sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

Obuwie w crossficie.

Wysłana -
Witam, od kilku miesięcy trenuje crossfit. Postanowiłem kupić specjalne buty do tego celu, lecz tu pojawia się problem - które buty wybrać. Aktualnie smigam w starych adaśkach do koszykówki. Prosiłbym o opinie, które buty są według was warte uwagi. Jak na razie moją najwiekszą uwagę przykuły nano 5.0 ale z tego co wyczytyłem to poprzedni model (nano 4) jest czołgiem w śród butów do CF.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? W jakich butach wy śmigacie i czy jesteście z nich zadowoleni?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Bardzo pozytywne opinie zbiera Nike Metcon, zależnie od funduszy jedynka lub dwójka, różnią się niewiele. Sama nie miałam nigdy na stopach, kilku znajomych ma i nie narzekają.

Nano 5 ma parę osób w boxie, koleżance po 2 miesiącach zaczęły się rozklejać przy palcach. Nie wiem, na ile są wytrzymałe, ale jak patrzę to wyglądają na zwykłe szmacianki z ładnymi wzorkami za ponad 5 stów.

Czwórki są dobre, tym bardziej, że można je wyhaczyć za około 200zł.

ale najważniejsze żeby pasowały do Twojej stopy, Nike z tego co widzę są nieco węższe, więc osobom o szerokich stopach mogą nie do końca odpowiadać, a jak masz wąskie to z kolei nano mogą być trochę płetwowate.

Pojeździj po sklepach, poprzymierzaj. Generalnie na nano 5.0 ja bym się za taka kasę nie zdecydowała, chyba że mialabym nieograniczony budżet.
Wysłana -
Ja osobiście uważam, że nie ma sensu kupować super butów dedykowanych pod crossfit za niewiadomo jakie pieniądze. Podstawa to but, który jest wygodny i dobrze leży na stopie - nie ogranicza ruchów i jest wszechstronny. Osobiście trenuje w butkach Under Armour Micro G Strive V, które wyhaczyłem w promo za niecałe 200pln Są wygodne, mają miękką podeszwę co jest doskonałą opcją przy wszelkich skokach i biegach. Podobno miękka pięta nie do końca sprawdza się w przysiadach i wszystkich rwaniach, podrzutach, zarzutach itp jednak większość z nas jest na takim etapie, że nie potrzebne mu profesjonalne buty do przerzucania ciężarów. A twarda podwyższona pięta skutecznie utrudnia np bieganie czy skakanie. Mi osobiście miękka podeszwa w niczym nie przeszkadza.

No ale jeżeli masz budżet i chcesz kupić coś bajeranckiego to znajomi zachwalali Inov-8
Wysłana -
Ostatnio zaopatrzyłem się w Reebok Workout TR i jak dla mnie świetne buty przerzuciłem się z halówek Nike, w których parę lat trenowałem, mimo że jak crossfit tylko jako uzupełnienie to ogólnie jako buty do siłowni plus trochę ćwiczeń dynamicznych rewelacja.

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2016-04-12 11:55:01
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź