SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski poziom testosteronu u 20-latka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 663
Witam,
Mam 23 lata, od jakiegoś czasu leczę się u endokrynologa w związku z niedoczynnością tarczycy. Jednak senność nie minęła i apatia nie minęły, namówiłem tegoż lekarza na wykonanie badań na testosteron i okazało sie ze mam go na poziomie wyników 65latka około 12nmol/l (norma od 9,36 do 60)

Endokrynolog powiedział że to nie jego broszka juz bo on leczy problemy hormonalne związane z przysadką (zlecił tomografię komputerową i wszystko ok) i wysłał mnie do Androloga. (mimo to po moich usilnych staraniach przepisał mi "Undestor" - testosteron w dawce 2 pigułek dziennie) po 3 tygodniach przyjomawnai mój poziom testosteronu dalej spada do 9,85 nmol/l

Lekarz androlog do którego udałem sie (czym prędzej) na prywatna wizytę (100zł) obejrzał moje jądra, powiedział że wszytko w porządku i żebym głupot nie wymyślał, najlepiej to żebym już poszedł bo taki jestem "i tyle" a "ludzie mają poważne problemy w życiu a nie takie głupoty", Zaleciłł mi tabletki uspokajające i żeń-szeń ewentualnie,(nie polecam tego lekarza)

Pytanie moje brzmi:
Czy znacie jakiegoś lekarza (konkretna osoba) która jest zaprzyjaźniona z tematem? Ja interesuję się sprawą od jakiegoś czasu i wiem że lekarz może dać testosteron w zastrzykach (czy innej formie) aby normę uzupełnić, w USA jest to bardzo popularne (normę uzupełnia się resztę życia zazwyczaj) W Polsce lekarze nie są otwarci na te tematy, dlatego pytam konkretnie, a pomoc mi potrzebna bo tak żyć sie nie da.
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 663
A co do wyglądu to ja też nie narzekam mocno, 185 cm 108kg, bicek 46, pas 93, klatka 125. Czyli jak do lekarza pójdę to lipka, ale nie mam rzeźby i jak próbuje ją zrobić to po całości mi schodzi. taki jest minus, i samopoczucie nie to co bym chciał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 301 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1285
Masz jakąs ginekomastia, problemy z zarostem czy cos w tym stylu ???

Tak czy siak zachowanie lekarza żenujące !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 663
od kąd mam 15lat myslałem że mam ginekomastie ale prolaktyna w normie a lekarz utrzymuje że to tylko stłuszczenie, jakoś nie mam z tym problamu, najgorzej męczą mnie obiawy takie jak zmęczenie, apatia, brak chęci do życia.
A ten androlog jeszcze pytał co biorę jak powiedziałem że białko, chciał wmówić mi że to od tego bo białko to steryd hehe. Ciemnota jakaś. Androlog w przychodni Medicus na grzybowskiej (stanowczo nie polecam). Generalnie trnuję od 5 lat i mój wygląd nie wskazuje na kogoś z problemami. Myśle że to poniekąd dlatego tak zareagował może (chce tak mysleć)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 276 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1280
Rzeczywiscie zenada, tymbardziej ze wizyta prywatna wiec powinien chociaz udawac ze sie przejął. A kto napisał w definicji ze endokrynolog to lekarz od tarczycy ??? :o ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 663
no ale ma ktos moze pomysł jak poziom testosteronu podbić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
idz najlepiej do specjalisty bo ktos moze podrzucic CI pomysl zma albo tribulus jakis ktory nic nie daje ... nie rob tego na wlasna reke bo to nie bedzie najlepsze rozwiazanie
ile kosztuje takie badanie na ilosc testosteronu?

Zmieniony przez - ciabah w dniu 2009-04-01 08:21:26

;))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1909
Ja robilem sobie wczoraj badania testo i musze tutaj obalic kilka mitow. Otoz bylem swiecie przekonany ze mam niski poziom, gdyz:
- agresia u mnie na poziomie 0
- zarost niemal zerowy, troszke wloskow na brodzie i pod nosem, na klacie niedawno pojawily sie pierwsze wloski, a ja juz mam 25 lat, zima jak mam czapke to pani sprzedajaca jablka na targu na "Pani" sie do mnie odnosila:)
- poped seskualny przecietny
- glos raczje wysoki, a nie niksi, ale nie piskliwy (bez pzresady):)

I okazalo sie, ze mam testo wysokie: norma w tym laboratorium dla doroslych byla 241 - 827, a ja mam 802 ng/dl.

Wiec jak sami widzicie to sa troszke mity z tym testosteronem albo ja jestem jakims wyjatkiem - nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1062 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9919
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 182
Klepaucius geny tez odgrywają znaczącą role w naszym rozwoju :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 663
badanie na testosteron kosztuje 20zł. Ja na waryńskiego w wawie robię.

Genetyka zaiste ma duże znaczenie, ale skoro jeśli z kobiety są w stanie zrobić faceta hormonami to nie wiem co może być z Tobą nie tak jeśli masz wysoki poziom. Spójrz na to czy przy wyniku nie ma gwiazdeczki (to są często normy wiekowe, płciowe) może Panie przydzielila Cie do normy dla 13 latków czy kobiet.
Możesz miec na przykład nadczynność tarczycy ktura powoduje przyspieszenie metabolizmu na tyle że testoseron masz dużo ale i szybko on sie wydala z krwi i nie przyswaja.
Ja jako student studiów technicznych nauczony zostałem że pomiaru dokonujemy min. 3 razy w podobnych warunkach i średnia jest naszym wynikiem:)
Tymczasem szukam sobie jakiegoś Androloga konkretnego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1909
^^
Obok sa normy wypisane dla 3 zakresow, ja wzialem ten dla doroslych i porownalem.
Test na testosteron robilem razem z wynikami na nadczynnosc tarczycy zracji tego, ze mam az 5 z 7 obajawow. Wyniki wskazuja na to, ze nie mam nadczynnosc. TSH mam 1,39, a norma jest od 0,4 do ponad 4, FT3 w srdoku normy, a FT4 mam niemal na granicy od ktorej zaczyna sie nadczynnosc. Tam jest, ze 1,7 a ja mam 1,69. Jednak lapie sie w granice.

Zeby nie bylo to sama budowa ciala nie wskazuje na to ze jestem malo meski, jestem dosc postawny, wysoki, szerokie bary, szybko buduje mi sie tkanka miesniowa. Wygladam jednak dosc mlodo, spokojnie wyrywam 19-20. Sa wiec plusy gladkiej cery i baku zarostu.:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tatuaż a siłownia

Następny temat

problem po ogoleniu sie

WHEY premium