SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OCENCIE SAMI!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam do was wszystkich pewną prośbę.Powiedzcie co myślicie o moim treningu:
NIEDZIELA: "barki"
1) unoszenie rąk ze sztangielkami w opadzie tułowia 4s 10-20p
2) wyciskanie sztangi z za głowy na stojąco 4s 5-20p
3) unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem 4s 10-20p
4) wyciskanie sztangi z przodu szyi na stojaco 4s 5-20p
5) unoszenie sztangi w zdłuz ciała do brody z łokciami ku górze, w wąskim chwycie 4s 10-20p
WTOREK: "szerszy"
robię po 4s 10-20p, (cztery ćwiczenia)
1)przyciąganie sztangi w opadzie tułowia do klatki
2)przyciąganie linki wyciągu w szerokim chwycie
3)wiosłowanie ze sztangielką (w oparciu)
4)przyciaganie linki wyciągu w waskim chwycie do klatki
CZWARTEK "klatka'
1)wyciskanie sztangi na płaskiej 3s 4-10p
2)wyciskanie sztangielek na skośnej 3s 4-10p
3)rozpietki na płaskiej ławeczce 3s 10-15p
PIĄTEK: "biceps, triceps"
1)uginania ze sztangą stojac 3s 10-15p
2)francuskie wyciskanie leżąc 3s 10-15p
3)uginania ze sztangielkami stojac 3s 10-15p
4)sciaganie linki wyciagu (sznur) 3s 10-15p
5)uginanie rak ze sztangielką w podporze 3s 10-15p
6)sciąganie linki wyciagu jednorącz (na triceps) 3s 10-15p
bżuch też ćwiczę, ale to inna bajka.
OCENCIE I DAJCIE ZNAĆ

Uwielbiam ten sport.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do abonamentu to przepraszam, ale już płacę-w ciagu kilku dni wysyłam kasę.

Uwielbiam ten sport.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozkład ćwiczeń /jeśli chodzi o dni tygodnia i odstępy/ - podoba mi się. Wyjątek stanowi brak ćwiczeń na nogi, co jest poważnym błędem wielu kulturystów. Weź pod uwagę chociaż to, że nogi są bardzo dużą grupą mieśniową i intensywny trening tej partii ciała przyczynia się do podwyższenia poziomu naturalnego testosteronu w organiźmie /udowadniano to wielokrotnie 0na łamach wielu czasopism/.
Co do ilości ćwiczeń i ich rozkładu mam pewne zastrzeżenia:
1. Myśle, że po 3 ćwiczenia na grzbiet i barki w zupełności wystarczą /klatka dobrze/.
2. W barkach ćwiczenie 2 robiłbym jako pierwsze, a 4 wyeliminuj i stosuj zamiennie z 2.
3. Na triceps i biceps wystarczy jak zaczniesz od 2 ćwiczeń na każdy.
4. Nie zapomnij o właściwej rozgrzewce i rozciągnięciu tricepsa i bicepsa /np. po 2 serie x 20 powt. - ale nie do zmęczenia, małym obciążeniem/.

To tyle


"Nawet najgorsza bestia ma w sobie odrobinę litości.
Ja jej nie mam, więc nie jestem bestią."

Draht.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Świetmie, prosze o następne uwagi. Tylko dodam, że nie jestem początkującym kulturystą.

Uwielbiam ten sport.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
myślę, że ćwiczenie na barki z przodu i z tyłu głowy powtarza się i robisz prawie te same grupy mięśniowe z niewielką różnicą. Zamiast tego dorzuć sztrugsy.

Co do bica i trica: widzę że robisz to na przemian. Ja jestem zwolennikiem robienia jednej grupy w kolejnych seriach - bardziej zaangażowany mięsień nie odpoczywa i zwiększam intensywność jego pracy. W dodatku sztangielkę w opadzie robię w pochyleniu tułowia bez podpory, przyciąganie sztangi i sztangielki w staniu to podobne ćwiczenia, radze zastosować zamiast tego sztangielki w siedzeniu na pochyłej ławce. Kąt ok 45 stopni lub mniejszy - wyizolujesz mięśnień - nie będziesz oszukiwać barkami, albo zastosuj modlitewnik. trzy ćwiczenia na tak małą grupę to dużo. Poza tym ćwicz nogi.

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuje wszystkim, że zechcieli odpisać na mój post.
ąle przejdę do żeczy, czy mój trening, nie sprawi, że bedę rozwijał się nieproporcjonalnie.
Po drugie, na barki zastosowałem tyle ćwiczen, tak nacierających na te same grópy mięśniowe, poniewaz nie potrafię sprawić, by na drógi dzień czuć ból barków. To samo dotyczy szerszego. POPATRZCIE NA ILOŚĆ POWTÓŻEŃ.
A mój trening naprawde jest intensywny i ciężki- dowód, mój kumpel płacze z bólu na drugi dzień, a wszystko robi mniej intensywnie.

Uwielbiam ten sport.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa i rzezba

Następny temat

czy dobrze robię??????

WHEY premium