SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obiad

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1109 Wiek 3 lata Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12422
Chciałbym abyście doradzili mi w pewnej kwestii. Ale najpierw muszę naświetlić mój problem...

Otóż ze względu na pracę, jem bardzo nieregularnie, rano jakieś liche śniadanko a potem dopiero ok. 13-15 obiad w McDonaldzie albo u chińczyków, kolację jem ok 19, ale to jest tak naprwadę drugi obiad, który jem tym razem w domu. Na siłownie chodzę ok 20.

I ostatnio wymyśliłem, że zamiast wydawać te 15zł dziennie na ten szajs na mieście, może będę jadł odżywkę...
Moje pytanie (może ktoś tego próbował).... Jak się będę czuł "jadąc" praktycznie cały dzień tylko na odżywce a coś normalnego dopiero ok 19. I ile tego jeść? Standardowo czy może mniej/więcej. Wiem, że pomysł jest dziwny ale przecież te fastfoodowe obiadki na pewno są niższej jakości niż taka porcja odżywy tylko czy mi żołądek nie wysiądzie jak będzie dostawał samą "wodę"...

Dzięki!

Moderator dz. Bezpieczeństo w sieci
"Fortuna Favet Fortibus"
GG 337995

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nawet w dużym mieście ciężko znaleźć dobre posiłki (dobre to znaczy
o odpowiednim składzie dopasowanym do naszej diety i jednocześnie smaczne).
Ja pracuję mniej więcej od 9:00 do 17:00 (czasem dłużej) a na dodatek
dojeżdżam do pracy z innego miasta więc 3 godziny dziennie dodatkowo w
plecy. Taki tryb wymusza, żeby trening zaczynał się ok. 20:00.
W czasie pracy wychodzę na obiad ale zazwyczaj jest to chińszczyzna
(smaczna i mniej więcej pasująca do diety np. ryż i kurczak po tajsku),
szisz z frytkami (trochę ciężkie ale za to smaczne) lub kurczak z rożna.
Resztę posiłków biorę z domu. Staram się jeść min. 4 posiłki dziennie.
Co prawda nie mam dużo czasu na przygotowanie posiłków w domu ale raz na
jakiś czas mogę upiec partię piersi (niestety wolę pieczone od gotowanych),
jajka czy ryż i rzucić do lodówki.

Jeśli chodzi o dietę to mniej więcej zaspokajam B i W.
Niestety T aż w 250%.



#include <god.h>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Najprościej mówiąc musisz zmienić wszystko.

Tanio to cię wyniesie twaróg, pierś z kurczaka, chuda wędlina drobiowa.
Musisz postarać się sklecić chociaż 4 posiłki i dopiero taką podstawę uzupełnić odżywką.
Nie wiem ile ważysz i ile musisz jeść ale te twoje "posiłki" nadają się dla gościa który nie trenuje, ale nie dla ciebie.

Policz.
Zjedz dziennie 1/2 kg piersi z kurczaka podzielonej na 3 razy.
Na śniadanie płatki z mlekiem lub chleb razowy z wędliną.
Drugie śniadanie ryż + kurczak
lunch ryż + kurczak
Przed treningiem banany lub płatki
po treningu banany
kolacja ryż + kurczak
przed snem odżywka białkowa.
Mniej więcej tak, to nie wychodzi tak drogo. Nie musisz jeść na raz dużo, ważne regularnie i wartościowo.
Spróbuj tak:
1/2 kg piersi ugotuj z marchewką i vegettą.
Pokrój na małe kawałki i wymieszaj z 1,5 szklanki ryżu(przed ugotowaniem) podziel na 3,4 porcje i wsowaj.
Albo zaraz po ugotowaniu ryżu wrzuć do niego garść rodzynek i wymieszaj.
Dodaj 400 gr. twarogu i podziel na 4 porcje
Albo mielony indyk 500 gr. podsmaż na patelni z cebulką, dodaj paprykę i koncentrat.
Do tego dlugie kluchy i znowu 4 porcje.

Nie ma sensu spożywać samych odżywek, ani spożywać ich kiedy masz dobrą dietę, one są UZUPEŁNIENIEM a nie podstawą.
Na prawdę na głupoty wydajesz więcej niż na dobre jedzenie. Jeszcze raz policz.

Pozdrawiam,


Mawashi

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1109 Wiek 3 lata Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12422
Stary.

Jak bym miał jeść tak jak piszesz to bym cały dzień w kuchni siedział.
Nie chodzi mi o oszczędzanie tylko o dobre jedzenie. Nie waże tak mało bo 84 przy 180, a to co zjadam na mieście wystarcza mi do tej 19. Problem w tym, że zdaje sobie sprawe ze jest to jedzenie dla psów a nie ludzi, dlatego moje pytanie...
Co lepsze, a nie jak mam jeść. Gdybym miał czas to bym się prowadził jak profesjonalny kultuirysta. Ale od 5:30 do 19, jestem zdany na to co kupię w knajpach i tego typu lokalach.
Zazdroszcze tym, którzy mają możliwość pichcić sobie codziennie kurczaczki, ryż itd. Ale ja tak nie mogę.

Dzięki za twoje rady, jestem ci wdzięczny, że poświęciłeś mi tyle treści, naprawde to doseciam. Niestety nie mam możliwości tego wypróbować.

POZDRAWIAM!

Moderator dz. Bezpieczeństo w sieci
"Fortuna Favet Fortibus"
GG 337995

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Wystarcza ci ?
Chyba tak że nie jesteś głodny, ale nie pod względem kalorii i białka oraz ww.
Przygotowanie ryżu z kurczakiem trwa 20 min. razem z gotowaniem ryżu. Podobnie z ryżem i twarogiem oraz spaghetti.

Ale wracając do tematu, najlepiej było by i posiłek i odżywka tak z dwa razy dziennie.

Pozdrawiam,


Mawashi

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1109 Wiek 3 lata Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12422
Jak idę do pracy to sobie zawsze kupuje płatki Corn Flakes :) i mleko, ale jak to zjem to jestem przez pół godziny pełny a potem znowu mnie ssie i ostatecznie ląduje gdzieś w barze...
Przed ćwiczeniami kąsam też banany.
Ale mówisz, że przygotowanie kurczaka to tylko 20 minut.
A mógłbyś podać przepis (nie jestem najlepszym kucharzem...)

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Moderator dz. Bezpieczeństo w sieci
"Fortuna Favet Fortibus"
GG 337995

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Kamil, jak będziesz jechał na samych odżywkach to daj mi adres to za jakiś czas podeślę Ci winiec. Odżywki to są suplementy (to formal aneksu, taka powiedzmy errarta) i tak należy to traktować. Trzeba coś jeść normalnego, zwłaszcza wówczas kiedy chcesz nabrać trochę mięśni.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dwie piersi z kurczaka(to ok 500gr.) 2 marchewki wrzucasz do wody dodajesz do smaku vegetę (ok1 łyżeczka, potem znajdziesz swoją ilość) W międzyczasie wstawiasz wodę na ryż (możesz zagotować w czajniku elektr. będzie szybciej) pierś przed gotowaniem możesz pokroić na kawałki, marchewk też.
Gotuje się szybko. Po ugot. wszystko kroisz i mieszasz z ryżem, pakujesz do pojemnika i wio.
Z chudym twarogiem jest jeszcze łatwiej. Powiedzmy że wcześniej ugotowałeś więcej ryżu(albo gotujesz wieczorem) dodajesz namoczone rodzynki(wtedy są miękkie) i pokruszony twaróg. Do pojemnika i 3,4 razy dziennie.
Można dodać trochę jogurtu owocowego. Acha a do kurczaka dobry jest do polania jogurt naturalny z koperkiem i pieprzem.
To idzie łatwo, naprawdę spróbój, a przyrosty też będą zadowalające.


Mawashi

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1109 Wiek 3 lata Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12422
Dzięki sprawdze...

Jeszcze jedno głupie pytanie.
Te piersi z kurczaka to takie zwykłe "surowe" które kupuje moja mama w drobiowym i robi z nich kotlety ?

Nie śmiejcie się ja na prawdę umiem gotować tylko herbatę... :)

Pozdrawiam!

Moderator dz. Bezpieczeństo w sieci
"Fortuna Favet Fortibus"
GG 337995

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Tak dokładnie, należy je przed ugotowaniem umyć i wykroić ew. mostek (chrząstka po środku) i obojczyk. Ale większość jest już dokładnie filetowana.


Mawashi

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Kamilu, sam nie wiem co gorsze: jazda na fastfoodach czy odżywkach. Chyba na odzywkach spowoduje nawet większe szkody.
Tego typu zywność pozbawiona jest naturalnych witamin, błonnika oraz enzymów. Skutki stosowania takiej diety przemilczę bo ktoś może być właśnie po obiedzie :)

Nikt nie wymaga siedzenia na okrągło w kuchni, trzeba przygotować wszystko jeszcze przed wyjściem z domu. Czyżbyś nie przeczytał jeszcze mojego artykułu? ;)

Płatki kukurydziane rzeczywiście wytarczają na krótko; znacznie lepsze są owsiane.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
O właśnie zakup najpierw sobie takie pojemniczki do jedzenia. Szybko polubisz je zapełniać żeby je później opróżnić.
Przeczytaj koniecznie artykuł ze strony głównej "Kulturysta w terenie", a potem zastosuj moje rady.
Jeszcze raz pozdrawiam,


Mawashi

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening autogenny Schultza

Następny temat

Czy widzieliście BodyLife - fachowe czasopismo branży Fitness w Polsce?

Wiecej