SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nurkowanie na bezdechu!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 79027

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
mamy juz temat o nurkowaniu w akwalungu wiec wymyslilem nowy o nurku na bezdechu

pochwalcie sie swoimi osiagnieciami, czy cwiczycie takie nurkowanie, interesujecie sie tym, jakie macie wyniki jesli chodzi o glebokosc a ile wytrzymujecie na bezdechu w statyce no i ewentualnie ile przeplyniecie pod woda na basenie

sam jestem nurkiem od niedawna OWD PADI i MR WOPR (niedlugo bedzie Wodny mam nadzieje) i od jakiegos czasu interesuje sie ta tematyka

niestety nie moge sie pochwalic dobrymi wynikami w tej dziedzinie nad czym ubolewam no ale tu liczy sie tylko trening mam nadzieje ze sie polepszy na razie przeplyne tylko basen czyli 25 metrow pod woda slabo ale...

znacie jakies stronki z cwiczeniami dla bezdechowcow(po polsku jesli mozna) ewentualnie moze macie jakies rady z wlasnego doswiadczenia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 347
siemandero - ćwiczy ktoś na CKR Konstancin albo w Górze Kalwarii ? (wiem odświeżam temat z przed 15 lat....so what?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Hmm ja w sumie plywam od 6 roku zycia , do 7 klasy trenowalem na basenie i zolty czepek zdalbym juz pewnie w 6 klasie podstawowki (zreszta tak jak wiekszosc trenujacych)
Przez trzy ostatnie lata jezdzilem do chorwacji glownie w celu ponurkowania na bezdechu razem z ojcem . Bylem na dwoch takich dosc sporych rejsach na wyspach kornati i w fiordzie na istrii .
Na bezdechu teraz w zimie wytrzymam 2 10 gora , w lato bylo to prawie 2 40 i musze powiedziec ze 95% jest to zasluga treningow na basenie bo nawet dziewczyny co trenowaly dochodzily w wieku 13 lat spokojnie do 2 min a nawet wiecej .
W polsce sobie raczej bez pianki duzo nie ponurkuje bo po 5-6 m temp wody jest wiadomo jak niska a i widocznosc straszna .
W chorwacji doplywalem bez pletw na 9 m , z pletwami na ok 12 - wiecej sie nie dalo bo uszy wysiadaly , pod woda przeplyne 1,5 basenu 25 m bez pletw z odbiciem od sciany .
A sprzet to maska niezawodna technisub Look a pletwy czeskie suprasub kupione w czechach w drodze do chorwacji za ok 140 zl . Calkiem fajne bo z "wentylatorkami" i naprawde bardzo wygodne . Rurek nie uzywam bo mnie denerwuja .

-That girls knows only 3 words : stop , no and don't.
A-A my brother , you got those words backwards , they always told me : "Noooo , Dooooon't stoooop"

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
a ja robię prawie cały basen...tak z jakieś 21 m, ale nie trenuję tego w ogóle. Tak sobie dzisiaj sprawdziłem. Myślę, że po odrobinie treningu mógłbym poprawić ten wynik!

pozdrawiam wytrwałych.

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
patriot, jak cię ciśnie w uszy to ściśnij palcami nos i dmuchaj nosem, musisz przedmuchać uszy, wtedy powietrze przedostaje się do przestrzeni błoną bębenkową i likwiduje nacisk wywierany na nią przez wodę

polecam stronkę www.bigblueteam.com chyba najlepsza polska strona o apnoe






Zmieniony przez - Artur P. w dniu 2003-02-09 10:55:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Z tym przedmuchiwaniem to mi nie wychodzilo

-That girls knows only 3 words : stop , no and don't.
A-A my brother , you got those words backwards , they always told me : "Noooo , Dooooon't stoooop"

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
patriot niezly winik
ale faktycznie schodziles na 12 metrow bez przedmuchania nie wiem jak ci sie to udalo musisz przedmuchiwac uszy bo stracisz blone bebenkowa albo jeszcze cos gorszego

napisz jaki stosowales trening czy jakies spwecjalne cwiczenia i wogole na poprawe oddechu

a te 2min 10 wytrzymujesz w statyce tzn bez ruchu bnp w fotelu czy jak nurkujesz

czekam na inne opienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
moj rekord to 2 45 na kanapie lezac w bezruchu a pod woda to nawet nie wiem ale pow 1 30 to na 100% .
Co do przedmuchiwan to robilem ale tylko jak w pletwach plywalem .
Co do treningow to wlasciwie zadne specjalne tylko przez 7 lat 3 razy w tyg po 2 h spedzone na basenie . Tam kazali nam plywac pod woda az w koncu przeplywalem caly basen , pozniej jeszcze kawalek a moj rekord to poltora basenu .
Aha i jeszcze jedna sprawa . Tzn kontrolowane toniecie . W polsce to zaden problem bo wystarczy troche powietrza wypuscic , odepchnac sie i juz sie na 5-6 m schodzi bez machniecia reka ale w chorwacji to normalnie musialem wypuszczac wiekszosc powetrza z pluc zeby wogle zaczac tonac , uczucia sa niesamowite , szczegolnie jak sie przy skalach nurkuje i odrazu po sztormie w "zimnej" wodzie . Wtedy widocznosc jest nawet do 50 m w dol .
A i co do treningow to robilismy na basenie jeszcze dosc niekorzystna dla organizmu i pluc hiperwentylacje (zreszta praktycznie przed kazdym wiekszym zejsciem robie bo to jest odatkowe 20-30 sec) . Tzn maxymalne uspokojenie tetna , 5 glebokich wedechow takich zeby sie troche w glowie zakrecilo , puzniej wypuszczenie calego powietrza , wytrzymanie bez powietrza 2-3 sec i wdech nie na maxa tylko tak na 80 % .

-That girls knows only 3 words : stop , no and don't.
A-A my brother , you got those words backwards , they always told me : "Noooo , Dooooon't stoooop"

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2005 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45779
glebokosc to 16m w pletwach bez treningu (ale ciezko bylo)

nie powinieneś wierzyć we wszystko, co czytasz

trust no one

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
hiperwentylacja nie jest niekorzystna dla organizmu przynajmniej z moich informacji tak wynika

dodam jeszcze ze przed daniem nurka mozna zanurzyc twarz na chwile w chlodnej wodzie co pozwala teoretycznie na oszukanie organizmu i daje wieksza odleglosc a jak juz brakuje ci powietrza to mozna sprobowac jeszcze przelknac sline co daje znowu dwa trzy ruchy pod woda i wieksza odleglosc

no ale mimo to jakos mi nie idzie w sumie basen plywam 25 metrow raz poszlo troche powyzej 30 tzn 32-33m ale to wszytko malo

oczywiscie przy tych zabiegach lepiej zapewnic sobie pomoc z zewnatrz aby nie "usnac" pod woda (chwilowa utrata przytomnosci spowodowana niedotlenieniem ktora nie jest grozna jesli ma cie kto wyciagnac z wody bo w przeciwnym razie sie utopisz)

dzieki za wypowiedzi
jesli macie jeszcze cos to piszcie

a znacie jakies stronki o bezdechu po polsku ewentualnie stronki z jakimis cwiczeniami na oddech
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Tak jak mowilem hiperwentylacja mozna nawet powiedziec ze jest szkodliwa , ale bez tego to nie ma plywania .
Pozatym wazne jest zeby nie nabierac powietrza do pluc na maxa bo wydaje nam sie ze to przedluza czas ale w szczegolnosci w czasie nurkowania a nie prob na sucho bardzo duzo energi jest zurzywanej do zatrzymania powietrza w plucach i jest to po prostu nienaturalne dla organizmu .
Pomaga tez tzw wewtetrzne oddychanie , czyli co 10-15 sec poruszenie powietrza w plucach przez wpompowanie czesci do jamy ustnej i spowrotem do pluc .

-That girls knows only 3 words : stop , no and don't.
A-A my brother , you got those words backwards , they always told me : "Noooo , Dooooon't stoooop"

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
nadal nie rozumiem dlaczego twierdzisz ze hiperwentylacja jest szkodliwa dla organizmu

jesli mozesz to mi to wytlumacz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Breakdance filmy i muzyka - linki

Następny temat

predkosci

WHEY premium