SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obudziłem się z ręką w nocniku - kiepsko ze mną, potrzebna rada

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez krzykacz z działu Zdrowie.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Od razu pisze ze nie wiem czy to dobry dział na taki temat ale tyle ich tutaj ze się pogubiłem i w końcu wybrałem ten :P jak zły to niech ktoś przeniesie.

O mnie: 21 lat, 175 cm wzrostu, waga 100 kg :O, cale dnie spędzam na uczelni lub przed komputerem, nie uprawiam sportu, mało wychodzę z domu "no life"

Problem: Jak już zauważyliście moja waga jest TROCHĘ za duża. Powinienem zrobić jakąś dietę i pójść na siłownie poćwiczyć. Problem w tym że od ok 8 lat ciągle unikałem sportu dlatego np na wf-ie nie ćwiczyłem, z kolegami tez jakoś nie wychodziłem pograć w coś.
Po czymś takim musicie wiedzieć ze kiepsko aktualnie z moja sprawnością fizyczna. Mam problemy w najprostszych ćwiczeniach. Przysiady, skłony nie wychodzą mi najlepiej a co dopiero mówić o pompkach, tu to nawet nie zrobię jednej. Wiem że teraz już nie stanę się jakimś kulturystą ale jednak chciałbym poprawić swoja wytrzymałość i stan zdrowia (pewnie jestem dla was aktualnie jak kaleka :D). Chory na nic nie jestem a stałem się tylko taki przez swoja głupotę. Przebiegnę z 50 metrów i już wysiadam.

Mógłbym iść na siłownie ale czy jest sens? Co ja tam będę robił skoro mam problemy z najprostszymi ćwiczeniami które mogę wykonać nawet w domu. Czytałem że początkujący często przesadzają z ćwiczeniami dlatego mam wątpliwości co do tej siłowni w moim aktualnym stanie.
Jedyny plus jeszcze to to że podczas normalnego chodzenia się nie męczę x)

Co radzicie zrobić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
tak na początku daj pełną ankietę https://www.sfd.pl/Regulamin_dzialu_Junior_SFD_ANKIETA+_podstawowe_info._-t816238.html
tam też znajdziesz tematy dotyczące diety poczytaj je
a to że nie możesz biegać i ćwiczyć da się zmienić na początku nie możesz oczekiwać wiele jak nic nie robiłeś przez dłuższy czas więc na razie zacznij chodzić na spacery tępo dopasowane do możliwości i to już da ci efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
poszukaj silownie z dobrym instruktorem/trenerem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 319 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3448
Bieganie+chodzenie jak na razie, powinno wystarczyć, 30m biegu+70m spacer(szybkim tempem). Robisz kilka takich setek i zawsze coś ruszy, jeśli to dla Ciebie będzie zbyt duży wysiłek, to rower/orbiterek. Zobaczysz dużą poprawę już po kilku tygodniach. Później trening w domu, pompki, brzuszki, przysiady i będziesz gotowy na zabawę na siłowni. Dobra dieta i chęci :)!

Do sukcesu nie ma żadnej windy.
Trzeba iść po schodach.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta trening !!!

Następny temat

Drganie mięśni po treningu

WHEY premium