SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieudana rekonstrukcja ACL-walka z bolem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5
W marcu 2005roku milem rekonstrukcje ACL technika Rigit Fix i ultra fix. Powrot do sprawnosci fizycznej postepowal bardzo powoli,jednak kolano bylo stabilne, nie bolalo. W 8smym miesiacu po rekonstrukcji powoli wracalem do sportu i niestety mialem przeprost w stawie kolanowym, zaczely sie problemy. Wina za taki stan obarczam siebie, wydawalo mi sie ze miesnie sa odpowiednio odbudowane, niestety nie byly:(
Po tym wypadku kolano zaczelo bolec, kluc, przeskakiwac. W kwietniu 2006 zdecydowalem sie na artroskopie-elektrokoagulacja czesciowo uszkodzonego przezczepu ACL. Po tym zabiegu nic sie nie zmienilo, codzienna walka z bolem, kluciem przeskakiwaniem. Po 19stu miesiach zdecydowalem wraz z lekarzem ze jeszcze raz zajrzymy do kolana-kolejna artroskopia, synovectomia, elektrokoagulacja przeszczepu, pastyka wciecia miedzyklykciowego, niewielkie stany zwyrodnieniowe. Ortoeda stwierdzil ze przeszczep byl opuchniety i mogl haczyc i sprawiac bol. Niestety jestem 5 miesiecy po artroskopii i nic sie nie zmienlo, poza tym, ze nie haczy w stawie, ale nadal tak samo boli. lekarz rozwazal temat usuniecia przezczepu i przygotowania kolana do kolejnej rekonstrukcji. Ni zdecydowal sie na takie rozwiazanie gdyz aktualnie przebywam za granica, a po usunieciu przeszczepu musialbym przebywac pod scisla kontrola ortopedy. nie uprawiam sportu poniewaz czuje, ze staw jest bardzo oslabiony. Bol klucia doskwiera w bocznej, srodkowej czesci kolana. Caly czas chodze na silownie, wzmacniam miesnie, jezdze na rowerze. Piszcie, jesli ktos ma podobne problemy, nie mam pojecia co mnie tak boli!!! i lekarz tez nie potrafi stwierdzic dlaczego i co boli!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11
Nie zawsze się udają zabiegi ... Napewno byłeś poinformowany że w przypadku nieudanego nikt poza toba nie będzie ponosił odpowiedzialnści ? Chyba ortopeda wspominał...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

leczenie kontuzji

Następny temat

Rwaa kulszowa - problem podczas treningu

WHEY premium