SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OLIWA Z OLIWEK - KTORA KUPIC A KTORA NIE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 114036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
A wiec temat poswiecony dla tych ktorzy zastanawiaja sie jaka oliwe z oliwek kupic - pisze swoje spostrzezenia na temat poszczegolnych produktów

a wiec tak:

Olio di sansa di oliva - dobra jakosciowo oliwa, cena - 15zł 500ml
Umbro - najlepsza wg. mnie oliwa z oliwek cena 15zł 500ml
Casa de Azeite (oliwa z biedronki)-beznadzieja w smaku (bardzo gorzka)-psuje smak sałatki, ale jest to alternatywa dla tych ktorzy borykaja sie z problemem pieniedzy cena - 11,99zł za 750ml
Away-droga oliwa ale smak pierwszorzedny cena 23zł za 500ml

Piszcie swoje opinie na temat poszczegolnych Oliw - moze komus pomoze w wyborze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753505
Zdrowe tłuszcze są niezmiernie istotnym, ale niestety ciągle pomijanym elementem diety. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ich jakość, ilość, czy proporcje kwasów tłuszczowych. Aby zapoznać się z najlepszymi źródłami tłuszczów, polecam zapoznać się z artykułem: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html.

Jednym z najpopularniejszych źródeł tłuszczów jest oliwa z oliwek. Pozyskuje się ją z owoców drzewa oliwkowego. Oliwki wraz z pestkami są miażdżone i pozyskuje się z nich sok. Następnie po odfiltrowaniu procesie odwirowania wody powstaje oliwa z oliwek. Można ją pozyskiwać w procesie rafinacji na ciepło lub na zimno. Ta druga jest zdecydowanie lepsza pod względem jakości i to właśnie taką warto kupować.

Jest ona jednym z lepszych źródeł jednonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega 9. Zawiera około 72% kwasu tłuszczowego oleinowego. Dzięki sporej obecności prozdrowotnych składników wykazuje ona wiele cennych właściwości. Wpływa ona między innymi na:

- prawidłowy profil lipidowy,
- pracę serca,
- układ immunologiczny,
- jakość skóry i włosów.

Niestety nie jesteśmy w stanie określić jaką jakość będzie miała kupowana przez nas oliwa. Jedyne, na co możemy zwrócić uwagę, to aby była z pierwszego tłoczenia na zimno - extra virgin. Poza tym można zwrócić również uwagę na certyfikaty:

- PDO (protected designation of origin, pol. chroniona nazwa pochodzenia),
- PGI (protected geographical indication, pol. chronione oznaczenie geograficzne).



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
obojętnie....ważne żeby była EXTRA VIRGIN i z pierwszego tłoczenia

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 679 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6610
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
Rothen- extra virgin to znaczy ze jest z pierwszego tłoczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
to jest wlasnie znajomosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
hahahahaha <ubaw>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
czekam na opinie kogos kto probowal a nie kogos kto umie tylko napisac "hahaha"

Domer, Zakrześ, Niunia, Qazar
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 235 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1845
Ja ostatnio widziałem taką na której wielkimi literami było extra virgin, no i malutkimi z dodatkiem rainowanej oliwy z oliwek. Więc trzeba dobrze oglądać.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
Kupuj EXTRA VIRGIN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753505
Zadnej bym nie wzial z nich bo drogie, a ta z biedronki to niepewna Ja kupuje najczesciej salvadori extra vergine ok 22zl za 1l.
3

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
a ta z biedronki to tyle na promocji takto po 15
1

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co jeść/brać po aerobach?

Następny temat

OSLABIENIE DLACZEGO?

Wiecej