SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20972

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Witam mam 46 lat i chyba czas największy zabrać się za swój wygląd Obecnie ze 100 kg zrobiłem redukcje do 90 i nadal lecę w dół plan to około 77-80 kg ale dodatkowo chciałem nabrać siły i "wyglądu" od kilku tygodni czytam wasze forum i widzę że w moim wieku można spokojnie sobie poćwiczyć. Wiadomo że już nie liczę na nie wiadomo jakie wyniki bo i zdrowie na nie nie pozwoli bo mam nadciśnienie i będę ćwiczył z mniejszym obciążeniem niż bym mógł jako zdrowy 46 latek
Na tyle mam fajną sytuację z pomieszczeniem mimo że mieszkam w bloku gdyż posiadam pomieszczenie po pralni jako dodatkowa piwnicę opłaty za to groszowe a pomieszczenie ma około 12-14 m2 dokładnie nie pamiętam. Do tego woda, prąd a nawet mam okablowane z domu bo to tylko klatkę obok sygnał TV-Kablówka i Internet
A teraz moje pytanie czy taki zestaw jak na zdjęciu mi starczy? Wiadomo że obciążenia to sobie dokupię ale chodzi mi czy na początek to wystarczy a nawet czy już nie będzie trzeba nic dokupować? Myślę jeszcze o drążku do podciągania taki do sufitu i drabince takiej gimnastycznej jak w szkole była [stare dobre czasy]
Proszę o rady bo nie wiem co mam zrobić na allegro jest pełno zestawów za dużo niższą cenę ale obawiam się żeby to się nie zarwało pode mną i sztangą he he he.
A i nie traktujcie tego że to moje postanowienie noworoczne bo tak nie jest tylko zbieg okoliczności z datą. A posiadam jeszcze zestaw hantli 2x11 kg ze skokiem co 1 kg 28mm gryfy. Takie dziwne 2x11 bo kupiłem 2x10kg w Decatlonie ale dokupiłem 4 x 0,5 kg żeby był skok o 1kg a nie o 2kg


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Też mam domowy sprzęt, patrząc na twój zestaw, powiem tak: z części rzeczy bym zrezygnował na rzecz... stojaków pod sztange. A tak to ok :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
kalikstat - to z czego zrezygnować na koszt stojaków? Kurcze o stojakach nie pomyślałem a dodatkowo to już cenowo troszkę za dużo by było i tak wszystko będzie na raty wzięte bo z kasa jak u większości to cienko he he he
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Miałem kilkunastoletnie nadciśnienie zanim zabrałem się za sport. W kółko podnoszone dawki leku, błędne koło. Jak chcesz to zrobisz z tym porządek. Mi udało się zarówno dietą jak i cardio. Z 1,5 tab codziennie, co miesiąc obniżałem dawkę o pół tabletki i po trzech miesiącach przeszło 3 lata wstecz wyeliminowałem kłopot. Wtedy leciała u mnie domowa siłownia 7 dni w tygodniu po 1h dziennie i poranne bieganie, 6 x w tygodniu, od 300m począwszy, codziennie dokładałem jedną, dwie lampy przy drodze dalej. Polecam i kibicuję uporać się z lekami. Podnosi to komfort życia. Oczywiście Pani doktor wykluczyła opcję którą wprowadziłem w czyn i wszystko szło na moje ryzyko.
2

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Z gryfów wybrałbym jedynie gryf prosty.
Kupiłbym stojaki do przysiadów.
I to starczy Ci do końca życia (po dokupieniu obciążenia).
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Ronin78 masz rację że te leki to upierdliwa sprawa a wiadomo ciśnienie zbijają a wątroba dostaje w kość bo to chemia. Obecnie biorę 6 dawek dziennie dokładnie to 3,5 tabletki bo większość po pół biorę. Raczej do końca sportem tego nie wyeliminuję bo u mnie to choroba dziedziczna ale mam nadzieję że w jakimś stopniu to zmniejszę. Już był czas tak 9 lat temu że w pracy miałem 230/130 nawet pogotowie chcieli wzywać. Obecnie przy lekach mam 110-130/75-89 czyli idealne no ale chemii pakuję w siebie sporo


Zmieniony przez - Damian Abramowicz w dniu 2017-01-01 13:40:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ojan - także pomyślałem że za bardzo zaszalałem z tymi gryfami które to juz raczej dla zawodowych kulturystów są przeznaczone a nie dla dziadka co dla zdrowia chce poćwiczyć he he he

To tak moje zamówienie wygląda po małej zmianie: [może dadzą jakiś rabacik przy takim zamówieniu?]





Zmieniony przez - Damian Abramowicz w dniu 2017-01-01 13:48:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Damian Abramowicz
ojan - także pomyślałem że za bardzo zaszalałem z tymi gryfami które to juz raczej dla zawodowych kulturystów są przeznaczone a nie dla dziadka co dla zdrowia chce poćwiczyć he he he

Obywam się bez udziwnień.
Zrezygnowałbym też z blokady nóg - prasa do nóg potrafi ją zastąpić

Też trenuję w domu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345903
a ja uważam że wszystkie gryfy są przydatne,łatwiej i przyjemniej będzie Ci się nimi ćwiczyło robiąc różne zmiany --gryf prosty do wszystkiego ,lecz łamany i kratownica pozwalają wprowadzić wiele przydatnych ćwiczeń które urozmaicają trening --cena za te 2-wa gryfy gdy rozbijesz je na ilość rat nie będzie aż tak mocno obciążała Twój budżet a co nabędziesz od razu to już masz .Do tego stojaki do wyciskań i przysiadów i oczywiście drążek ,a resztę powolutku w odpowiednim czasie dokupisz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Zrezygnowałbym z modlitewnika na rzecz obciążenia.

Jawor - jak Ci się nudzi trenowanie to wymyślne ćwiczenia nie pomogą!
Nawet zamiana żony na inny model po jakimś czasie może nie być już tak atrakcyjna!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
He he he z tą żoną to dobry tekst dobrze że moja śpi i nie czyta co ja piszę i czytam he he he. A to ciekawostka mąż pił na sylwestra a żona odsypia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium