SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski poziom Testosteronu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Kortyzol chcę zrobić właśnie a estradiol i prolaktyna warto w ogóle robić? Czytałem, że to badania typowo dla kobiet, a kobietą nie jestem z wiadomości, które posiadam :D.

I teraz pytanie - kortyzol to tabletka i badanie, a czy można podczas tego badania zbadać też inne rzeczy czy raczej nie?


Zmieniony przez - Drakopsy w dniu 2017-12-21 22:42:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Drakopsy
Kortyzol chcę zrobić właśnie a estradiol i prolaktyna warto w ogóle robić? Czytałem, że to badania typowo dla kobiet, a kobietą nie jestem z wiadomości, które posiadam :D.


jak najbardziej robić , często z tym występują problemy szczególnie przy niskim teściu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
sorry, ale jaka tabletka i badanie? Robisz badanie z surowicy, czy dostałeś jakieś inne zalecenia?
Nieprawidłowe stężenia estradiolu i prolki niekiedy dają większe skutki uboczne niż zbyt niski poziom testosteronu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Dostałem od endokrynolog tabletkę, żeby wziąć między godziną 23-24 a potem zrobić na drugi dzień badanie kortyzolu ok godz 8-9. Mówiła też by nie robić tego z testosteronem.

To zrobić na razie tylko te dwa "kobiece" i wtedy będziemy się zastanawiać co dalej? I czy trzeba to robić rano naczczo? Bo słabo mam z wolnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 64 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 107481
Ta tabletka to jest krótki test hamowania deksametazonem. Krew powinna być pobrana na czczo między godziną 8.00 a 9.00, w tych godzinach poziom kortyzolu jest najwyższy, inaczej wynik będzie mniej wiarygodny. Innych badań krwi w tym samym dniu nie rób bo wyniki będą sfałszowane, deksametazon to silny bloker. Dalsze badania będą zależeć od wyniku kortyzolu.

Jeśli dostałeś zlecenie na kortyzol i masz jak to zrób USG jamy brzusznej w celu oceny nadnerczy (skierowanie na usg może dać lekarz rodzinny).

A ze snem i zasypianiem nie masz problemów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
To uważasz, żeby na razie zacząć od tego kortyzolu?

Co do zasypiania problem jest w drugą stronę - nadmierne zmęczenie. Jeśli po pracy przyjdę o godzinie 15:30 i się przypadkiem położę to mogę spać nawet do 18, a zawsze 5-6 godzin snu mi wystarczało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 64 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 107481
Tak, najpierw zrób kortyzol.

Ale swoją drogą skoro dostałeś pigułę to test hamowania powinien składać się z dwóch pobrań krwi. Pierwszego dnia rano pobiera się krew do badania w celu określenia poziomu kortyzolu, potem o godzinie 22.00-23.00 łykasz tabletkę i następnego dnia rano mniej więcej o tej samej godzinie co pierwszego dnia pobiera się drugi raz krew. Nie wiem na jakiej podstawie endokrynolog chce ustalić czy deksametazon zadziałał skoro wcześniej nie miałeś go określonego. No chyba że oprze się na widełkach norm laboratoryjnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Drakopsy
Dostałem od endokrynolog tabletkę, żeby wziąć między godziną 23-24 a potem zrobić na drugi dzień badanie kortyzolu ok godz 8-9. Mówiła też by nie robić tego z testosteronem.



jesteś prowadzony przez endokrynologa po co więc pytania i negowanie tego tutaj ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Nie neguje tego, po prostu chcę się dowiedzieć jakie jeszcze badania warto zrobić. Jeśli pójdę do endo to poczekam miesiąc i zapłacę 150 zł, żeby i tak zrobić te badania. A tak to tutaj mogę uzyskać odpowiedź, jakie jeszcze badania warto zrobić, przez co zaoszczędzę swój czas i pieniądze, a to jednak jest coś :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tutaj to raczej miała miejsce sytuacja odwrotna , dostałeś zlecone badania a zastanawiałeś się czy warto jej robić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złamanie trójkostkowe podudzia prawego a ból w kolanie

Następny temat

Problem (prawdopodobnie z barkiem) przy wyciskaniu ciężaru.

WHEY premium