SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obciążenie podczas biegania

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19027

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Na dystansie 1 mili biegacz wykonuje ca.1175 kroków, siła reakcji podłoża odpowiada 250-300% masy ciała. Jeżeli przyjmiemy tę dolną granicę okaże się, że na każdą stopę w czasie pokonywania 1 mili przypada obciążenie równe 110 tonom!" - G.Sadowski
W tej sytuacji chyba nie trzeba przypominać jak ważne jest dobre obuwie, i technika biegu. Nawet najmniejsze nieprawidłowości mogą doprowadzić do urazów. Jednak te ostatnie nie występują tak często jakby miał o tym świadczyć powyższy zastraszający cytat. Organizm ludzki ma potężne możliwości, co nie oznacza, że nie powinniśmy ich szanować...
P.S.
Andrzej Dominiak dodaje wobec powyższego, że podczas biegania częstym błędem powodującym urazy jest stawianie stóp na podłożu przednią częścią na zewnątrz - czyli niezgodne z płaszczyzną strzałkową (równoległą do kierunku biegu). Warto zwrócić na to uwagę.
Można by jeszcze dodać, iż biegacz wszechczasów M.Johnson stosował właśnie taką nieprawidłową technikę, ale to wyjątek od reguły (jego technika, budowa ciała i osiągi...) i raczej nie powinniśmy go naśladować.

among the blind a one-eyed man is king
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kumpel kiedyś wziął 14kg hantle i walczył z cieniem. potem je zdjął i nap*****lał z taką szybkością że aż miło



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"

[ Biali niepotrafią skakać ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Zgadza się, natomiast oprócz zapewnienia sobie dobrego obuwia do biegania przydałoby się jeszcze wybrać odpowiednio miękkie podłoże do biegów, jak chociażby ścieżki leśne zamiast powierzchni asfaltowej.


Pozdrawiam. Tomek

"Na tyle jesteś dobry, na ile jest dobry twój najsłabszy punkt"

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Prawda, ale fachowcy nie zalecają biagać po lesie, ze względu na olejki eteryczne zawarte w żywicy drzew wpływające raczej usypiająco na organizm. Niech to będzie więc park, łąka czy co kto chce.

among the blind a one-eyed man is king
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmm, ja biegam często po lesie(pewnie już nie będę, bo wymyslili, ze zrobą tam autostrade), ale nic takiego nie zauważyłam, wręcz przeciwnie

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jeszcze zależy co to za las.
Chyba nie las...

among the blind a one-eyed man is king
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"... krzyży." C.Pazura

among the blind a one-eyed man is king
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie mam zamiar kupić obciążniki 2,5kg. takie na nogi co mi to da jak z nimi będę biegał??(bo nie wiem co to da oprócz lepszych osiągów w bieganiu po ciężkich treningach

Spec_StaRa_EkiPa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam 14 lat (gram w siatkę)i kupiłem sobie 1.5 KG obciążniki. Chociaż trenuję w nich już 3 tydzień nadal czuję duży ból po ich ściągnięciu (po biwganiu) biegam dziennie około 30 MIN. Zakupiłem je jednak aby uzyskać lepszy wyskok (poza innymi ćwiczeniami na skoczność również biegam jak widać. Osobiście nie proponował bym 2.5 KG choc nie wiem w jakim jesteś wieku ale....
Pozdrowienia

SiArA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
obciazniki na nogach sa bardzo kontuzjogenne i szkodliwe dla stawow, szczegolnie kolanowych
jesli chodzi o bieganie, to dobre efekty daje zalozenie obciaznikow na rece, ale z tego co wyczytalam to zalezy Wam na wyskoku
jednak zdecydownie odradzam obciazniki na kostach!
chcecie wyzej skakac, a dzieki obciaznikom mozecie nie skakac w ogole...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jedyna kobieta w dziale , ale za to jak mądzrez mówi



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"

[ Biali niepotrafią skakać ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obciążniki nie powinny być cięższe niż dwa procent ciężaru naszego ciała, do treningu wyskoków, jak i do biegania bezpieczniej jest założyć pas z obciążnikami, ale tak jak wszystko trzeba sprawdzić, czy ta metoda nam będzie służyć.



z pustego nie nalejesz...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pare słów o siatkówce

Następny temat

Worek boxerski

WHEY premium