SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obuwie w crossficie.

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13
Witam, od kilku miesięcy trenuje crossfit. Postanowiłem kupić specjalne buty do tego celu, lecz tu pojawia się problem - które buty wybrać. Aktualnie smigam w starych adaśkach do koszykówki. Prosiłbym o opinie, które buty są według was warte uwagi. Jak na razie moją najwiekszą uwagę przykuły nano 5.0 ale z tego co wyczytyłem to poprzedni model (nano 4) jest czołgiem w śród butów do CF.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? W jakich butach wy śmigacie i czy jesteście z nich zadowoleni?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Bardzo pozytywne opinie zbiera Nike Metcon, zależnie od funduszy jedynka lub dwójka, różnią się niewiele. Sama nie miałam nigdy na stopach, kilku znajomych ma i nie narzekają.

Nano 5 ma parę osób w boxie, koleżance po 2 miesiącach zaczęły się rozklejać przy palcach. Nie wiem, na ile są wytrzymałe, ale jak patrzę to wyglądają na zwykłe szmacianki z ładnymi wzorkami za ponad 5 stów.

Czwórki są dobre, tym bardziej, że można je wyhaczyć za około 200zł.

ale najważniejsze żeby pasowały do Twojej stopy, Nike z tego co widzę są nieco węższe, więc osobom o szerokich stopach mogą nie do końca odpowiadać, a jak masz wąskie to z kolei nano mogą być trochę płetwowate.

Pojeździj po sklepach, poprzymierzaj. Generalnie na nano 5.0 ja bym się za taka kasę nie zdecydowała, chyba że mialabym nieograniczony budżet.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ja osobiście uważam, że nie ma sensu kupować super butów dedykowanych pod crossfit za niewiadomo jakie pieniądze. Podstawa to but, który jest wygodny i dobrze leży na stopie - nie ogranicza ruchów i jest wszechstronny. Osobiście trenuje w butkach Under Armour Micro G Strive V, które wyhaczyłem w promo za niecałe 200pln Są wygodne, mają miękką podeszwę co jest doskonałą opcją przy wszelkich skokach i biegach. Podobno miękka pięta nie do końca sprawdza się w przysiadach i wszystkich rwaniach, podrzutach, zarzutach itp jednak większość z nas jest na takim etapie, że nie potrzebne mu profesjonalne buty do przerzucania ciężarów. A twarda podwyższona pięta skutecznie utrudnia np bieganie czy skakanie. Mi osobiście miękka podeszwa w niczym nie przeszkadza.

No ale jeżeli masz budżet i chcesz kupić coś bajeranckiego to znajomi zachwalali Inov-8
1

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777416
Ostatnio zaopatrzyłem się w Reebok Workout TR i jak dla mnie świetne buty przerzuciłem się z halówek Nike, w których parę lat trenowałem, mimo że jak crossfit tylko jako uzupełnienie to ogólnie jako buty do siłowni plus trochę ćwiczeń dynamicznych rewelacja.


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2016-04-12 11:55:01

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZDROWIE, ESTETYKA, SIŁA SPRAWNOŚĆ

Następny temat

NAGRODZENI ZA AKTYWNOŚĆ !

WHEY premium