SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy plan ułoży mi ktoś?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1801

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1561
Siema mam problem a mianowicie trenuje już miesiąc zaczynałem od ATC dwa tygodnie potem poradziłem sie jednego z forum i powiedział że ATC jest niepotrzebne i dał mi taki plan w skrócie:
A: 3x Siady 3x Wyciskanie na ławce Prostej/klata 3x Wisołowanie
B: 3x Siady 3x Podnoszenie sztangi stojąć 1x Martwy ciąg

No i teraz już ponad 2 tygodnie trenuje tym planem i sam nie wiem czy on jest dla mnie dobry ponieważ bardzo krótko jestem na siłowni w porówaniu z ATC...

Prosze mi doradzić jaki mam mieć plan treningowy teraz jade na 2 tygodine ale jak wrucę chcę mieć dobry plan. I jeszcze raz prosze o pomoc




Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 60

Wzrost: 178

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 1 miesiąc

Uprawiane inne sporty: Teraz bardzo rzadko ale tak to bieganie i piłka przede wszystkim.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka skośna,hantle,dwa gryfy,drazek

Dieta: Mam staram sie jeść jak najwięcej i dostosuje się do niej jak najczęśćiej

Przeciwskaznania medyczne: Ohh niestety mam ponieważ w wieku 12 lat 2 razy bardzo poważnie złamalem łokieć lewy i nie moge do końca wyprostować ręki wiem że to dziwnie brzmi lecz taka prawda i teraz ostatnio 8 miesięcy temu złamałem lewy nadgarstem no i jest już prawie ok. :(

Zażywane suplementy: Nic nie biore tylko dostałem Support Garnier 35 za darmo i nie chce zeby sie zmarnowało to biore przed i po treningu to wszystko.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5957
spróbuj tego FBW. 3x w tygodniu A/B/A, B/A/B, A/B/A etc.

A:
Przysiad 3s
Martwy ciąg na prostych nogach 2s
Drążek (szeroki nachwyt) 3s
Wyciskanie sztangi na płaskiej 3s
Wyciskanie sztangielek w góre 2s
Uginanie ramion ze sztangą 2s
Wyciskanie francuskie leżąc 2s

B:
Przysiad 3s
Wiosłowanie w opadzie 3s
Wyciskanie na skosie sztangielkami 3s
Wyciskanie sztangi zza karku 2s
Uginanie ramion ze sztangielkami uchwytem młotkowym 2s
Pompki na poręczach 2s

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Ten plan którym jedziesz jest dobry. A to że spędzasz mniej czasu na siłowni wcale nie oznacza że gorzej trenujesz. Więcej wcale nie znaczy lepiej.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1561
No to kogo mam się posłuchać jeden dał mi nowy plan a drugi mówi że mam robić to co mam. Proszę o jeszcze wiecej bo jestem w kropce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Plan którym jedziesz opracował Mark Rippetoe, człowiek który jak, żaden inny zna się na trenowaniu. Proponuje użyć Google aby sobie o nim poczytać.

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2008-07-02 11:39:30

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5957
no tak, plan którym ćwiczyłeś jest dobry, ale ja zrozumiałem że nie chcesz nim ćwiczyc i chcesz nowy to ci dałem przykładowy. jest on też bardzo dobry, którym będziesz ćwiczył wybierz sam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1561
Jeszcze sie zastanowie a możecie mi powiedzieć jak długo mam nim ćwiczyć i za jaki trening mam zmienić gdy skończę z tym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
ćwicz do momentu w którym czujesz koniec progresji ciężarów... jeśli poczujesz że już nie możesz z treningu na trening zwiększać obciązeń i tkwisz w jednym punkcie to zrób sobie 1-2 tygodnie regeneracji

możesz uzyc do tego planu ACT lub innej lekkiej aktywności fizycznej..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1561
Tylko mi sie zle ćwiczy tym planem chciał sobie zmienić na plan fighter545 jak myślisz ? i dopowiedz na wczesniejsze pytanie po jakim czasie zmienic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5957
poćwicz tym planem co ci dałem tak z 6-8 tygodni, potem tydzień przerwy i zacznij np. 5x5: http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1561
Ok zaczne tym planem jak wruce z wakacji bo jade na 2 tyg... Aha i mam pytanie wiem ze z małym stażem nie bierze sie za kreatyne a jak bym skończył ten plan to można?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co z czym łaczyć ?

Następny temat

Trening dla początkująego ektomorfika

Wiecej