SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nothing Gonna Be The Same Now! - Świeży start i małe podsum. str. 196

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210058

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Witam Was Serdecznie,

Słowa wstępu.
Nowy na forum nie jestem, a większość pewnie mnie zna z tematu "Blokada Psychiczna" w dziale zdrowie, gdzie był, tak BYŁ, mega problem z odżywianiem, mianowicie anoreksja, gdzie musiałem zasięgnąć rady psychologa. Według mnie, problem został hm, unicestwiony, lecz prowadzący moją terapię powiedział, że tak na prawdę za mało czasu minęło by można o tym mówić w czasie przeszłym. Postanowiłem wrócić na siłownię od 1.10.2011 i budować formę na lato 2012 (nie mam zamiaru być sezonowcem). Interesuje mnie sucha masa, bez zbędnego tłuszczu. Co do treningu .. kompletnie nie mam pojęcia jaki stosować. Nie trenowałem na siłowni przeszło rok, i tutaj właśnie chciałbym zasięgnąć pomocy co do treningu, powtórzeń, serii.

Ankieta:

Wiek: 20 lat (1991r.)
Typ: Nie mam bladego pojęcia -> Pomóżcie ocenić
Wzrost: 189 cm
Waga: 66/67 kg
Klatka piersiowa: 92 cm na luzie
Brzuch: 72(na wysokości pępka)
Bicepsy: 31 cm
Nadgarstek: 17 cm
Uda: 49 cm
Łydki: 35 cm

Dieta - jak na tą chwilę muszę szamać dużo, aczkolwiek staram się jeść zdrowo jak tylko mogę. Będą wypiski. Nie chce liczyć gram,b/t/w, kcal - miałem z tym problem podczas anoreksji i nie chcę żeby to wróciło. Mam, albo raczej kiedyś miałem tendencję do tycia, ważyłem 104,5 kg. Teraz nie wiem jak jest, bo na razie same kości.


Zdjęcia:

Wstawiam tylko takie małe porównanie co było, co jest, i jak się stoczyłem .. Chciałbym do lata 2012 wrócić przynajemniej do tego co było w sierpniu 2010 roku !





Jeżeli brakuje jakiś informacji, chcecie się coś dowiedzieć - pisać śmiało. Szczerze licze na Waszą pomoc również.

pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
December - akurat się ubierałem, i zrobiłem sobie zdjęcie żeby porównać. Mięsa na nogi? W udzie już mam prawie 65 cm, bez większego zatłuszczenia. Po prostu nie zrobiłem ich, bo się ubierałem do wyjścia. Pracuje na dole, więc o nogi się martwić nie muszę, bo są i będą zawsze pocięte i duże. Przez samą pracę w pewnym momencie mi o 5 cm wskoczyły.

Kubinho - dzięki. Zobaczymy jak to się będzie prezentować po pełnym cyklu.

CV - miało być 08.05.2012 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Jesteś strasznie wychudzony.
Podaj może trening jakim ćwiczysz i obciążenie, jakim pracujesz w podstawowych bojach.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Wiem, i dlatego staram się to zmienić. Nie chce wyglądać dalej jak patyk, wstyd chodzić w krótkich spodenkach !

Nie mam treningu, napisałem, że potrzebuję pomocy w ułożeniu. Nie mam pojęcia czy FBW czy co .. Obciążenia? Będą strasznie małe, mam popalone mięsnie, nawet na klatce żebra.

Wyniki badań moczu, kału, krwi - wszystko pozytywnie, a jednak od czasu do czasu zdarzają się zaparcia, i w dolnej częsci brzucha, pod pępkiem, po posiłki bądź wieczorem, mam taką hmm.. kulkę z lewej strony jak wciągnę brzuch. Jak na nią nacisnę to przechodzi na prawo. To jest jedzenie, które zalega czy jak? Po wypróżnieniu problem znika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
A nie przerabiałeś, żadnego planu w ostatnim czasie?
Po prostu zaczynasz od zera?

Jeżeli tak, to na początek z 6-8tygodni wprowadzenia w postaci FBW, jeden zestaw.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Nie, ostatni mój trening był w sierpniu 2010 roku.
Zaczynam całkowicie od zera. Tak właśnie myślałem, że trzeba będzie zacząć od miesiąca/dwóch planem FBW. Czy mógłbym prosić o jakieś nakierowanie (linki) jak ułożyć FBW i go potem wkleje do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23067
Proponuje Ci poszukac wpisów Traktora, on swietnie pomaga jesli chodzi o plany, wypowiadal sie u mnie w temacie , jak chcesz to wpadnij.
jak dieta ? ile kcal w ciagu dnia planujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Tak, tak, przeczytałem przed chwilą posty (na pewno jest ich mase więcej) Traktora.

Dieta? Tak jak mówiłem na początku. Jestem na tyle wychudzony co do wzrostu, że nie chce się jej sztywno trzymać. Chcę zacząc jeść te 5/6 posiłków dziennie, dużo, ale i zdrowo. Kcal? Przez ostatni rok nie przekroczyłem 2000 kcal. Zazwyczaj było w granicach 1500. Teraz chcę szamać coś około 2500 na początek, ale tak jak mówię - byłem mega uziemiony ich liczeniem nie dawno, i nie chcę ich liczyć, żeby znowu w to nie popaść.

Szczerze? Nawet na tą chwilę bym tłuszczykiem nie pogardził. Dlaczego? Przykład. W niedzielę ok 17 wychodzimy z kumplami z Aqua Parku, słońce świeci, ciepło, każdy krótki rękaw, spodenki, i narzeka, że mu ciepło. Ja miałem gęsią skórkę z zimna. Musze mieć bluze na sobie jak jest +/- 20 stopni bo marzne.

Jeżeli zacznę przez miesiąć/dwa FBW 3x w tygdoniu, to czy w dnt mam wrzucić jakieś aero? Np. biężnię? Kondycji nie mam w ogóle. 2km nie przebiegne za żadne skarby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4345 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20325
Bede tutaj zagądal poniwaz sam takie cos miałem.
wejdziesz w mój dziennik zobaczysz Fotę z Czerwca jest to waga 66kg przy 184cm.
I teraz przez wakacje naprwade pochłaniałem słodkiego w ****u. Masowałem lecz bez głowy.
Ale LEPIEJ się czuję i wogóle. bardziej się sobie podobam.
bede tutaj zaglądał !

Life For Everything - Die For Nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23067
co do areo to musi Ci ktos bardziej doswiadczony podpowiedziec , ale mysle ze jezeli bedziesz jadl odpowiednie ilosci to nie bedzie zadnego problemuz tym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
ja to pierw chciałem Ci pogratulować, że walczysz z tą chorobą, bo chyba tak mozna to nazwać.
miło się czyta, że czujesz że już to pokonałes:)

jakiś prosty plan FBW

Przysiad
WL
wiosło hantlem
Uginanie z hantlami
pompki odwrotne
brzuchol

taki prosty zestawik może być, bez MC bo pewnie masz brzuch na to za słaby i bys łamał pozycje techniczną:)

co do aero, ja bym odradzał, chudy jestes jeszcze i moze być problem z robieniem tej masy ALE jesli chcesz, to jesli "wliczeniu" biegania/rowerka czy czego tam chcesz, do bialnsu(czyli podbicie kcal) to 2-3 razy w tyg nie zaszkodzi chyba:)

powodzenia, bede wpadał i starał sie pomagać

pozdrawiam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
TheSniper - tylko jest u mnie ta różnica, że ja mam popalone mięśnie przez "1500 kcal". Normalnie jadałem ostatni posiłek DO godziny 18stej, potem jak zaczynałem być głodny ok. 21. to zapijałem sokiem rozcieńczonym z wodą ! W końcu organizm nie miał z czego czerpać, to czerpał z mięśni. Ja bym nawet nie pogardził tym tłuszczem, jak już mówiłem, co by mnie miało co "grzać" :)

TieS91 - może nie tyle co by nie podlewało, ale chciałbym zadabać o kondycję, która jest zerowa ..

Boksero - Dzięki bardzo, długo się zbierałem żeby zawalczyć o swoje zdrowie i organizm. Wszystko można zobaczyć jak mówiłem w temacie "Blokada psychiczna", gdzie już nawet nie chcieli się wpisywać, bo nic nie robiłem, ale mniej więcej czuje, że WYGRAŁEM.
Jutro ten plan spróbuję jakoś ogarnąć, dodam serie i powtórzenia, wtedy ocenicie. Nie chce, by ktoś coś robił za mnie. Co do brzucha - racja. Jest strasznie słaby, tak samo jak klata itd. Człowiek chudy, a z ledwością 10 pompek robi.

I tak jak mówiłem, proszę się nie czepiać, że nie ma wypisanych kcal/b/t/w (ja Wam mogę wypisać jakie mam zapotrzebowanie, ale tylko wypisać). Jestem w takim stanie, że to raczej muszę omijać na tą chwilę szerokim łukiem :) Ogólnie, że nie ma diety. Muszę szamać wszystko co zdrowe, ale i robić cheat meal'e, których tak bardzo brakuje. Będę zdawał oczywiście relacje z miski.


Dzięki i pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy dzień na siłowni

Następny temat

Plan FBW do porawy

WHEY premium