SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Objawy zerwania wiązadeł lub uszkodzenia łękotek

Wysłana -
Witam,
wczoraj po południu stojąc na jednej nodze, straciłem równowagę i jakoś kolano mi się trochę przekręciło, usłyszałem trzask po zewnętrznej stronie nogi, poczułem jakby coś się zerwało pod skórą, chwila bólu jak chol***ra ale po paru sekundach przeszło. Mogłem od razu nogę wyprostować, zgiąć ( pełny zakres ruchu), nie bolało mnie nic przy normalnych ruchach kolanem, przyłożyłem lód na kilka chwil tak dla pewności.

Nie mam żadnej opuchlizny, żadnego wysięku, kolano mnie nie boli ani w spoczynku ani przy ruchu ani jak dotykam wszędzie gdzie to możliwe, ani jak wchodzę/schodzę po schodach, wygląda zupełnie normalnie.

Boli tylko jak specjalnie wygnę podudzie (to ta część nogi ze stopą) w bok. To lewa noga więc zapieram się stopą o podłogę i naciskam ręką kolano w prawą stronę. Wtedy pojawia się ból. Jak robię to samo z drugą, zdrową nogą to też boli, fakt, że mniej bo to jest na siłę, każdego to powinno troszeczkę boleć. I nie rozumiem, dlaczego mnie boli, skoro gdyby było to zerwane wiązadło poboczne strzałkowe, to powinno boleć gdybym robił na odwrót, rozciągając kolano tam, gdzie więzadło jest zerwane a nie ściskając je po tej stronie. Boli również, gdy gwałtownie wyprostowaną nogę ruszę tak, jakbym chciał kopnąć piłkę (ruch jest analogiczny co wcześniej). Nie chcę iść z jakąś głupotą do ortopedy ale może to faktycznie coś poważnego a nie jakieś gwałtowne nadwyrężenie z trzaskiem po stronie więzadła strzałkowego?

Może miał ktoś podobnie i podzieli się tym?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
witaj
faktycznie objawy jakie opisujesz moga sugerowac ze ktoras ze struktury kolna zostala uskzodzona
jednak diagnozy powinen dokonac lekarz lub fizjoterapeuta aby namierzyc problem
Wysłana -
kamil_398732
Nie chcę iść z jakąś głupotą do ortopedy ale może to faktycznie coś poważnego a nie jakieś gwałtowne nadwyrężenie z trzaskiem po stronie więzadła strzałkowego?


niestety ale jak chcesz wiedzieć to bez wizyty u specjalisty się nie obejdzie , trzeba przeprowadzić badanie kliniczne i być może rozszerzyć o badania obrazowe
Wysłana -
Ech, mam zerwane wiązadło krzyżowe przednie, poboczne strzałkowe i łękotkę boczną rozerwaną, ruchomość i stabilizację w miarę mam bo mięśnie dają radę. Kilkanaście miesięcy temu miałem kontuzje kolana ale skończyło się tylko na punkcji i wyciągnięciu krwi ale diagnoza była, że wiązadła całe. Jak widać, guzik prawda. Rada dla innych - chodźcie prywatnie przy takich kontuzjach (mimo, że tanio nie jest) a nie do państwowych, kolano to nie kostka, że sama się zagoi. Ja mam przesra#e.
Wysłana -
Kostka też się sama nie zagoi , to tylko kwestia uszkodzenia ale w kolanie zwyczajnie z racji budowy łatwiej o nie.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź