SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obrona Terytorialna

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
Cześć

Lecę prosto z mostu. Mam prawie 20 lat i od małego interesuje się wojskiem. Trenuje sztuki walki i aktualnie redukuje wagę. Zaczynałem od 135, teraz jest 123, więc progress jest. Pracuje na nocki po 9-10 h na zlewie. Męczy mnie ta robota. Za dnia poznałem chłopaka, który jest instruktorem w Obronie Terytorialnej. Plan był taki, że kiedy przeprowadze już całkowicie redukcje i odbuduje chodź w jakims stopniu mięśnie to idę do wojska. To jeszcze trochę potrwa. Zachecany przez kumpla pomyslalem, że póki nie pójdę na szeregowego to może spróbuje z tą Obroną. Rzadko się z nim widuje, dlatego pytam tu.

1. Jak wygląda pobór do tej OT. Oczywiście, idę do WKU itd, ale co dalej? Jak wyglądają testy itp.

2.Ciężko się dostać?

3. Jeśli pójdę do Obrony, gdzie z tego co wiem szkolenie trwa 3 lata. Nie będzie problemem, żeby po ok pół roku wstąpić do wojska na szeregowego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
http://m.mon.gov.pl/obrona-terytorialna/pytania-i-odpowiedzi/procedura-powolania-do-ot-i2016-12-28/ 
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
No i cacy, ale odnośnie testów nie na nic, a to mnie interesuje najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Na zlewie fajna robota są gorsze a tak na marginesie kazda fizyvzna robota meczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Mogę Ci tylko powtórzyć to co mi mówili znajomi z OT z którymi gadałem o poborze jakiś rok temu. Według nich, brali praktycznie wszystkich. Ale w międzyczasie zmienił się minister i być może teraz jest inaczej. No i na tym pierwszym chyba 14 dniowym przeszkoleniu nie było opierdzielania. Od świtu do nocy coś robiłeś, także nie było obijania. Pewnie też dużo zależy od jednostki itp.


Zmieniony przez - elduce w dniu 2018-07-13 20:48:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Terytorialsi bez sprawdzianu, na razie

Przygotowywane przez MON rozporządzenie odnosi się do żołnierzy zawodowych, a więc nie do tych, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową w Wojskach Obrony Terytorialnej. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Dowództwa WOT ppłk Marek Pietrzak, na początku żołnierze TSW mają test wejściowy, który odbywa się w pierwszych dniach po wcieleniu. Obejmuje on badanie i analizę masy i składu ciała oraz test wydolności, który nie jest jednak egzaminem, ale podstawą do ułożenia planu treningowego.

W 10. miesiącu służby żołnierze TSW przejdą sprawdzian z tych samych ćwiczeń, co żołnierze zawodowi, ale normy będą łagodniejsze. Test ma dać odpowiedź na pytanie, czy żołnierz robi postępy. Ci, którzy nie zdadzą tego egzaminu, będą mogli spróbować ponownie w 12. miesiącu służby. Gdyby i tym razem by się im nie udało, muszą liczyć się z tym, że WOT im podziękuje.

Kolejny egzamin odbędzie się po drugim roku służby. Po trzecim roku sprawdzian sprawności fizycznej będzie się odbywał na takich samych zasadach jak u żołnierzy zawodowych zajmujących pozostałe stanowiska służbowe (kolumna czwarta). "Sprawdzian zostanie przeprowadzony na podstawie opracowanych w Dowództwie WOT i zatwierdzonych przez dowódcę tymczasowych norm sprawności fizycznej żołnierzy TSW" – zapowiedział ppłk Pietrzak.

Przy okazji tworzenia WOT MON zapowiadało, że na niektórych stanowiskach w nowym rodzaju sił zbrojnych będą mogli służyć także żołnierze z kategorią zdrowia D. Jeszcze nie wiadomo, na jakich zasadach będą oni zaliczali egzaminy ze sprawności fizycznej. "W Dowództwie WOT trwają obecnie prace nad przygotowaniem wariantów rozwiązań w tym zakresie. Obecnie wszyscy żołnierze WOT posiadają kategorię zdrowia A" – poinformował ppłk Pietrzak.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 32864 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
Na fb wpisz sobie wojska obrony terytorialnej i napisz pw , bardzo szybko i konkretnie odpisują - sam do nich pisałem tylko ze z zapytaniem o zmiane kategorii wojskowej w wieku 38 lat :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
Wiem kajdan, ale mnie wojsko interesuje od dzieciaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
Ok to prosta sprawa. Myślicie, że przy tej masie ok 124 kg mogę się dostać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Wazna jest sprawnosc fizyczna jezeli twoja waga pozwala ci sie sprawnie poruszac to ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 32864 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
NaKliMaCie
Ok to prosta sprawa. Myślicie, że przy tej masie ok 124 kg mogę się dostać?
Masa o niczym nie świadczy jeśli sprawność jest dobra - są ludzie o wadze powyzej 100kg grubo a sprawnością biją na głowe tych chudych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobór rozmiaru i modelu butów zapaśniczych

Wiecej