SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski poziom Testosteronu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Hej, mógłby mi ktoś pomóc lub doradzić? Generalnie od bardzo dawna mam problemy z otyłością i dietę chciałem zacząć od zrobienia sobie podstawowych badań. Między innymi miałem za duży anty-TPO ale w normie TSH, więc endo zaleciła mi sprawdzenia poziomi testosteronu i kortyzolu. I wynik wyszedł jak na załączonym obrazku.

Czy to nie jest za mały poziom jak dla osoby w wieku 21 lat? Z tego co czytałem na internecie dużo rzeczy pasuje:
- ciągłe zmęczenie
- obniżenie nastroju
- nadwaga
- szybkie męczenie się
- zmniejszenie ochoty na "bliskość"



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Drakopsy
Doszła reszta wyników gdyby ktoś mógł coś powiedzieć. Bo do wizyty trochę czasu a nie daje mi to spokoju :/.




glukoza jest dość wysoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Pelna morfologia plus pozostale hormony, poziom testosteronu jak na 21 wydaje sie bardzo niski, symptomy, ktore opisales moga byc skutkiem tego wyniku, ale nie musza.
1

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Co do morfologii to nie mam wyników przy sobie, TSH jest dosyć nisko, ale z badania usg wyszło, że na razie nie ma się co przejmować. Trochę słabo wypada cholesterol HDL bo 37,4 a norma to +40 oraz trójgliceryd 197 a norma to <150 i jeszcze Anty-TPO powyżej maksymalnej skali aparatu.

A przez pozostałe hormony co masz na myśli?


Zmieniony przez - Drakopsy w dniu 2017-12-21 21:25:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Tarczyca, prolaktyna, estradiol

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Tarczyce robiłem, ale te dwa to chyba typowo kobiece? I jeszcze takie pytanie do samych badań, czy kortyzol trzeba robić osobno do wszystkiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Morfologia aby wstepnie wykluczyc jakas chorobe.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Masz więc jakąś autoimmunologię. Pisząc, że tarczycą na razie nie ma się co przejmować wnioskuję, że na usg coś wyszło nie tak, ale lekarz sobie to olał?

morfologia, glukoza na czczo, hgb glikowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Z tego szczerze mało wynika bo wszystko jest poniekąd w normie.






Co tarczycy, na razie USG wykazało, że nie ma przerostów i mam robić po prostu badania kontrolne co rok. A lekarz zalecił badania właśnie testosteronu oraz kortyzolu właśnie ( którego jeszcze nie zrobiłem).

Badania poziomu cukru we krwi miałem robione tym aparacikiem do mierzenia. Oraz około 8 lat do tyłu miałem robioną krzywą cukrową i nie było jakichś problemów.


Zmieniony przez - Drakopsy w dniu 2017-12-21 21:58:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
8 lat temu..? . Hgb glikowana fajnie pokaże, czy były jak większe wahania na przestrzeni ostatnich tygodni.
Eliminuj powoli nabiał, gluten - ogólnie potencjalnie antyżywieniowe składniki. W przypadku hashi wykluczenie szkodliwych produktów jest podstawą do wprowadzenia w remisję .
Nie mniej, diagnozuj dalej, bo zapewne nie jest to jedyny problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
To co byś tak polecił ogólnie zrobić? Wtedy bym mógł sobie jakąś listę zrobić, bo trochę ciężko pogodzić badania i zdrowie z pracą zawodową i wolałbym to za jednym razem zrobić :D.

Czy otyłość może powodować spadek testosteronu do takie poziomu czy może też to być w drugą stronę, czyli testosteron powodować otyłość? Dodam tylko, że otyłość mam prawie od zawsze. Ostatnio trenowałem dosyć sporo, przy dosyć ogarniętej diecie, ale efektów w postaci zmiany masy nie było.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
wspomniane prolka, estradiol, kortyzol i hgb glikowana, przy okazji zobacz jak na czczo glukoza się pokaże.
dalej w zależności od tego jak wyniki wyjdą.

Zacząć eliminować od glutenu, czy nabiału - możesz 2 naraz wyrzucić. Strączki równolegle również.No i zadbać ogólnie o higienę życie, dobre żarcie, regulację rytmu dobowego itp.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-12-21 22:36:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złamanie trójkostkowe podudzia prawego a ból w kolanie

Następny temat

Problem (prawdopodobnie z barkiem) przy wyciskaniu ciężaru.

WHEY premium