SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski poziom witaminy D3 pomimo suplementacji.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 411
Hej.
Od października suplementowałem się dawką witaminy D3 4000j / dzień (w tabletkach marki Molekin D3).
Ostatnie 2 tygodnie podniosłem do 6000j ale płynnej (D-Vitum K2) / dzień.
2 dni nie brałem i w sobotę poszedłem zrobić badanie poziomu tej witaminy. Wyszło mi że mam 29 w skali 30-100 - czyli niedobór.
Zastanawiam się jak to możliwe pomimo suplementacji ?
Jak określić dawkę żeby dojść do górnej granicy (np. 80). Do kogo się udać ?
Może te suplementy są do bani ? Czy możecie polecić naprawdę dobry suplement D3 ?
Wzrost 184 cm / 123 kg.


Zmieniony przez - sadhana w dniu 2018-04-16 11:51:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699669
.


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-04-16 12:02:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
a wiesz z jakiego poziomu startowales? moze miales ja na poziomie np 10 i podnioslo sie do tych 30

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
witaj, problem moze lezec tez w diecie, nie tylko suplementacji, stosujesz witamine k2 do witaminy d3?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witamina D rozpuszcza się w tłuszczach, więc trzeba brać z czymś tłustym np popić mlekiem tłustym albo oliwy trochę do sałątek itp. itd. W ogóle witaminy zawsze dobrze brać z posiłkami. A najlepiej to pochodzić lub pobiegać na słońcu w końcu lato się zaczyna :) To witamina D sama urośnie bez suplementacji :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
niekoniecznie
czesc osob ma rowniez spore niedobory nawet w lato, a nie kazdy ma cas na to, aby lezec z tylkiem caly dzien na sloncu:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 411
Nie badałem poziomu przed. Po prostu zawsze zimą "muliłem" i źle znosiłem brak słońca.
W tym roku od października brałem 4000j dziennie. Zima jakby nie istniała i w końcu dobrze się czułem.
Fakt. Te w tabletkach brałem na czczo i bez tłuszczy ale i tak wydaje mi się że po pół roku ten poziom powinien być większy.
Chciałbym wziąć 10000j dziennie. Ile witaminy K powinno się brać przy takiej dawce ?
jaki suplement polecicie ?
Ewentualnie z kim to skonsultować ?


Zmieniony przez - sadhana w dniu 2018-04-17 08:02:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
k2 daj wtedy okolo 250mcg,
nie ma koniecznosci konsultacji, jednak powinienes wtedy scisle kontrolowac wyniki.

ja obecnie laduje okolo 8000 iu i jest ok

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co jest takiego złego leżenie z tyłkiem cały dzień na słońcu :D. A tak poważnie wchodząc w szczeguły - K2 w niektórych przypadkach lepiej brać 500-600mcg co 2dni, ale to tylko gdy potrzebne są dawki uderzeniowe, i trzeba uważać z wapniem a dokładnie z jego brakiem. Brak wapnia w kościach + dawkowanie dużych dawek witaminy D może się skończyć problemami sporymi. Więc jak to zwykle bywa trzeba brać wszystko a nie tylko 1 tabletkę. Czyli dobrze się odżywiać :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplement na wzmocnienie nadgarstków

Następny temat

Przedtreningowka dla kobiety

WHEY premium