SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa Pani prosi o rady:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 85
Witajcie! Zaczne od tego,że postanowiłam rozpocząć moją przygodę z ćwiczeniami, tzn. już od dawna się do tego przymierzałam ale z lenistwa i z cholewcia wie czego rozpoczynam dopiero teraz! Ale jak to mówią lepiej późno niż wcale:)
No dobra do rzeczy. Znów wam pewno potruje 4 litery i okaże się że podobny post już był ale zaryzykuję.

Czytam od jakiegoś czasu wasze porady i zaczynam łapać o co chodzi. Jednak mam problem z ułożeniem odpowiedniego dla mnie planu ćwiczeń i diety.
Moim celem jest zrzucenie przynajmniej 10 kilo oraz ujędrnienie i lekkie wyrzeźbienie mięśni całego ciała.
Sylwetka moja to 170 cm i ok 80 kg. Uda mam trochę wyrzeźbione więc wolałabym ich zbytnio nie rozbudowywać. Natomiast na pewno przydałoby się popracować nad brzuchem i ramionami oraz biustem gdyż jest pokaźnych rozmiarów i chodź obecnie wygląda ładnie boję się o niego w przyszłości:)
Proszę was o pomoc w ułożeniu palnu treningu oraz diety gdyż nigdy nie rozpartwywałam jej w stosunku do wykonywanych ćwiczeń!
Dodam jeszcze, że poprzez nieumiejęne stosowanie diet w przeszłości mam spowolniony metabolizm a ze względów na wykonywane zajęcia odpada jedzienie 6 posiłków dziennie! czy możliwe jest osiagniecie efektów zmniejszając porcję do np 3 posiłków??
Jeśli nie sprawi wam to kłopotu bardzo prosiłabym was o wyrażenie zdania na ten temat i jakąkolwiek pomoc w mojej sprawie!
Dzięki z góry i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Laura P (odchudzanie) - https://www.sfd.pl/temat158622/
niunia-sfd (odchudzanie - https://www.sfd.pl/temat194384/

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 85
Tak czytałam je dużo można się dowiedzieć. Ale każdy człowiek inaczej reaguje na diety i ćwiczenia. Zastanawiałam się czy może zaproponujecie mi jakiś przykładowy trening, bo jak pisze Laura np.
"plecy: ściąganie drążka wyciągu górnego 3x15,przyciąganie drążka wyciągu dolnego siedząc 3x15, unoszenie tułowia na ławce rzymskiej 3x20
triceps: wyciskanie francuskie sztangi łamanej 3x15, wyciskanie wąskie sztangi prostej 3x15, sciąganie linki wyciągu 3x15"
To po 1 mało z tego rozumiem a po 2 to wyciskanie sztang nie bardzo mi sie podoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1209
Wiesz te opisy ćwiczeń, mimo że wydają sie dla Ciebie czarną magią są oczywistością w świecie kulturystycznym więc wystarczy że wydrukujesz ten plan i go pokażesz instrukturowi na siłowni a on na pwwno Ci pokaże jak to wykonywać. Ale mam watpliwości czy to jest plan dla Ciebie ? Zależy na czym ci zależy :0 Ale ja bym raczej namawiał Cie na cwiczenia aerobowe ( rowerki ,stepery, wiosła) + zajęcia grupowe z aerobiku na sali (zawsze prowadzi je instruktorka) Jeśli chodzi o dietę to przede wszytskim jak najwięcej białka (mówiąc w duzym uproszczeniu zamienia sie łatwo w mięśnie a trudno się od tego tyje). Na kazdym produkcie masz podany skład ( taka tabelka), więc możesz porównac gdzie masz duzo białka. Najwięcej jest w drobiu , rybach , białym twarogu itp. Do tego mozesz dokupić sobie odzywke białkową np Formuła 80 Mutipowera, która możesz pić zmieszaną z mlekiem bądź dodawać do ciast, budyniów, deserów itp. Jeśli chodzi o tłuszcze to unikaj zwierzęcych , za to jedz roślinne ( orzechy włoskie, oliwa z oliwek itd).Węglowodany najlepiej złożone, o niskim indeksie glikemicznym czyli np. wszelkiego rodzaju warzywa, pieczywo, ryż ale juz nie słodycze. Pamiętaj o witaminach - możesz robic sobie soki owocowe np . marchewkowy który ma beta karoten , a zatem upiększy twoją skórę ;) Poza tym pamiętaj , ze dieta nie może udręką , bo wtedy szybko ja zarzucisz, więc nie zmieniaj radykalanier nawyków zywieniowych a raczej "poprawiaj" to co do tej pory jesz w taki sposób ,zeby to ci do tego smakowało. Zyczę Ci powodzenia i wytrwałości na twojej nowej, zdrowszej drodze zycia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 85
Dziękuje pięknie za dobre rady:) Właśnie o to mi chodziło krótko, zwięźle i na temat:) I dużo prawdy w tym co mówisz, że nie warto wprowadzać radykalnych zmian bo szybko się mogą znudzić. Ja tak mam bardzo często np. słynną 6 Weidera zaczynałam już chyba z 6 razy:) mój rekord to 3 tygodnie:)może kiedyś mi się uda:)
A teraz mam jeszcze 1 pytanie odnośnie treningu na siłowni: ile czasu powinnam poświęcać na aeroby a ile na trening siłowy i czy warto ćwiczyć wszystkie partie mięśni naraz czy np. wybierać sobie że w poniedziałek ręce, wtorek nogi, środa brzuch?? pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1209
Trening dzielony stosuje się w bardziej zaawansowanych przypadkach. Powinnas zacząc od trenowania wszytskich partii mieśni w jednym treningu ( po 2 ćwiczenia na jedną grupę mięśni) 3 razy w tygodniu. Wybieraj ćwiczenia na maszynach a nie wolne ciężary . Jesli jestes z Warszawy to Ci wszystko moge pokazać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 85
Dzięks;)
Niestety jam ze Śląska! Ale myślę,że sobie poradzę, wiem raczej na jakie partie mięśniowe są wybrane przyrządy, także wystarczy wybrać odpowiedni ciężar i jazda. A w razie czego od czego są instruktorzy:)
A te aeroby to przed czy po treninu i ile razy w tygodniu?? pzdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o ulozenie planu treningowego

Następny temat

WĄSKIE BARKI

Wiecej