SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OLIKANEK- przygotowania do sezonu 2018, ostatni rok juniora trzeba wykorzystać na maxa!

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

Ilość wyświetleń tematu: 12285

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1791
Cześć wszystkim!

Na imię mam Oliwer, 22 lata, ze sportami sylwetkowymi związany jestem od 7 lat, od dziecka zasuwałem z ojcem na siłownie. Kilka startów od 2016 roku mam już za sobą, czas powalczyć o jakieś ciekawe lokaty w 2018 roku :) Pierwszy start w sezonie 2018 planuje na Mistrzostwach Śląska, a impreza docelowa mpj klasyk!

Może krótko o osiągnięciach, o ile można je tak nazwać. Mierzę wysoko i krok po kroku realizuje swoje cele.

2016
Debiuty do 75 kg, finał, 6 miejsce
Puchar Ziemi Puckiej Żelistrzewo, kulturystyka junior open finał 4 miejsce, do 75 kg 4 miejsce

Po Żelistrzewie w marcu postanowiłem zrobić konkretną masę przez dobry rok czasu, ale w w trakcie sylwestra coś mnie tknęło i w nowy rok zacząłem redukcję, zatęskniłem za sceną. Także:
2017
Puchar Ziemi Puckiej Żelistrzewo, kulturystyka junior open finał 2 miejsce
Mistrzostwa Śląska Mysłowice, kulturystyka junior klasyk, finał 5 miejsce
Mistrzostwa Słupska na drugi dzień po Śląsku, kulturystyka junior open, finał 3 miejsce

Aktualnie od ostatniego startu w kwietniu jestem na masie, którą przeplatałem małymi mini cutami :)

Forma kwietniowa:
77 kg, 179,5-180,5 cm, zależy jak zmierzą :D



W przygotowaniach pomaga mi Karol :)











Tutaj w miarę aktualna, ok 90 kg :)







W chwili obecnej od połowy września roztrenowanie, przygotowania zaczynam od grudnia!

Do tego tygodnia były 4 treningi tygodniowo w systemie góra siła, push/ pull, fbw. Zero cardio i interwałów od połowy września. Kaloryka 3500, 250 g białka, 100 g tłuszczu, 400 g ww. Warzyw, drobnych dodatków nie wliczam. Przyjmijmy, że dziennie spożywam teraz 3800 :) Tryb życia siedzący, student, aktywność znikoma poza 4 siłowymi.

Od przyszłego tygodnia wskakuje na plan pięciodniowy. PUSH/PUSH/PUSH/PULL/LEGS. Wpisy będę dodawał na bieżąco :)

Odliczam już dni do wejścia na duże obroty! :) Mam nadzieję, że to co najważniejsze napisałem!

Pozdrawiam!





Zmieniony przez - olikanek w dniu 2017-10-29 20:20:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1791
infernol
Powodzenia z pracą, po sobie wiem, że przygotowania i pisanie pracy w tym samym czasie to nie jest lekki kawałek chleba ale jak sie chce to można także działaj


przyznam szczerze, że to co miałem na 2 i 3 roku studiów to w porównaniu do pisania pracy to pikuś :P

czasami dochodziło do 5 kolokwiów w tygodniu, w trakcie startów sesja, 6 egzaminów, nauka na orbitreku na czczo w trakcie sesji aeroobowych, to były czasy ROBOKOPA :)

dzisiaj trening PUSH, w weekend wyjazd do Wrocławia na szkolenie- zdrowa redukcja.


Co tu dużo mówić, drugi tydzień przygotowań mija. Kalorie 3000 + warzywa, sylwetka mega się oczyszcza, jakość dużo na plus, nabicie także, po 2 pełnych tygodniach wrzucę podsumowanie.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 880 Napisanych postów 6619 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 267490
Jest i on powodzenia
3

MASA MASA MASA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1791




Jeszcze parę fotek, bo źle mi się dodało, a już nie mogę edytować! Tak jak wspominałem, aktualna forma masowa ok 90 kg.



Zmieniony przez - olikanek w dniu 2017-10-29 20:28:41

Zmieniony przez - olikanek w dniu 2017-10-29 20:32:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1791
Wczorajszy push z naciskiem na klatkę :)

1.WL 4x10 x 82,5 kg
2.Wyciskanie skos hantle 3x9 x 35 kg
3. Wznosy hantli wprzód podchwytem 3x11 x 12,5 kg
4.Rozpiętki skos góra 3x10 x 12,5 kg
5.Wyciskanie hantli barki 2x10 x 27,5 kg, 2x10 x 25 kg
6.Wznosy bok hantlami 4x12 x 15 kg
7.Facepulls lub odwrotne butterfly 4x10-15
8.Prostowanie ramion wyciąg górny linka 4x20

Jak widać cięzary jak i objętość na niskim poziomie. Do końca listopada zaplanowany etap roztrenowania. O dziwo udaje mi się powstrzymać emocję i co trening bardzo delikatnie dokładać pomimo sporego zapasu. Wcześniej nie potrafiłem, emocje mnie ponosiły. Nigdy już nie przetrenuje całego roku na 100 %, bo nagle przychodzi taki tydzień, następnie miesiąc gdzie notujemy sam regres, chęci do wszystkie spadają. Raz udało mi się tylko tak układ nerwowy przepalić. Nastąpiło to w sierpniu/ wrześniu i od połowy września zdecydowałem zrobić 2 tygodnie przerwy treningowej, a następnie od października zacząłem z bardzo niskiego pułapu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11373 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958107
Witaj!

Będę obserwował i liczę na atrakcyjny dziennik kolejnego młodego zawodnika w tym dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322771
No popatrz popatrz kto tu zawtiał. Oczywiście śledze i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1791
Banan
Witaj!

Będę obserwował i liczę na atrakcyjny dziennik kolejnego młodego zawodnika w tym dziale


Będzie się działo, trzeba monitorować postępy na bieżąco!

infernol
No popatrz popatrz kto tu zawtiał. Oczywiście śledze i powodzenia


Już dawno wiedziałem, że założę dziennik, żałuje, że tego nie zrobiłem przed startami w sezonie 2017, ale z racji tego, że do rozpoczęcia przygotowań na sezon 2018 było jeszcze sporo czasu, to stwierdziłem, że się wstrzymam i zacznę go prowadzić pod koniec tego roku, no więc zaczynam :D Myślę, że teraz będzie ciekawie, jeszcze miesiąc i ruszam pełną parą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 460 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 61865
Coraz więcej osób zaczyna prowadzić dziennik, chyba też muszę zacząć :)
Obserwuje, Piona!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1791
KamGru
Coraz więcej osób zaczyna prowadzić dziennik, chyba też muszę zacząć :)
Obserwuje, Piona!


Dawaj, miło będzie śledzić!


Dzisiejszy PULL :) Duży nacisk teraz kładę na dół pleców i grubość, tam są spore braki :) Od przyszłego tygodnia czas wrzucić leciutkie interwały już, dawno żadnej aktywności poza siłowym nie było, a powoli nakręcamy metabolizm pod przygotowania! Nigdy na brak apetytu nie narzekałem, ale to nie jest co mnie satysfakcjonuje :) Jedzonko ma być wsysane przez organizm :D

1.Podciąganie nachwyt szeroko REPS GOAL (10, 10, 10, 9)- co trening dodaje jedno-dwa powtórzenia do łącznej sumy
2. Wiosło podchwyt szerokość barków 4x8 x 60 kg
3. Rack Pull 3s x 4 x 150 kg, 1s x 5 x 140 kg
4.Narciarz drążek prosty 4x20
5. Uginanie ramion linka- wyciąg dolny 4 x 20
6.Młotkowe 4 x 20
7. Łydki siedząc 4xmax

Trening nadal lajtowy, jedyne co to z 4 sesji treningowych przechodzę na 5 na ten tydzień, od przyszłego tygodnia dorzucam 1-2 interwały, stopniowo zwiększam objętość i intensywność tak, żeby od grudnia być na pełnych obrotach czyt. aktualnie roztrenowanie :D

Posiłek przedtreningowy naleśniory, a po klasyka makaron i ryż :D





Aktualna forma po 7 tygodniach roztrenowania, lekkich treningów, braku cardio od 7 tygodni, luźnego podejścia do diety, i kilku weselach, efekt? Minimalnie gorszy BF, nabicie słabsze, ale to nieuniknione. Plusy? Jak dla mnie same, nowy układ nerwowy, organizm czuje, że kosmicznie odpoczął. 2 % tkanki w jedną czy w drugą wgl mnie nie ruszają, wszystko sobie ze spokojem dopalę pod datę zawodów. Bałem się zwolnić tempo, od teraz zawsze będę zwalniał w odpowiednim czasie :)








Zmieniony przez - olikanek w dniu 2017-10-30 17:16:28

Zmieniony przez - olikanek w dniu 2017-10-30 17:17:47
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1791
Dzisiaj beztreningowo, ale za to może powiem coś o suplementacji :)

2 x omega gold Olimp
3 x 300 mg Berberyna
3 x 200 mg ALA
1 x 200 mcg chrom
2 x propolis nowfood
1 x garlicin
1 x 200 mg l-theanine
1 x 2000 iu Wit. D

Jak skończy się propolis to będę wcinał Orange Triad, podobno warto :)

To chyba na tyle :) Obciąłem od dzisiaj 300 kcal, od niedawna zwykle jadłem ostatni posiłek , bo wypada, stwierdziłem, że nie będę zmuszał. Jutro już dołożę interwał, jak organizm zawoła to dołożę te kilkaset spowrotem.
Karol Małecki zawsze mi powtarzał, że jak od dłuższego czasu się zmuszam to mam obciąć i podkręcić tempo, także też tak uczynię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1791
Dzień święty święcić, PUSH zrobiony jak należy :)

1.Przysiad 4x5 x 105 kg
2. Wyprosty 4x10 x 85 kg
3. Wyciskanie sztangi skos dodatni 4x5 x 102 kg
4. OHP 4x5 x 70 kg
5. Wznosy wprzód hantle 4 x 10 x 15 kg
6. Butterfly 3x10 x 35 kg
7. Tric wyciąg podchwyt jednorącz 4x12-21
8. Wąskie wyciskanie smith 4x8



Wkońcu wskoczyłem na orbitrek i zrobiłem interwał, co prawda lekki i rozruchowy 10 minutowy, ale zawsze to krok do przodu :)


A tutaj wspomnienia z pobytu w Las Vegas na tegorocznej Olimpii, to było przeżycie!



1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej