SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obranie celu (wolna czysta masa vs krótka redukcja)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3138

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

Wiek

Waga

Wzrost

Staż treningowy

Obwód pasa

Obwód klatki piersiowej

Obwód uda

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Stan zdrowia

Preferowane formy aktywności fizycznej

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Wrażliwość na stymulanty

Możliwosci finansowe

Cel/problem/opis

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ANKIETA
Zdjęcie sylwetki (mile widziane):
Wiek : 20
Waga : 68
Wzrost : 178
Staż treningowy: 8 miesięcy
Obwód pasa: 78 cm (na wysokości pępka)
Obwód klaty: 96 cm (na wysokości pach, największy)
Obwód uda: 53 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): w roku szkolnym rower dwa razy dziennie po 15-20 minut szybkim tempem, oprócz siłowni brak
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak uczuleń, ostatni miesiąc przeziębienie po niemalże 2-3 latach prawie bez chorób
Stan zdrowia: bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: dieta 2800/3000 (bez treningu/trening) (50% wegiel, 30% fat i 20% bialko)
Wrażliwość na stymulanty: /
Możliwosci finansowe:
Cel/problem/opis: obranie celu treningowego

Witam,

Zdaje sobie doskonale sprawę, że brakuje mi sporo masy aby rozpocząć jakąś sensowną redukcję. Moje mięśnie są wielu miejscach przykryte tkanką tłuszczową. Czy biorą pod uwagę fakt, że otłuszczenie mi nie przeszkadza (chyba, że miało by utrudnić budowanie masy mięśniowej) mogę spokojnie dalej ciągnąć etap wolnego budowania masy? Czy może lepiej najpierw osiągnąć trochę niższy poziom tkanki tłuszczowej?

Z góry dzięki,















Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
mr drake
Tempo max 1 kg na miesiąc będzie jeszcze optymalne w moim przypadku?


zdecydowanie , więcej wcale dobrze się na sylwetce nie odbija
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przy obecnym stanie nie ma co się brać za redukcje , niewiele z Ciebie wówczas zostanie. Zdecydowanie budowanie masy mięśniowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12025 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
zdecydownaie buduj:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
3x masa
do zamkniecia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szybkie pytanie. Przy 71 kg robilem dexe i wyszlo okolo 10,5% bf. Obecnie 73 kg. Masowac dalej gdzies do 80-85kg?

Tylem

przodem

Przodem spiety brzuch

Z lewej

Z prawej

Sorry ale zdjecia nie daly sie wrzucic do wiadomosci



Zmieniony przez - mr drake w dniu 31-3-2018 15:12:40

Zmieniony przez - mr drake w dniu 31-3-2018 15:17:13
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Masuj dalej jeśli chodzi o masę ciała do jakiej to nie patrz na to bo będzie zależne od tego jak będzie to wyglądało , warto byłoby wybrać się również na wizytę do fizjoterapeuty bo wygląda że Twoja postawa jest trochę zaburzona
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o moją postawę to mam skoliozę. Półtorej roku temu przed rozpoczęciem treningów byłem u sportowego fizjoterapeuty by mnie przejrzał i nauczył podstawowych liftow. Wcześniej oczywiście ortopeda.

Akurat jestem u tego samego fizjo (on sam trojboista, pracuje min z miejscową drużyna koszykarska) by skorygować przysiady i parę innych gdyż nie są do końca symetryczne.

Porównując obecne zdjęcia z poprzednimi, można coś wywnioskować na temat ile około przybralem fatu w porównaniu do mięcha?

Dzięki i pozdrawiam,

mr drake


Zmieniony przez - mr drake w dniu 31/03/2018 17:52:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12025 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
nie zawracaj sobie tym glowy
nadal jestes szczuply i smialo mozesz dorzucac miecha, tylko powoli, bez szalenst aby za szybko nie "nabijac kilogramow"

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tempo max 1 kg na miesiąc będzie jeszcze optymalne w moim przypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12025 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
dokladnie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie redukcji

Następny temat

Siła,szybkość, wytrzymałość, plan 15 lat.

WHEY premium