SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski testosteron u 28 latka (naturala)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 177 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8577
Przyklejam wiadomość którą podpiełem pod temat o badaniach u mężczyzn.
Co wy na to. Wyniki robione chyba w marcu, jak widać na zdjęciu teść 2.7 na norme od 2.5 czyli jak u 80 latka. Lekarz rodzinny nie widział problemu, prywatna wizyta u endokrynologa 120zł (dodatkowo badanie cukru i tarczycy wyszło oki) stwierdzono że wszystko oki bo w normie, a że słaby wynik to wina że jestem przepracowany bo praca fizyczna plus siłownia.....brak słów. Wcinam ZMA plus omega z olimpa na bieżąco ale co mi po badaniach skoro nikt mnie nie pokieruje na dobrą droge a dalekie wizyty u fachowców z poza okręgu to na to mnie nie stać niestety..
Nie mam już wyników cukru i tarczycy, a cholesterol był również za duży bo 260 na normę do 170 i na to jadłem 3 miesiące tabletki redlip.( papierosy i alkohol okazyjnie więc nie tu tkwi problem). Wiek 29 lat.
Po wypłacie początkiem listopada znów zrobię badanie teścia.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zakres norm referencyjnych nie jest dla Twojego przedziału wiekowego jak się często zdarza w tego typu badaniach ? Jak styl życia stres, ilość snu, odżywanie itp oraz czy są z tym związane jakieś odczucia przewlekłe zmęczenie , spadek libido ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Wynik niski ale nadal w normie, więc musisz się po prostu postarać coś z tym zrobić
Masz masę artykułow np. na potreningu.pl dotyczących odpowiedniego odżywiania, treningu, jakości snu, ogólne poprawy 'higieny życia' http://potreningu.pl/articles/1420/jak-podniesc-poziom-testosteronu

Zakres referencyjny jest na pewno dla osoby w tym wieku, ja się badam dość regularnie od ponad 10 lat i od momentu jak byłem 1 raz na badaniu do teraz (ostatanie robiłem w tym miesiącu) , zawsze też dolne granice - ostatnio podobny do Twojego. Raz jedyny miałem chyba jakoś trochę ponad średnia w zakresie referencyjnym, nie jest to powód do paniki ale można starać się coś z tym zrobić.
Lekarz rodzinny nie ma podstaw by coś z tym zrobić, jak się udasz do specjalsity pewnie też za dużo nie zdziałasz, bo nie masz wyniku poniżej normy jakby nie patrzeć.
Jeżeli odczuwasz skutki tak niskiego poziomu testosteronu, to zrobiłbym jeszcze dodatkowo badanie pozostałych hormonów , zaczął coś kombinować z dietą bo skoro lipidy też były rozjechane to coś na pewno z nią jest nie tak (swoją drogą branie leków od razu na podwyzszonych chlesterol całkowity i to tak niewiele - to niezbyt rozważne, wystarczyłoby zmienić nawyki żywieniowe, poprawić je , zrobić za jakiś czas nowe badanie i pewnie byłaby poprawa, a nie od razu łykać leki)

moj braciak, który nie prowadzi na pewno zbyt sportowego trybu życia, ale wzial sie trochę za siebie od 2 miesiecy był wczoraj na badaniach i pisze do mnie ,ze cos nie tak mu wyszło z wynikami , byłem przekonany ,ze tez nisko moze miec testa bo wiele na to wskazywało, a on mial go ponad skalę więc to naprawdę mocno indywidualne i nie tyle cyferki , co oggólne odczucia indywidualne powinny więcej mówić o tym jak się z tym czujesz, itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 177 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8577
Ogólne zmęczenie przez nadmierną prace i mało snu po 6 godzin dziennie góra od najmłodszych lat na pewno przyczyniają się do tego poziomu. Nasuwa się myśl (wiem ze to nie ten dział) czy gdy osoba z genetycznie małym lub po prostu nabytym małym poziomem testosteronu decydowała by się na jakąś podstawową kuracje (propionat) pierwszy i jedyny raz w życiu to czy po kuracji poziom gdy będzie schodził zejdzie do poziomu z przed czy zostanie w jakiejś wyższej granicy niż nad dolną normą.
Dodam że z libidem nigdy problemów nie miałem, a zmęczenie tak jak pisze. Gdy jest spokojny dzień pracy i w domu zmęczenia brak i mogę do wieczora sobie film oglądać i nie zasnać. Jak latam jak kołowrotek od 5 rano do 23 to zasypiam jak dziecko.


Zmieniony przez - leloman w dniu 2017-10-12 17:29:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
nadnercza maybe sprawdzić - kortyzol, dhea-so4, elektrolity, no i morfologię przy okazji


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-10-12 20:47:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
leloman
Ogólne zmęczenie przez nadmierną prace i mało snu po 6 godzin dziennie góra od najmłodszych lat na pewno przyczyniają się do tego poziomu. Nasuwa się myśl (wiem ze to nie ten dział) czy gdy osoba z genetycznie małym lub po prostu nabytym małym poziomem testosteronu decydowała by się na jakąś podstawową kuracje (propionat) pierwszy i jedyny raz w życiu to czy po kuracji poziom gdy będzie schodził zejdzie do poziomu z przed czy zostanie w jakiejś wyższej granicy niż nad dolną normą.



Przy takiej trybie nie ma co się dziwić , sam sen ma ogromny wpływ na testosteron. Jak wspomniał Banan może to też być Twój normalny stan i może nie być z tego jakiegoś powodu do paniki. Odżywianiu również trzeba byłoby się przyjrzeć. Samemu bawić się w kuracje nie polecam bo problemy mogą się dopiero później pojawić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

izotek a stawy

Następny temat

Jak żyć z martwicą kolana.

WHEY premium