci apetyt. Na wszelkie "kulturystyczne" nowinki patrz z przymrużeniem oka, jako że do kulturysty jednak Ci daleko.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1334
to oczywiste, jeżeli chodzi o urozmaicanie posiłków to na pewno będę korzystał z przepisów które można znaleźć w dziale kuchnia sfd :) ostatnim razem gdy miałem pierwsze podejście pod redukcję zleciało mi 30kg sadła w 2 miesiące, wszystko było już na dobrej drodze, aż do urodzin kiedy to złamałem nogę i wiadomo cała dieta i ćwiczenia poszły w się gonić na jakiś czas, później już kompletny brak motywacji i skończyło się na ponownym braku aktywności i żarciu syfu. Więc mam tą nadzieję że tym razem uda się polecieć z tematem na dobre, czasu mam dla siebie wystarczająco myślę, a z czasem do aktywności fizycznej dojdzie basen, rower i inne.

dzięki bardzo Koniu151 za pomocne wskazówki, temat pewnie jeszcze nie raz będę podbijał, z pytaniami dotyczącymi jedzenia.
Jutro jeszcze tylko dokupię witaminy, omege3 i zaczynam redukcję :)

Zmieniony przez - radosfd w dniu 2015-01-13 18:41:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boksowanie na odchudzanie

Następny temat

Zmiany w planie treningowym

Wiecej