SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowe życie - DT julcziik

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 369512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
julcziik


BPLG - G, kujonem moim zdaniem nie jestem. Przy podręcznikach ze szkoły rzadko kiedy siedzę, posiedzę na lekcji i nic więcej nie muszę. Jeśli już jestem przy książkach to coś związane chemią, biologią, ewentualnie psychologia i na 'wyższym poziomie' ;) Robię to z przyjemności, a jeśli ktoś pisze za wyjściem to bez jakichś wyrzutów sumienia wychodzę i dobrze się bawię. Pasję, hobby mam i je rozwijam, znajomych może kilku, ale za to dobrych, więc nie narzekam.



to luzik i jest 'zdrowe' podejście do tematu


julcziik


Wracając do kolana
Poszperałam w papierach, ale no cóż, prywatnie nie byłam, więc karta została, jedynie zdjęcie mam. Posiedziałam, wytężyłam swoją mózgownicę i cosik mi się przypomniało, że była mowa o osłabionych więzadłach.
Na zdjęciu zaznaczyłam, w którym miejscu ból jest najsilniejszy. Nawet nie wiem jak go opisać. Jakby mi kto nitką tam jeździł z jednoczesnym uczuciem luzu?


na zdjęciu jest zaznaczona przyśrodkowa strona kolana , przy lateralizacji rzepek ból występowałby zdecydowanie bardziej po stronie bocznej. Ciężko doradzać nie mając możliwości zbadać ale powinnaś się zająt temat bo szkoda żeby CI się to odbiło mocniej. We własnym zakresie możesz się rollować i rozciągać czy to pomoże to kwestia czego dotyczy problem ale jest szansa a jeśli nie to wówczas nalezałoby udać się do specjalisty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Jak nie żuchwa to kolano. Ehh chyba dziadzieję


19.06.2017
DT


Niedzieli nie wypisuję osobno, bo każdy wie, że był czit. Dużo nie zjadłam, trochę kurczaka, pół kiełby i obowiązkowo musiałam wciągnąć grillowany chleb Później loda i wafelka, żeby jakąś harmonię zachować. Na tyłku też cały dzień nie siedziałam. Wymęczyła mnie kuzynka (3 lata), która chciała jeździć na takich rowerach jak są nad morzem i ktoś ją musiał pchać oczywiście. Jeszcze cwaniara zjeżdżała tylko z górki, a pod górkę tłumaczyła się, że nie ma siły A wieczorem spacerek do lasu i trza było wracać do domu. Ogólnie czas bardzo miło spędzony. Rzadko kiedy się udaje nam zjechać wszystkim, bo rodzina po całej Polsce (nawet poza) porozrzucana.

A dzisiaj ponoszę konsekwencje nienasmarowania się kremem na słońce Nie poszłam przez to do szkoły, bo uda mam tak zjarane, że rano nie mogłam się ruszyć. Pół dnia robiłam zimne okłady i w końcu jakaś ulga. Oby mi się tylko pęcherze nie pojawiły.
Chcąc nie chcąc trening zrobiłam. Nieudolnie się poruszając, ale zrobiłam Najgorsze były te 5 minut drogi na siłownię na słońcu, a potem ubranie i ściągnięcie spodenek. Chociaż przyjemnie było przyłożyć sobie zimny hantel

TRENING

KLATKA + TRICEPS

1a. WL
5x8 x 35 / 40 / 42 / 42 / 42 kg
1b. hantle skos
5x10 x 10 / 11 / 11 / 11 / 11 kg < gdzieś mi wynieśli hantle 12 :/
1c. Rozpiętki
5x12 x 6 kg
2a. Pompki z rękoma na podwyższeniu
4x max
2b. Hantle młotkowo poziom
4x12 x 7kg
2c. Rozpiętki na bramie
4x12

+ bieżnia, 6km max skos, bo nie chciałam dowalić nóg na słońcu
+ brzuch


MISKA
Ino dwa posiłki, bo rano jeszcze maciek pełny

1. 1125g mozzarella, 2 jajka, 200g ziemniaki, warzywa (w tym kapusta i kukurydza jako węgle)
2. 60g płatki owsiane, 10g rodzynki, 15g wiórki kokosowe, 130g twaróg, 10g miód, 2 jajka, 10g wpc, 120g jabłko, 10g masło orzechowe



Zmieniony przez - julcziik w dniu 2017-06-19 23:01:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3184 Napisanych postów 15852 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 886909
No dwa posiłki :D ale ponad 1kg mozzarelli w jednym na pewno Cię nakarmiło na długo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Jak lubię to jem Dzięki za uwagę :D

Naleśniory z dzisiaj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Serio ponad 1kg mozzareli zjadłaś ? W jakiej postaci ?

Naleśniki jak z jakiegoś menu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
myślę że roztopiona ogólnie podoba mi się ten posiłek, mozzarella, ziemniaki, jajka i warzywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Jedna dodatkowa jedynka się wkradła, miało być 125g. Ale jakby mi dali kilo mozzarelli to bym nie pogardziła

Tak, roztopiona. Do tego ziemniory i kukurydza - mogłabym jeść cały dzień :D


20.06.2017
DT


Japikole
Jak mnie dzisiaj wszyscy wkurzali, to głowa mała.
W szkole 7 godzin siedzenia na tyłku, bo i tak już nic nie robimy, a za nieobecności obniżają sprawowania. Na zespole było umówione, że na dzisiaj każdy umie swój głos perfekto, a chłopaki jeszcze dzisiaj czytali nuty.. wkurzyłam się i zostawiłam ich samych, bo co chwilę musieliśmy przerywać (hehe jak w typowych opowiastkach o zespołach). Poszłam na trening i tu to już w ogóle myślałam, że komuś zdzielę sztangą. Raz, że trafiłam na tak flegmatycznego typka, który włóczył się po sali jakby na spacerze był i niszczył mi superserie () to babeczki zrobiły z siłowni przedszkole. Rozumiem, że nie ma gdzie dzieciaków zostawić, ale to nie jest odpowiednie miejsce. Żeby jeszcze cicho siedziały, jakoś bym to przecierpiała, ale musiały drzeć się BO REKORD W SUBWAY SURFERS POBIŁY I CO CHWILA JAKIŚ ITEMEK WYSKAKIWAŁ!!!!!!! No i pchająca się wszędzie pani przyszła.
Mam dość na dzisiaj, naprawdę.

Uf, 1 2 3 spokojnie Julka
Jeszcze tak wrócę do tego kolanka. Jednak będę musiała się wybrać do specjalisty. Dzisiaj znowu zaczęło boleć + już wcześniej to zauważyłam, ale przy ćwiczeniach jednonóż ciężko jest mi utrzymać miednicę i jakoś tak dziwnie się wtedy krzywię np. przy martwym ciągu na prostej nodze. Na spróbowanie zrobiłam jedno z ćwiczeń na kolano skoczka i tu też znaczna różnica między prawą a lewą nogą.
Dlatego ciężary są jakie są


TRENING

CZWÓRKI + DWÓJKI + TYŁEK

1a. SQ
5x8 x 45 / 51 / 55 (na 6p) / 51 / 51 kg
1b. Uginanie leżąc
5x10 x 16 / 16 / 16 / 17 / 17 / 17 kg
1c. Wyciskanie na suwnicy < zmienione na przysiady na hack maszynie, bo była zajęta
5x12 + ``16 kg
2a. Wykroki z hantlami < zakroki (kolano mniej bolało)
5x10 x 13 kg
2b. MCNPN
5x12 x 19 kg
2c. Hip thrust
5x12 x 50 / 60 / 65 / 65 / 65 kg

+ na bieżni pochodziłam 35 minut, tu też powodem było kolano...


MISKA

1. 130g twaróg, 15g wiórki kokosowe, 120g jajka, 10g wpc
2. 120g pierś z kurczaka, 125g mozzarella, 200g ziemniaki, warzywa (w tym kapusta i kukurydza)
3. 75g mąka gryczana, 10g rodzynki, 2 jajka, 10g miód, 10g wpc, 120g jabłko, 10g masło orzechowe







Zmieniony przez - julcziik w dniu 2017-06-20 22:57:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
julcziik

Jeszcze tak wrócę do tego kolanka. Jednak będę musiała się wybrać do specjalisty. Dzisiaj znowu zaczęło boleć + już wcześniej to zauważyłam, ale przy ćwiczeniach jednonóż ciężko jest mi utrzymać miednicę i jakoś tak dziwnie się wtedy krzywię np. przy martwym ciągu na prostej nodze.


Skąd jesteś ? polecę Ci kogoś sprawdzonego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Okolice Szczecina

Kurczę, wracając ze szkoły przechodziłam obok nowo otwartej pączkarni (jedyny taki obiekt w mieście), gdzie na świeżo robią pączki i to z takimi wypasionymi nadzieniami. Ale ostatnio był ten grill... to nie fair :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
:D ja jutro zajde do Gdyńskiej i bubble waffle <3

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

salus96

Następny temat

Dziennik na Masę /Daniel1996

Wiecej