SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Niski poziom Testosteronu

Wysłana -
Hej, mógłby mi ktoś pomóc lub doradzić? Generalnie od bardzo dawna mam problemy z otyłością i dietę chciałem zacząć od zrobienia sobie podstawowych badań. Między innymi miałem za duży anty-TPO ale w normie TSH, więc endo zaleciła mi sprawdzenia poziomi testosteronu i kortyzolu. I wynik wyszedł jak na załączonym obrazku.

Czy to nie jest za mały poziom jak dla osoby w wieku 21 lat? Z tego co czytałem na internecie dużo rzeczy pasuje:
- ciągłe zmęczenie
- obniżenie nastroju
- nadwaga
- szybkie męczenie się
- zmniejszenie ochoty na "bliskość"Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Pelna morfologia plus pozostale hormony, poziom testosteronu jak na 21 wydaje sie bardzo niski, symptomy, ktore opisales moga byc skutkiem tego wyniku, ale nie musza.
Wysłana -
Co do morfologii to nie mam wyników przy sobie, TSH jest dosyć nisko, ale z badania usg wyszło, że na razie nie ma się co przejmować. Trochę słabo wypada cholesterol HDL bo 37,4 a norma to +40 oraz trójgliceryd 197 a norma to <150 i jeszcze Anty-TPO powyżej maksymalnej skali aparatu.

A przez pozostałe hormony co masz na myśli?


Zmieniony przez - Drakopsy w dniu 2017-12-21 21:25:04
Wysłana -
Tarczyca, prolaktyna, estradiol
Wysłana -
Tarczyce robiłem, ale te dwa to chyba typowo kobiece? I jeszcze takie pytanie do samych badań, czy kortyzol trzeba robić osobno do wszystkiego?
Wysłana -
Morfologia aby wstepnie wykluczyc jakas chorobe.
Wysłana -
Masz więc jakąś autoimmunologię. Pisząc, że tarczycą na razie nie ma się co przejmować wnioskuję, że na usg coś wyszło nie tak, ale lekarz sobie to olał?

morfologia, glukoza na czczo, hgb glikowana.
Wysłana -
Z tego szczerze mało wynika bo wszystko jest poniekąd w normie.


Co tarczycy, na razie USG wykazało, że nie ma przerostów i mam robić po prostu badania kontrolne co rok. A lekarz zalecił badania właśnie testosteronu oraz kortyzolu właśnie ( którego jeszcze nie zrobiłem).

Badania poziomu cukru we krwi miałem robione tym aparacikiem do mierzenia. Oraz około 8 lat do tyłu miałem robioną krzywą cukrową i nie było jakichś problemów.


Zmieniony przez - Drakopsy w dniu 2017-12-21 21:58:37
Wysłana -
8 lat temu..? . Hgb glikowana fajnie pokaże, czy były jak większe wahania na przestrzeni ostatnich tygodni.
Eliminuj powoli nabiał, gluten - ogólnie potencjalnie antyżywieniowe składniki. W przypadku hashi wykluczenie szkodliwych produktów jest podstawą do wprowadzenia w remisję .
Nie mniej, diagnozuj dalej, bo zapewne nie jest to jedyny problem.
Wysłana -
To co byś tak polecił ogólnie zrobić? Wtedy bym mógł sobie jakąś listę zrobić, bo trochę ciężko pogodzić badania i zdrowie z pracą zawodową i wolałbym to za jednym razem zrobić :D.

Czy otyłość może powodować spadek testosteronu do takie poziomu czy może też to być w drugą stronę, czyli testosteron powodować otyłość? Dodam tylko, że otyłość mam prawie od zawsze. Ostatnio trenowałem dosyć sporo, przy dosyć ogarniętej diecie, ale efektów w postaci zmiany masy nie było.
Wysłana -
wspomniane prolka, estradiol, kortyzol i hgb glikowana, przy okazji zobacz jak na czczo glukoza się pokaże.
dalej w zależności od tego jak wyniki wyjdą.

Zacząć eliminować od glutenu, czy nabiału - możesz 2 naraz wyrzucić. Strączki równolegle również.No i zadbać ogólnie o higienę życie, dobre żarcie, regulację rytmu dobowego itp.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-12-21 22:36:35
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź