SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena FBW i makro u początkującej

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 612
Witam, chciałabym aby ktoś ocenił i powiedział czy wszystko jest dobrze z planem i dietą.
Trochę o mnie: Mam 17lat, wzrost 1.60cm jestem szczupła ale chciałabym zrzucić jeszcze trochę z ud i brzucha więc jestem na małej redukcji,zaczęłam w raz z nią trening siłowy bo do tej pory były tylko takie ćwiczenia z yt w domu.
Rozpisałam tak plan że ćwicze 4 razy FBW z przerwą między jednym a drugim,plus hitt./cardio i właśnie tu też chce się zapytać czy moge je robić po treningu siłowym na maszynie czy musi być w dzień nietreningowy? osobiscie wole po treningu bo nie chce mi sie jechac na siłownie na te 30min interwału :)
Ten plan ćwiczę już gdzieś od tygodnia..
Plan A.
1.Przysiad ze sztangą 3.8-12powt
2.wyciskanie leżąc j.w
3.hip thrust j.w
4.wiosłowanie pendlaya
5.zakroki
6.wood chopper 3 po 20 powt
7.wznosy ramion 3.8-12
8.jakieś ćwiczenia na triceps np. uginanie hantli za głowe, albo maszyna 2.8-12
9.2-3 ćwiczenia na brzuch plus plank 4serie po 1min

Trening B.
Martwy ciąg sumo 3.8-12
ohp
goblet squat
ściąganie wyciągu górnego do klatki
przysiad bułgarski
palloff press 3s 20powt
uginanie bicepsa 2s8-12
triceps j.w
2-3ćwicz na brzuch plus plank
Przerwy robie 30s, czasem troche większe i po tym chciałabym zrobić hitt czy cardio na maszynie.
(czasem ćwicze 5 razy w tyg)

Makro:
mam obliczone cpm na ok 2300kcl wiec odjęłam i jem 1950kcl zaczęłam redukcje trochę ponad tydzień temu, przedtem tez robiłam ale jednak chciałabym jeszcze schudnąć.
Makro: B;25%122g T:30%65g Ww:45%219g

Przez to że dopiero zaczynam z ciężarem i się uczę to chciałabym się zapytać o jedną rzecz, jak robię jakieś ćwiczenie i na końcu ciężko idzie tak jak teoretycznie powinno być i nie mam sił na kolejne powtórzenia to mimo wszystko później nie bolą mnie te mięśnie? dlaczego tak jest?
Bardzo bym prosiła o pomoc bo mam dość braku efektow i chce mieć pewność że dobrze to nie: (
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj. Nie napisałaś ile ważysz. Przydałaby się pełna ankieta + zdjęcia sylwetki: https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_ANKIETA_DZIAŁU-t473858.html
Plan jak dla mnie trochę przeładowany, szczególnie że każdą wersje robisz 2xw tygodniu. Ile czasu zajmuje cześć siłowa? Brak bólu wcale nie musi oznaczać, że trening był nieefektywny. To kwestia indywidualna.



Zmieniony przez - Tsubame33 w dniu 2018-05-12 18:25:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj ,nie wiadomo ile ważysz ,plan do zmiany bo tragedia ,jdeno ćwiczenie na każdą partię po 3 serie na duże i 2 s na małe (tj.biceps/triceps) a FBW robimy maksymalnie 3 razy w tygodniu i ma to wyglądać tak nogi-klatka-plecy-barki-tricepsy-bicepsy-brzuch a tu mamy 2 razy nogi i jakieś bezsensowne wood chopper ,używamy wyłącznie wolnych ciężarów i ew. wyciągów ,można po siłowym treningu śmiało robić cardio :) Efekty przychodzą powoli , często ludzie się zniechęcają bo np. po 3 miesiącach niewiele jest zmian :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 612
Dziękuje, brałam ten plan od takiego co zajmuje sie sportem i nagrywa na yt. W takim razie zmienie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 612
Zajmuje mi tak ok 1godz sam trening beZ rozgrzewki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Godzina nie jest źle tylko napisz dobry plan :)Np. Przysiad ze sztangą - wyciskanie leżąc - wiosłowanie sztangą - wyciskanie żołnierskie - wyciskanie francuskie - uginanie ramion ze sztangą w stawie łokciowym + brzuch :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 612
Dziękuje bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kobiety przeważnie większą wagę przykładają do treningu nóg, tak że możesz w każdej wersji dać po 2 cwiczenia na te partie: np przysiad ze sztangą + hipp thrust; Mc z hantlami + przysiad bułgarski, no i obstaje przy ankiecie nadal a reszta j.w.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Superserie raczej nie ten etap tu wystarczą 4 ćwiczenia nawet :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
-ZŁY-
Superserie raczej nie ten etap tu wystarczą 4 ćwiczenia nawet :)

Źle to ujęłam nie miałam na myśli superserii, tylko po 2 cwiczenia na wersję A i 2 na wersję B. Tzn 2 na nogi...


Zmieniony przez - Tsubame33 w dniu 2018-05-12 20:03:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Pendley dla poczatkujacego? No raczej nie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek przed treningiem interwałowym w południe

Wiecej