SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski wzrost - jest sposób na + pare cm ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 150
Witam, zanim pojdę do lekarza(ostateczność:( spróboję zasięgnąć rady specjalistów z SFD... to do Was panowie :)

Więc tak,
mam 19 lat, ważę 70 kg i mam wzrostu : 167 cm !!!
No jestem dosyć krępy.Swojego czasu cwiczyłem na siłowni ale nie profesjonalnie raczej rekreacyjnie.Prowadzę siedzący tryb życia.
Niekoniecznie zdrowy.Rodzice też nie są "duzi".

Czy jest sposób... środek ( żadne sterydy/hormony itp tzw."super-chemia" )
który pomógłby mi wycisnać te 5 cm! ( heh w najlepszym razie )

Proszę o nie udzielanie odp w stylu.Czekaj jeszcze urosniesz,rosnie sie do 2x ktoregos roku zycia itp.

Zanim wybiorę się do endokrynologa postanowiłem spróbować zasięgnąć Waszej rady więc jak macie jakies propozycję to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.
d-l0

p.s rozpoczałem jakis miesiąc temu zdrowy tryb zycia ;) wzbogacam produkatmi firmy Naturell

...we dont need more water let the motherf***er burn...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75962 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754453
Każdy z nas chciałby być wysoki i dobrze zbudowany. Niestety o ile na to ile mamy mięśni i jak wygląda sylwetka mamy znaczny wpływ, poprzez odpowiednie treningi siłowe i dietę, o tyle nasz wzrost jest uwarunkowany genetycznie. Szczególnie w wieku 19 lat. Nie ma tutaj już możliwości, aby w żaden sposób wspomóc go i urosnąć 5 cm. Teoretycznie rośniemy do 21 roku życia. W praktyce jednak od około 18 roku mało kto jeszcze urośnie. Może 1-2 cm. Jednak to i tak będzie już bardzo wiele. Jeżeli do tego roku życia urosłeś tak mało, to tym bardziej nikt nic tutaj nie wymyśli.

Bez wątpienia warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i skupić się na zdrowym odżywianiu. Wpłynie to w znacznym stopniu na Twoje zdrowie, a minimalna nadzieja na te kilka 2 cm zawsze jest. Prowadź więc aktywny tryb życia, zdrowo się odżywiaj i nie popadaj w zamartwienia odnośnie do Twojego wzrostu. Nie każdy niestety będzie wysoki i należy się z tym pogodzić. Zdecydowanie zapraszam Cię do działu odżywianie i odchudzanie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html. Eksperci i dietetycy udzielający w nim porad, na pewno przeanalizują Twoją dietę i zalecą w niej zmiany, aby była zdrowa.

Oprócz dobrej diety, istotna jest również aktywność fizyczna. Nie zapominaj o niej i prowadź aktywny tryb życia. Być może odnajdziesz dyscyplinę sportu, w której wzrost nie jest taki istotny, a niski wręcz pomaga uzyskaniu dobrych wyników. Szukaj więc czegoś co przede wszystkim sprawi Ci przyjemność.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 817
Drążek + basen + witaminy +wapń + rozciąganie może ci coś dadzą ale w tym wieku to ciężko oczekiwać na jakiś skok.Chociaż jakbyś się uparł i intensywmnie rozciągał na drążku i streaching to możesz coś tam urosnąć bo napewno każdy centymetr się liczy.Próbuj bo może na 2-3cm jest jakaś szansa niewielka ale jest.Poczytaj troche postów z archiwum. Jak masz pytania to pisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 150
mówisz o drążku takim najprostszym z możliwych?
stretching? jak mam to rozumiec? zestaw ćwiczen rozciągających?

czyli jednym słowem :) WIECEJ RUCHU zalecasz?
1

...we dont need more water let the motherf***er burn...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
https://www.sfd.pl/temat187198/
wiele tematów było już poruszanych i wystarczy tylko użyć wyszukiwarki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 817
Dokładnie sreaching to rozciąganie.Drążek podobno też dużo daje.Ja w tej chwili wytrzymuje łącznie około 10 minut dzeinnie, a chce dojść do 30 minut dziennie.Taki najprostszy właśnie drążek i zwis na nim.Z początku robią się odciski ale potem ręce się przyzwyczajają.Co do twojej wagi to mi się ciężko wypowiedzieć bo sam mam 172cm a waże blisko 70kg i nie jestem gruby tylko nabity.Na siłownie nigdy nie chodziłem bo to podobno hamuje wzrost, a szkoda każdego cm.Ale basen może być alternatywą.Możesz wyrobic sobie mięśnie i absolutnie nie zahamujesz wzrostu.Jeszcze dobrze na wzosrt działa koszykówka.Podobno jak się dużo gra w koszykówke można być troszke wyższym.Ale to wszystko duż o ci nie da jak masz słabe geny ale trzeba walczyć o każdy cm bo to jest dosyć ważne.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 150
Ok, dzięki Pastyl'u.
Myślę,że znajdzie sie dla Ciebie jakiś eSoGie :)

...we dont need more water let the motherf***er burn...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2
Witam mam 20 lat i 1metr i 60 cm wzrostu wiem ze to jest odpowiedz ale niewiem jak sie wchodzi na "DODAJ KOMENTARZ"więc sory ze weszłem w tą opcję...ale nie o tym mowie ... podoba mi sie dziewczyna i niewiem jak do niej zaagadać bo jestem od niej niższy duzo niższy i strasznie mi sie podoba a z powodu niskiego wzrostu nie poszedłem dzis na dyskoteke bo sie wstydziłem swego wzrostu czy jest na to jakis sposób?? tabletki..zeby być wyższym?siłownia ..... odpiszcie-->pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 246 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6149
Witam znalazlem pewien poradnik ja urosnac pare cm

Styl Życia:

Chodzi tu głównie by był on jak najzdrowszy. Przede wszystkim liczy się zdrowe odżywianie - organizm musi mieć cały czas po dostatkiem wszystkiego, czego potrzebuje (niby to oczywiste a jednak mało, kto do tego się stosuje).

Były już porady w stylu pić dużo mleka - otóż są one bardzo trafne i chodzi tu nie tylko o mleko (min. 1 litr dziennie), ale ogólnie o dostarczenie budulca organizmowi, aby mógł się rozwijać. Duże znaczenie ma tez jedzenie rzeczy typu żelatyna, potrzebnych do odbudowywania ubytków w chrząstkach miedzy stawami/kręgami.



Używki:

Niestety - niektóre w zbyt dużych ilościach mocno spowalniają, a nawet zatrzymują wzrost. Aby w pełni wykorzystać własną genetykę trzeba się od nich powstrzymywać (łatwo powiedzieć, ale niewielu się udaje).



Ćwiczenia:

Wzrost:


Chodzi tu o różne ćwiczenia rozciągające - największy efekt dają, kiedy są stosowane w okresie wzrostu (ćwiczenia rozciągające należy wykonywać po kolei przynajmniej 30 min. dziennie – są one w pliku „ćwiczenia”),

- Zwis na drążku z obciążeniem na nogach, ok. 30 minut dziennie (na początku będą się robić odciski).


Ręka:


Ćwiczenia pomagające bardziej rozciągnąć palce i zwiększyć ich długość:

- Przed spaniem rozciąganie dłoni w naczyniu z gorącą wodą,

- Wkładanie na noc między palce drewnianych korków po winie i zakładanie na rękę elastycznych rękawiczek, żeby korki nie powypadały (na początku po wewnętrznej stronie palców mogą się robić odparzenia),

- Kilkuminutowe zwisy na drążku na samych palcach,

- Ćwiczenia przy pomocy ściskaczy (kilka serii wieczorem aż do bólu).




Cierpliwość:

To przede wszystkim - na efekty niestety trzeba będzie poczekać.




Ogólnie:

- Bardzo istotne jest codzienne rozciąganie się. Bez tego nie ma, co myśleć o efektach, a łatwo też o kontuzję np. przy zwisach na drążku,

- Zdrowa dieta,

- Jak widać ćwiczenia są w 100% naturalne i nie wymagają żadnych substancji typu hormony itp.,

- Efekty przychodzą powoli, ale jednak,

- Liczy się przede wszystkim cierpliwość i systematyczność,

- Należy pamiętać o postępowaniu jak przy każdej innej formie treningu (rozgrzewka, masowanie stawów, odżywianie, odpoczynek).

źródło: torrenty.org
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7
Panowie, nie możemy żyć z kompleksami! Ja też mam tylko 170cm, nie jestem jakoś mega zbudowany i się nie załamuję. Gdyby wszyscy byli wielcy byłoby nudno. Dziewczynę można mieć nawet mając niewiele cm. Miałem kiedyś jedną ponad 180cm xD można wszystko. Fakt, na dyskotekach trochę lipa, bo same bubki wypakowane. Nie ma się co takimi błahostkami zamartwiać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 504 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13476
przywiązujesz sie do jednej ciezarowki nogami, rekami do drugiej dajesz znac kierowcom i jazda pare cm pujdzie. A tak na powaznie to tez do wysokich nie naleze 174 cm i jakos nigdy nie mialem kompleksow na temat mojego wzrostu i nigdy niebede mial

Zmieniony przez - dresik16 w dniu 2008-06-11 09:54:04

Obecnie jestem na cyklu na gainerze o_O

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gino czy węzły chłonne?

Następny temat

samoopalacz????

WHEY premium