SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nogi Sław i Ich Treningi Polecam !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
Nogi Sław i Ich Treningi Polecam !!!

Proszę jedynie o nie wpisywanie się do momentu kiedy was o to poproszę


Naturalnie wiadomo że plan treningowy to sprawa indywidualna i nie dla każdego te plany są dobre i wymagają na pewno poprawek i modyfikacji ze względu np. na starz doświadczenie czy też możliwości danego osobnika co też dotyczy wszystkich pozostałych planów
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Tom Platz

Tom Platz jest bezapelacyjnie ponadczasowym królem mięśni ud. W całej historii kulturystyki nie ma drugiego takiego championa, który byłby bardziej znany z jakieś grupy mięśniowej niż Platz, zwany Złotym Orłem, ze swoich mięśni nóg. Jeszcze dzisiaj, chociaż współcześni zawodowi kulturyści są znacznie masywniejsi niż było to 10 czy 15 lat temu, widok jego niesamowicie rozwiniętych mięśni czworogłowych i dwugłowych uda budzi podziw i przeraża swym ogromem.




Jego układ ćwiczeń na nogi jest następujący:

1) Przysiady 4 x 6 - 25
2) Hack przysiady 4 x 8 - 20
3) Uginanie nóg w leżeniu 4 x 8 - 60
4) Prostowanie nóg 4 x 10- 30
5) Wspięcia na palcach stóp stojąc 4 x 8 – 60




Reguły Platza w treningu nóg:


1) Dwa treningi wystarczą - nigdy nie ćwicz nóg więcej niż dwa razy w tygodniu, bo inaczej szybko je przetrenujesz

2) Myśl pozytywnie - nie myśl o tym, ile kilogramów dźwigasz i ile robisz powtórzeń, zamiast tego zastanów się nad tym, jak możesz to zrobić dobrze

3) Ćwicz w całym zakresie ruchu - wykonuj pełny zakres ruchu. Prawdopodobnie nie robisz połowicznych ruchów przy uginaniu rąk i wyciskaniu w leżeniu, więc nie rób też tego trenując nogi. Zchodź z obciążeniem całkowicie do dołu i dźwigaj go aż na sam szczyt, utrzymując napięcie w mięśniach

4) Nie rozdzielaj treningu nóg - zapomnij o podziale treningu gon na mięśnie czworogłowe uda w jednym dniu i mięsnie dwugłowe uda w innym dniu. Odkryłem, że nie przynosi to spodziewanych rezultatów, więc ćwicz całe nogi na jednym treningu




Uwagi Toma Platza:

1) Ilość wykonywanych przez mnie serii i powtórzeń jest wypadkową mojej wiedzy o treningu i instynktu, który podpowiada mi, co potrzebują moje mięsnie, ponieważ potrafię wyczuć ich reakcję

2) Ruchy wykorzystujące opad tułowia, takie jak podciąganie sztangi w opadzie czy wyprosty tułowia z opadu pomagają też w rozwijaniu dwugłowych ud. Za każdym razem, gdy czujesz pracujące mięsnie tylnej partii ud staraj się to zjawisko wykorzystać do maksimum, a jeśli twój umysł jest wszechstronny, będziesz mógł to czynić bez straty efektu w mięśniach stanowiących główny cel w danych ćwiczeniach

3) Musisz przełamać strach przed bólem, żeby ciężko trenować, a przecież musisz ciężko trenować. A kiedy mówię o ciężkim treningu, to mam na myśli naprawdę ciężki trening

4) Faceci, którzy nie potrafią ciężko trenować to mamisynki cierpiące na psychiczny kac z z czasów dzieciństwa, gdy mamusia mówiła im: "uważaj, synuś, nie zrób sobie krzywdy". To wzmaga ich strach przed bólem i możliwością doznania kontuzji, a takim podejściem niczego nie osiągniesz w kulturystyce.

5) Przysiady pomogły mi pokonać wiele psychicznych barier i były dla mnie siłą motoryczną do osiągania najlepszych rzeczy w moim życiu. Niektóre z moich najbardziej pamiętnych dokonań i fantastycznych przeżyć ma swoje źródło w ćwiczeniu nóg poza ich granicę możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Kevin Levrone

Kevin Levrone rozpoczął treningi w wieku 14 lat zainspirowany obejrzanym występem Arnolda Schwarceneggera. Jako dziecko był bardzo chudy, co było spowodowane jego bardzo szybka przemianą materii. Kevin musi jeść bardzo dużo, by przybrać na wadzę. Tak naprawdę jego mięsnie zaczęły się rozrastać dopiero w wieku 20 lat, gdy trochę zwolniła mu się przemiana materii, co spowodowane było nie tylko treningiem, ale i stopniowym dojrzewaniem całego organizmu. Kevin 3 razy zajął bardzo wysokie 2 miejsce na najbardziej prestiżowych zawodach kulturystycznych Mister Olimpia - było to w latach: 1992, 1995 i 200. Sukcesy zaczął odnosić wtedy, gdy zdał sobie sprawę z konieczności wykonywania dużej ilości powtórzeń. Jednocześnie nie zaniechał treningu z dużymi ciężarami.




Jego układ ćwiczeń na nogi jest następujący:

1) Przysiady 6 x 8-20
2) Przysiady na hack maszynie 4 x 12
3) Wyciskanie nogami na maszynie 4 x 12
4) Wyprosty nóg 4 x 12-15
5) Martwy ciąg na prostych nogach 4 x 15
6) Uginanie nóg 4 x 15



Kevin Levrone stosuje następujące zasady Weidera:

1) Zasada zwiększania obciążeń treningowych - obciążenie powinno być zwiększane stopniowo, jednak przy wzrastającym obciążeniu nie powinno się zmniejszać ilości powtórzeń, w przeciwnym razie globalne obciążenie będzie mniejsze, a mięsnie nie będą się rozwijać

2) Zasada superserii - po zakończeniu wyciskania nogami, przysiadów na hack maszynie i wyprostów nóg powracam do wyciskania, aby zmusić mięśnie czwórgłowe do intensywniejszego wysiłku

3) Zasada priorytetu treningowego - po dniu odpoczynku za każdym razem Kevin rozpoczyna cykl treningiem innej grupy mięśniowej

4) Zasada konfuzji mięśniowej - organizm musi sprostać wysiłkowi, którego nie oczekuje, dzięki czemu mięsnie rozrastają się



Uwagi Kevina Levrone:

1) Do zbudowania podstawowej struktury ciała niezbędny jest trening z dużymi ciężarami, jednak by osiągnąć muskulaturę kulturysty, trzeba wykonywać dużo więcej powtórzeń niż ciężarowcy

2) Kluczem do sukcesu jest stopniowe zwiększanie obciążenia treningowego przy jednoczesnym utrzymaniu dużej ilości powtórzeń, by móc wielokrotnie podnosić duży ciężar

3) Daną grupę mięśniową ćwiczę 2 razy w jednym tygodniu i 3 razy w drugim tygodniu (5 razy w ciągu 2 tygodni), bo mój organizm bardzo szybko się regeneruję, dużo śpię między treningami i dużo jem

4) Odpoczynek to bardzo ważny element procesu regeneracji po treningu

5) Nigdy nie stosuję bandaży, bo uważam, że trzeba wzmacniać kolana, ścięgna i wiązadła równolegle z mięśniami, a mocne bandażowanie utrudnia krążenie krwi

6) Nie trenuję mięśni czwórgłowych ud i dwugłowych ud w ten sam dzień, ponieważ po treningu dwugłowych nie mam już wystarczająco dużo sił do trenowania dwugłowych

7) Stosuję duże obciążenie, ale jednocześnie utrzymuję dużą ilość powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Nasser El Sonbaty

Nasser El Sonbaty jest jednym z najbardziej znanych tuzów kulturystyki lat dziewięćdziesiątych i nic w tym dziwnego, ponieważ jest posiadaczem jednego z największych ciał w branży (jego waga poza sezonem sięga 150kg), a w dodatku jest naprawdę wyrzeźbiony, co przy takich rozmiarach jest niesamowicie trudnym zadaniem. W 1997 roku zajął II miejsce na Mister Olimpia i wówczas sam wielki Dorian Yates, kończący wtedy karierę, drżał w obawie przed utratą mistrzostwa. Rok wcześniej był III na Mister Olimpia, za Dorianem Yatesem i Shawnem Rayem, ale zdaniem publiczności to właśnie Nasser był na tych zawodach w najlepszej formie (potem Nasser został zdyskwalifikowany za używanie diuretyków i zabrano mu III miejsce). Wygrywał też tak znane i zawsze bardzo mocno obsadzone zawody jak Night of Champions (w 1995 roku) i Arnold Classic (w 1999 roku). Od lat jest ulubieńcem zwolenników masy mięśniowej i jednym z najpopularniejszych kulturystów zawodowych. jego sylwetka jest niemal kompletna i zdaniem fachowców z branży brakuje mu jedynie po mistrzowsku rozwiniętych mięśni grzbietu, które na jego nieszczęście stały się kartą atutową w zawodach Mister Olimpia. Natomiast nogi z pewnością nie stanowią problemu dla Nassera. Jego czworogłowe mięśnie ud są chyba największymi w kulturystyce, a ich przerost nie wykazuje słabości. Nasser ćwiczy je minimum 2 razy w tygodniu, a każdy trening czworogłowych ud zajmuje mu około 45 minut z 60-90 sekundową przerwą między seriami, ajeśli czuje się na siłach, trenuje jeszcze przez pół godziny dwugłowe ud.




Jego układ ćwiczeń na nogi jest następujący:

1) Prostowanie nóg 4 x 10 - 30
2) Jednostronne prostowanie nóg* 3 x 10 - 30
3) Przysiady** 5 x 6 - 15
4) Wyciskanie nogami** 4 x 10 -25
5) Przysiady na hack-maszynie 4 x 10 - 25
6) Przysiady z wypadem 3 x 6 - 15

* - tylko w okresie przedstartowym
** - Nasser stosuje te ćwiczenia wymiennie





Nasser el Sonbaty stosuje następujące zasady Weidera:

1) Trening napięcia szczytowego - w szczytowym punkcie napięcia mięśni przy każdym powtórzeniu Nasser spina intensywnie ćwiczone mięśnie, aby w pełni wykorzystać każde z ich włókien.

2) Trening wczesnego wyczerpania - trening Nassera rozpoczyna się od dużej ilości powtórzeń izolowanych ćwiczeń, aby częściowo zmęczyć mięśnie. Oznacza to, że nie musi używać niebezpiecznie dużych ciężarów po to, by czerpać z ćwiczeń stale maksymalne korzyści.

3) Priorytet mięsni - Nasser trenuje jako pierwsze te grupy mięśni, których rozwój zostaje nieco w tyle do reszty umięśnienia, aby dać maksimum potrzebnej energii.





Uwagi Nassera el Sonbaty

1) Słyszę co inni kulturyści opowiadają o tym, w jaki sposób pracują nad nogami, ja jedynie używam podstawowych ćwiczeń w postaci przysiadów, wyciskania nogami i prostowania nóg. Mój obecny trening na nogi jest bardzo prosty, by móc go sparafrazować sloganem firmy Nike, po prostu to robię".

2) Prostowanie nóg - „Ze względu na intensywność, którą stosuję w każdym ćwiczeniu rozgrzewam się wykonując prostowanie nóg, zanim nie zacznę robić ciężkich ruchów", mówi Nasser. „Jeśli tego nie zrobię, mogę być pewny kontuzji. Moje stopy w tym ćwiczeniu są ułożone normalnie, bez pochylania na zewnątrz, czy do wewnątrz, a ja koncentruję się na uzyskaniu wzrostu napięcia w mięśniach podczas unoszenia nóg, aż do jego maksimum w szczytowym punkcie ruchu. W miarę upływu serii dostarczam potrzebną energię do wytworzenia takiego rozgrzania mięśni, że jestem zmuszony zejść z maszyny i trochę pochodzić. Gdybym nie wstał, ból byłby nie do zniesienia".

3) Jednostronne prostowanie nóg - „Mówmy o rozgrzaniu!" - wykrzykuje Nasser. „Na osiem tygodni przed zawodami dorzucam trzy dodatkowe serie jednostronnego prostowania nóg zaraz po czterech seriach zwykłych wyprostów. Kiedy już wszystko jest skończone, nie mogę stać, ani chodzić. Po prostu chcę umrzeć".

4)Przysiady - „Jeśli nie robię przysiadów, to moje nogi po trzech tygodniach robią się mniejsze", wyjaśnia Nasser. „W tym samym czasie co nad masą pracuję nad szczegółami umięśnienia w ten sposób, że przysiady zastępuję na następnym treningu wyciskaniem nogami. Rozstaw moich nóg podczas przysiadów jest zazwyczaj zbliżony do szerokości barków. Pod pięty podstawiam cienkie talerze, aby móc przysiadać głębiej".

5) Wyciskanie nogami - „Wyciskanie nogami stosuję wymiennie z przysiadami ze sztangą na karku", mówi Nasser. Zajmuję w maszynie wygodną pozycję, opierając nisko stopy o ruchomą podstawę, tak że cały stan napięcia przejmują mięśnie ud. Za każdym razem przybliżam moje kolana do klatki piersiowej, co podczas ruchu wyciskania powoduje wzrost pełnego napięcia w mięśniach, aż do osiągnięcia maksimum w szczytowej fazie ruchu".

6) Przysiady na hack-maszynie - „To ćwiczenie nie bez powodu jest nazywane zabójcą kolan i z jego wykonaniem czekam do końca treningu, kiedy moje czworogłowe ud są już wyczerpane i nie jestem już w stanie używać dużych obciążeń", twierdzi Nasser. „Aby pobudzić każdy mięsień w udach zajmuję w maszynie raz pozycję tyłem (pokazaną na ilustracji), a na następnym treningu przodem. Mając ułożone normalnie stopy wykonuję ruchy z położenia, w którym moje uda są niżej od poziomu równoległego do platformy oporowej. Podczas unoszenia ciężaru uzyskuję szczyt napięcia mięśniowego w końcowej fazie ruchu".

7) Przysiady z wypadem - „Używając sztangi, lub sztangielek robię przysiady z na tyle dużym wypadem do przodu, abym nie stracił równowagi", wyjaśnia Nasser. „Przy takim naprężeniu sylwetki uginam nogi tak, aż moje tylne kolano prawie nie dotknie podłogi i następnie wracam do pozycji wyjściowej. Wszystkie powtórzenia wykonuję najpierw bez przerwy z wystawioną do przodu jedną nogą, po czym po krótkim jednominutowym odpoczynku zmieniam ustawianie stóp i kończę serię ruchów. Gdybym za każ dym razem zmieniał ułożenie nóg byłoby to zbyt wyczerpujące, aby zrobić całą serię".

8) Zawsze rozglądaj się za najlepszym sposobem do trenowania. Im więcej się nauczysz, tym lepszy będzie z ciebie kulturysta i odwrotnie: zostaniesz lepszym atletą im więcej odkryjesz. Każde powtórzenie łączy w sobie kontrolę i dynamizm z powolnym zakończeniem i gwałtownym rozciągnięciem. Im bardziej jestem wyczerpany tym każdy następny mój ruch jest wykonywany dynamiczniej.

9) Ciężkie przysiady działają na moje mięśnie najlepiej, dlatego je robię. Są ćwiczeniem nóg, które wyczerpuje mnie całkowicie, zmuszając do wysiłku mięśnie czworogłowe, dwugłowe, pośladkowe i inne pomocnicze grupy.

10) Superserie to jedna z najlepszych treningowych technik jaka wynaleziono, ale używam ich tylko do tej samej grupy mięśniowej. Szczególnie lubię łączyć w superserie przysiady z prostowaniem nóg: to całkowicie wyczerpuje różne partie moich czworogłowych w tym samym czasie.

11) Zamiast stosowania forsownych powtórzeń czasami ćwiczę daną grupę mięśniową dwa dni pod rząd, używając każdego dnia różnych ćwiczeń. To jest inny rodzaj intensywnej techniki treningowej, która dobrze na mnie działa.

12) Nie przestawajcie stosować ciężkich ćwiczeń w sezonie przedstartowym powoduje to utratę masy mięśniowej.

13) Możesz przetrenować siebie i mięśnie, ćwicząc jedną grupę trzy razy w tygodniu i wykonując przy tym zbyt dużo serii. Zawsze zrób mniej serii niż tego chcesz, ale za to z większą intensywnością. Szybciej osiągniesz przyrosty.

14) Jedyny raz kiedy o mało co nie nabawiłem się kontuzji miał miejsce, gdy podczas przysiadów słuchałem walkmana - muzyka rozproszyła moją koncentrację. Od tamtej pory nigdy nie słucham muzyki podczas wykonywania jakichkolwiek ciężkich ruchów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Rich Gaspari

Rich Gaspari, zwycięzca Arnold Classic i kilkakrotnie zdobywca II miejsca na najważniejszych zawodach w zawodowej kulturystyce, Mister Olimpia, większość swoich sukcesów w zawdzięcza rozwojowi mięśni nóg. Wielu mistrzów kulturystyki w początkowym okresie treningów zaniedbywało mięsnie ud, ale Rich od początku koncentrował się na budowie potężnych nóg. Prawie we wszystkich siłowniach za najsilniejszego uważa się tego, kto najwięcej wyciśnie z klatki na ławeczce, ale w pierwszym klubie Richa Gaspari miara siły był wynik w przysiadzie, co zainspirowało go do ciężkiej pracy właśnie w tym kierunku. Efekty pojawiły się błyskawicznie - w wieku 19 lat Gaspari robił przysiad z ciężarem 340 kg i wykonywał 10 [przysiadów z ciężarem 265 kg. Jednak gdy dolna część ciała zaczęła wyraźnie dominować nad jego górą, co psuło symetrię jego ciała, Rich skoncentrował się na polepszaniu jakości mięśni i całkowicie zrezygnował z przysiadów ze sztangą




Jego układ ćwiczeń na nogi jest następujący:

1) Wyprosty nóg na maszynie 5 x 12-15
2) Przysiady ze sztangą trzymaną z przodu 4 x 15
3) Wyciskanie nogami na maszynie 4 x 15
4) Przysiady "hack" 3 x 12-15
5) Przysiady wykroczne 3 x 15
6) Wyprosty na maszynie jednonóż 3 x 15




Rich Gaspari stosuje następujące zasady Weidera:

1) Superserie - Rich wykonuje dwa ćwiczenia jedno po drugim bez żadnej przerwy na tę samą grupę mięśniową, by zwiększyć intensywność treningu

2) Priorytet mięśniowy - jeśli masz niedotrenowane uda, trenuj je nią początku treningu, gdy masz dużo energii

3) Serię zstępujące - redukowanie ciężaru podczas ćwiczenia, co zdecydowanie zwiększa intensywność treningu, wpływając pozytywnie zarówno na rzeźbę, jak i na masę

4) Technika piramidalna - zwiększanie obciążenia w każdej serii




Uwagi Richa Gaspari
:

1) Nie ma lepszego ćwiczenia na masę nóg niż przysiady ze sztangą na barkach

2) Nie schodź w przysiadzie poniżej punktu, w którym uda są równoległe do podłoża, bo wówczas praca przenosi z się z mięsni ud na mięśnie pośladków i bioder, a chyba nie chcesz mieć olbrzymiego tyłka

3) Uda nie są trudną do rozwinięcia grupą mięśniową, jeśli nie będziesz popełniać kilku poniżej wymienionych podstawowych błędów

4) Mimo, iż uda są największą i najsilniejszą grupą mięśni, rób na zmianę treningi ciężkie i lekkie, by umożliwić ich pełny rozwój

5) Ważna jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń, co oznacza używanie pasa przy przysiadach, utrzymywanie prostego grzbietu i unikanie gwałtownych ruchów kolan (zwłaszcza na boki)

6)
Jeśli nogi są Twoją słabą stroną, trenuj je na początku treningu w pierwszym dniu cyklu treningowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Chris Duffy

Chris Duffy w 1987 roku wygrał prestiżowe i mocno obsadzone mistrzostwa Los Angeles (NPC), choć mówiono wtedy o nim, że ma nogi kulturysty, a górną połowę ciała koszykarza. Potem zawiesił starty na 5 lat i wrócił w 1992 roku, gdy zajął II miejsce na mistrzostwach USA w kategorii ciężkiej, za Flexem Wheelerem. Był wtedy potężniejszy niż kiedykolwiek przedtem i poprawił proporcję umięśnienia, tak że masywne uda nie dominowały już nad resztą ciała. Duffy ma 185 cm wzrostu, na zawodach waży 1170123 kg, a w okresie pozastartowym około 135 kg. Już w wieku 1 lat rozpoczął intensywny trening ud i przez lata był jego niewolnikiem.




Jego układ ćwiczeń na nogi jest następujący:

1) Prostowanie nóg 3-4 x 10
2) Przysiady na hack maszynie 7-8 x 10
3) Martwy ciąg na prostych nogach 4-8 x do nieudanego
4) Zginanie nóg 5-7 x do nieudanego





Chris Duffy stosuje następujące zasady Weidera:

1) Zasada przeciążenia mięśni - Chris ćwiczy na maksymalnych ciężarach zachowując prawidłowy styl ćwiczeń. Ciągły rozwój umięśnienia wymaga stałego zmuszania mięsni do cięższej pracy

2) Zasada treningu instynktowego - Chris na podstawie własnych obserwacji modyfikuje swój program treningowy, żeby wywołać maksymalne przyrosty





Uwagi Chrisa Duffy

1) Lubię ćwiczyć z dużymi ciężarami, preferuję trening powolny i dysponowanie dużą ilością czasu na siłowni.

2) Lubię intensywnie trenować mając kibiców na sali treningowej

3) Przed przysiadami na hack maszynie robi ę 5 serii rozgrzewkowych: 10x60 kg, 10x100 kg, 10x145 kg, 10x185 kg i 10x230 kg

4) Robię pełne przysiady, schodząc do samego dołu

5) Kulturyści dość często popełniają błąd polegający na zbyt dużym urozmaiceniu programów treningowych. ten typ treningu nie jest tak skuteczny jak oparcie się na ciężkim treningu obejmującym podstawowe ćwiczenia, szczególnie gdy celem jest rozwój masy mięśniowej

6) Alternatywą dla przysiadów może być wyciskanie nogami na pionowej suwnicy

Dziękuje proszę o wpisywanie się
Treść artykułu została zaczerpnięta ze strony autorstwa Roberta Kucharczyka

Mam nadzieję że się podobało

Zmieniony przez - Gosteczek w dniu 2006-01-19 11:19:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24917


Dobry artykuł - niektore uwagi napewno sie przydadzą.Dałbym soga ale nie mam abona wiec sog duchowy

Pep Bro ;*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Sog biore sie za czytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
DUDA_ i co warto było przeczytać a tymbardziej prendzej dac już soga ?

podobało się ? mam nadzieje ze pozostałym czytajacym tak bądz też również
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Juz to gdzies kiedys chyba czytałem ale post warty uznania
Sog juz nie wejdzie

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3725
Dobry art, ale ja ciagle niewiem czy warto robic przysiady z obciazeniem w wieku 16lat ;/

Kto się poddaje przegrywa na starcie.

Nie jestes w temacie? Nie klap paszcza.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie jest najlepsze ćwiczenie??

Następny temat

Wejdz i Doradz Please:)

WHEY premium