SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

OTYŁOŚĆ BRZUSZNA

Wysłana -
Dzień dobry,
mam 38 lat, 178 cm wzrostu, 76 kg wagi. Górna granica BMI, długie niezłe nogi, piersi, biodra ok i BRZUCH. Apokaliptyczna masa tłuszczu, która nie ma nic wspólnego z resztą ciała.
Niezmienny, niezniszczalny Monolit z Odysei kosmicznej, to ja. Kobieta Sześcian :)
Co robić? Co jeść? Kondycja słaba, ale kiedyś sporo ćwiczyłam więc jest nadzieja na powrót.
Będę wdzięczna za wszelkie rady, wskazówki, pomysły.
B.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Dieta z ujemnym bilansem kalorycznym, trening siłowy plus cierpliwość. Wskazane badania - bo otyłość brzuszna mocno może mieszać w gospodarce hormonalnej - czyli podstawowo: cukier, insulina, panel tarczycowy, lipidogram.
Wysłana -
witaj, czy problem istnial od zawsze?
czy bardziej jest wynikiem np. przebytej ciazy?
Wysłana -
Historia ciała:
- dość pulchna w dzieciństwie
- od 6 roku życia do 28 bardzo szczupła, talia nigdy nie była moją mocną stroną ale istniała a brzuch był dość płaski
- 29-36 bardzo duży skok wagi, w ciągu dwóch lat z 64 kg do 86 - 110 cm w pasie
- roczna dieta, aktualnie: 76 kg, 96cm w pasie, 98 biodra, 110 piersi (178 cm wzrostu)

Zmieniony przez - barborka80 w dniu 2018-04-16 14:54:30
Wysłana -
rozumiem, ze ciazy nie bylo po drodze, tak?
Wysłana -
Nie było.

Zmieniony przez - barborka80 w dniu 2018-04-16 15:12:58
Wysłana -
Jeśli dysponujesz finansami to uderzyłbym do dobrego dietetyka, plan sie znajdzie na forum. Jeśli jednak kasy nie ma to możemy pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-04-16 17:32:44
Wysłana -
Kasa jest ale jest również niskie zaufanie do dietetyków. 2 lata temu byłam u bardzo polecanej dietetyczki tu w Warszawie, sama rozmowa była ok: za dużo węglowodanów. Za dodatkowe 300 zł przygotowała jadłospis, który nie miał nic wspólnego z moim stylem życia (chociaż zrobiła wcześniej wywiad).
Im bardziej skomplikowana dieta i plan treningowy tym mniejsze szanse że to zrealizuję.
Proste rozkazy wykonuję perfekcyjnie.

Zmieniony przez - barborka80 w dniu 2018-04-16 17:37:45
Wysłana -
Ale ten jadłospis był przynajmniej skuteczny ?
Wysłana -
Nie. Mogę podesłać to sam ocenisz.
Wysłana -
A chętnie zobaczę, bo jednak dieta w Twoim przypadku jest kluczowa.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź