SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy potrzebuje pomocy. Plan ćwiczeń.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 203
Witajcie na forum SFD wchodzę sporadycznie już od kilku lat jednak dopiero dzisiaj postanowiłem założyć konto i poważnie wziąć się za budowanie swojego ciała.Potrzebuje waszej pomocy w zbudowaniu odpowiedniego planu dla mnie. Moim celem jest na początek masa, wypisze wam trochę os obie i czym dysponuje na pewno będzie łatwiej coś do mnie dopasować. Plan może być 3 dniowy jaki i 4 nie stanowi to dla mnie większego problemu. Dodam jeszcze że dużo gram w piłkę nożną.
1.WIEK:18
2.WAGA: 65
3.WZROST: 173
4.WYMIARY:
-Biceps:29
-Klata: 90
-Udo: 53
-Talia: 73
5.STAZ NA SILOWNI: od czasu do czasu w szkole
6.CEL SUPLEMENTACJI: Masa
7.DOTYCHCZAS STOSOWANE SUPLEMENTY/ODŻYWKI: Nic nie stosowałem
10.Jestem chudy, jem dużo i nie tyje.
11.WYNIKI SILOWE
-Klata: 70
-Przysiad: Nie sprawdzałem
-Mc: Nie sprawdzałem
12. Brak diety. Jem na co mam ochotę
Sprzęt jakim dysponuje to:
-drążek w futrynie
-ławeczka bez regulacji
-Gryf prosty
-hantle
-obciążenie 123kg
-stojak pod sztangę
Nie chciał bym zakładać nowego tematu dla tego zapytam tutaj. Kupiłem OLIMP Gain Bolic 6000 1000 g dla tego że mam wielki problem z przybraniem na masie, wiem że podstawa to odpowiednia dieta ale nie wiem ze jest to u mnie nie możliwe dla tego zrobiłem ten zakup. Jem naprawdę dużo ale wszystko spalam.Moje pytanie brzmi jak stosować tego gainera.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 203
BPL-G przeczytałem już artykuły które podrzuciłeś. Wyliczyłem potrzebne mi kaloria i z kalkulatora wyszło mi:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 203
Sory wcisnąłem enter aby zejść niżej a on potwierdził komentarz. wyszło mi Współczynnik BMR 1704.31
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2939.93
Węglowodany 55% 1616.96kcal = 404.24gram
Białko 15%% 440.99kcal = 110.25gram
Tluszcz 30% 881.98kcal = 220.5gram A co do diety tak jak mówiłem wiem jak bardzo jest ważna ale nie dam rady jej utrzymać. Jem naprawdę dużo, często spożywam ryż i pierś z kurczaka ograniczam do minimum słodycze. Nie piszcie mi proszę żebym czytał więcej o diecie bo naprawdę jej nie utrzymam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jaki jest problem z utrzymanie diety ?
co jest powodem ze z gory zakladasz ze nie dasz rady ?

ja wcale nie jestem zwolenikiem wyliczonej diety co do kalori a juz szczegolnie na masie, ale trzeba wowczas stosowac pewne zasady zywieniowe jak regularnosc posilkow, ich sklad , wartosciowe zrodla bialek, wegli czt tluszczy nie zapominac o warzywach i owocach, modyfikowac troche posilki w zaleznosci czy sa to okolotreningowe (przed, po treningu) ostatni przed snem czy 'normalne zywykle'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 203
Nie utrzymam właściwej diety z powodu szkoły. Jednak będę się starał jeść dużo i wartościowo. Braki w diecie uzupełnię gainerem który wypisałem wyżej. Znalazłem pewien plan w internecie i poprawiłem go pod swoje możliwości jednak potrzebuje opinii czy on się nada. Plan wygląda następująco.

PONIEDZIAŁEK
1. Klatka piersiowa.
- Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej szerokim chwytem: 4 serie, 8 powtórzeń
- Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej wąskim chwytem: 4 x 8
- Rozpiętki na ławeczce poziomej: 4 x 10
2. Biceps i przedramie
- podnoszenie hantli stojąc chwytem młotkowym: 3 x 10
-UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE 3x12
--uginanie ramion ze sztangą stojąc-3x10
3. Brzuch
-SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO
-UNOSZENIE NÓG W ZWISIE NA DRĄŻKU
-SKŁONY BOCZNE

Wtorek
Odpoczynek

Środa
1. Grzbiet.
- podciąganie na drążku nachwytem, szeroki rozstaw rąk 4 x 10
- szrugsy: 4 x 20
2. Triceps.
- wyciskanie francuskie sztangi siedząc 4 x 8
- pompki w podporze tyłem z obciążeniem: 4 x 12

Czwarte
Odpoczynek

PIĄTEK
1. Barki.
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy w siadzie: 4 x 8
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia: 4 x 8
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę: 4 x 8
2. Nogi.
- Przysiady ze sztangą do momentu aż uda będą równoległe do podłogi: 4 x 8
- Wspięcia na palcach na schodku z ciężarem, każda noga osobno: 4 x 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
A jakim szkola jest problemem
ile Ci w tej szkole posilkow wypada, pewnie nie wiecej niz 2

masz art.
https://www.sfd.pl/[ART]_CO_JEŚĆ_GDY_JESTEŚMY_W_SZKOLE/PRACY__strona_1_i_20-t525889.html

i zapoznaj sie z nim
a gainer slaby jako zamienik posilku ma chocby bardzo mala zawartosc bialka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 203
Nie wiem dlaczego drążysz ten temat. Napisałem Ci że nie jestem w stanie utrzymać diety i to powinno wystarczyć, cieszę się że wypowiadasz się w moim temacie ale prosił bym o wypowiedz na temat mojego planu. Co do diety w szkole to jem obiady i nie pójdę na stołówkę z prośbą do kucharek żeby mi gotowali specjalne posiłki. Pisałem już o tym że staram się jeść dużo i bez zbędnych udogodnień w stylu batony czy cukierki. Od dzisiaj postaram się także zastąpić pepsi wodą. W ciągu tygodnia często jem coś w stylu kebab czy chińczyk i nie jestem w stanie z tego zrezygnować będę starał się z tym współpracować i wybierać mięso drobiowe ponieważ zdrowsze i ma więcej wartościowych suplementów. Czy to wystarczy abys dał sobie spokój z przekonywaniem mnie do diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
orzech99
Nie wiem dlaczego drążysz ten temat. Napisałem Ci że nie jestem w stanie utrzymać diety i to powinno wystarczyć, cieszę się że wypowiadasz się w moim temacie ale prosił bym o wypowiedz na temat mojego planu. Co do diety w szkole to jem obiady i nie pójdę na stołówkę z prośbą do kucharek żeby mi gotowali specjalne posiłki. Pisałem już o tym że staram się jeść dużo i bez zbędnych udogodnień w stylu batony czy cukierki. Od dzisiaj postaram się także zastąpić pepsi wodą. W ciągu tygodnia często jem coś w stylu kebab czy chińczyk i nie jestem w stanie z tego zrezygnować będę starał się z tym współpracować i wybierać mięso drobiowe ponieważ zdrowsze i ma więcej wartościowych suplementów. Czy to wystarczy abys dał sobie spokój z przekonywaniem mnie do diety?

To ciekawe, nie da się zastąpić fast-foodów ale diety nie da rady. Jak chcesz, ale nie dziw się, że potem efekty będą w postaci tkanki tłuszczowej albo żadne.
A co do planu - użytkownik o nazwie "Viren" zapewne ci w nim pomoże, on jest w tym dobry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 203
Mój problem polega również na tym że nie ważne ile i co jem nie mam śladu po tłuszczu po prostu taki gen mogę jeść 5x dziennie golonkę i nic mi po tym nie przybędzie mam nadzieję że gainer coś wskóra może to błędne myślenie. A co do planu mam czekać aż tu zajrzy "Viren" czy założyć nowy temat w dziale plany ćwiczeń?
Postaram się zamienić te fast foody na ryż z piersią kurczaka przygotowane w domu. Czy jest gdzieś na forum temat w którym wypisane są jakieś ciekawe pomysły na posiłki z całym procesem ich przygotowywania to by mnie mogło przekonać do stosowania diety. Szukałem ale nie znalazłem mże za słabo szukałem nie wiem.

Zmieniony przez - orzech99 w dniu 2011-11-29 17:28:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 180 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9680
witam. wejdz do działu kuchnia sfd https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html tam użytkownicy podają przepisy na zdrowe posiłki.

Dla wszystkich niedowiarków, nie zdejmuję sztangi z barków
W czasie ostatnie serii, dziki zachód tu na prerii

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia i ektomorfizm

Następny temat

trening, dieta - laik

WHEY premium