SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nogi na domowej siłowni - do oceny + rada odnośnie dyskopatii.

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie, chciałbym zwiększyć objętościowo nogi, chciałbym się skupić bardziej na nogach. Zrobiłbym diete na masę przez miesiąc i teraz mam mały problem z planem na nogi. Ćwiczę w domu mam hantle, sztangę, na ławeczce mam prase do ćwiczenia nóg (uginanie nóg leżąc i prostawanie siedziać). Mam taki plan, czy da on wymierne efekty czy jest za słaby? :
1. 3s Przysiady ze sztangą
2. 3s Wykroki z hantlami w miejscu
3. 3s Prostowanie nóg siedząc
4. 3s Uginanie nóg leżąc
5. 4s Spinanie łydki z obciążeniem

Dodam że mam dyskopatie więc trochę boję się dodać martwy ciąg . Od kilku miesięcy nie odczuwam już rwy kulszowej ani żadnego bólu dzięki rozciąganiu i ćwiczeniom odcinka lędźwiowego więc może jednak to czas by spróbować stopniowo z niewielkim obciążeniem dodać martwy ciąg? I ewentualnie takie pytanie czy władować go wtedy w dzień treningowy nóg czy pleców ? I ostatnie już jak miałem bóle rwy kulszowej które trwały nawet kilka tygodni i cały czas się odnawiały że były takie okresy gdzie ciężko było mi wstać z łóżka, był to okres za nim zacząłem ćwiczyć pod kątem właśnie dyskopatii, bałem się w pewnym momencie włączyć ćwiczenia na brzuch bo wcześniej nie były nawet wykonalne z tym bólem ale już tak w między czasie jak je włączyłem czuje się jeszcze lepiej i czuje dodatkowo że odcinek lędźwiowy mam mocno wzmocnionym i czy jakbym dodał właśnie jeszcze martwy ciąg wzmocniłbym jeszcze bardziej to wszystko czy wręcz przeciwnie mógłbym przeciążyć kręgosłup i zwiększyć prawdpopodbienstwo nawrotu rwy kulszowej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Co do dyskopati nikt Ci tu nie pomoże, to trzeba pod okiem specjalisty sprawdzić co Ci wolno i w jakim zakresie trenować, trening nóg ok, w miesiąc raczej masy nie zrobisz sporej.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czekolada gorzka

Następny temat

Domowe naleśniki z białym serem

WHEY premium