SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Nietypowy plan

Wysłana -
Witam serdecznie. Moja przygoda z treningiem rozpoczęła się w technikum trwała wtedy ona 2 lata. Potem miałem przerwę 5 lat, a dokładnie od września tamtego roku powróciłem do ćwiczeń. Powróciłem wraz z podjęciem pracy na siłowni. Wiec mam czas ćwiczyć bo siłownie każdego dnia mam przed nosem . Z początku zaczynałem ćwiczyć 3 razy w tyg zwykłym splitem czasem zmieniając ćwiczenia ilość powtórzeń . Po kilku miesiąch , doznałem zjawiska ulania , nie dużo , ale jednak , masa również poszła w górę i to dość sporo. Oczywiście był to wynik diety , jadłem po prostu za duzo( mam tak ze jak zaczynam ćwiczyć to rośnie apetyt. Odżywiam się odpowiednio i raczej zdrowo: bazuje na węglach złożonych, produkty pełnoziarniste, kasze, ryż brązowy, owies, mięso: wołowina , wieprzowina , drób , ryby, orzechy , duzo warzyw i owoców. Na tym bazuje komponując posiłki. Staram się unikać słodyczy i chleba. Dochodząc do sedna . Poradziłem się pewnego doświadczonego ćwiczącego jak zmienić trening. Chciałem zrobić trochę redukcje. Znajomy stwierdził żebym nie zmieniszal znacząco kcal, a podszedł inaczej do treningu i oparł go tylko na ćwiczeniach wielostwowych. I jako ze pracuje na silce i jestem tutaj przeważnie 5 razy w tyg to ćwiczył w tych dniach, również polecił priorytet barki bo zwykle to mój słaby punkt. Wiec treningi wyglądają tak.

Pn. Pociąganie podchwytem wąsko 4 x tyle ile dam radę na ten moment
Potem Klatka na płaskiej 10x10 z tym ze tu dość długie przerwy ( po jakimś czasie progres większy ciężar większa przerwa )
Dwa ćwiczenia na barki jedno na maszynie do łydek ( ruch jak przy ohp) 3x 20
Wznosy siedząc 1x20 1x30 1x40 niewielkim ciężarem
Żeby nie rozpisywać kolejne dni powtarzam podciąganie i dwa ćwiczenia na barki tylko ze we wtorek robię 10 x10 klatkę , środa 10x10 siady, czwartek robię tyko podrzuty 10x 10 bez barków i podciągania. Piątek powtórka albo klatki, albo siadow , albo martwego. Dodatkowo codziennie trochę arobow by podkręcić metabolizm . Trening jak narazie przebiega dobrze , zszedł tłuszczyk, mięśnie są nabite i podrosły, najlepiej barki okazało się ze robieni ich tak często spowodowało ich przyrost więcej niż przez te 7 miesięcy. Co sądzicie o takim podejściu?? Pierwszy raz próbuje takiego treningu i powiem wam ze działa. Oczywiście jest rozpisane pod to ze ja od razu tutaj jestem i de facto nie mam pracy fizycznej dodatkowo.

Zdejcia dołączę później.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie lepiej zwykłe FBW z dwoma zestawami?
Wysłana -
No nie wiem. Taka poradę dostałem. W zestawieniu łącznym aż tak duzo nie wychodzi patrząc na to ze są główne 4 ćwiczenia barki priorytet no i podciąganie . Tylko na 5 dni zrobione. Może jak ten Brdzie zbyt ciężki to może FBW. Masz jakiś pomysł na taki FBW ??


Zmieniony przez - MaciejBajcep w dniu 2018-06-27 10:28:36
Wysłana -
Temat podwieszony pierwszy rok treningów (dział dla początkujących). Tam w etapie 4 masz solidny program.
Wysłana -
ja bym odniósł się do tej porady co do tych pięciu treningów - może i mogłoby tak być jednak wcale nie same wielostawy, ponadto może warto by rozważyć wprowadzenie jakich treningów typu tabata, interwały albo kompleksy sztangowe...
Wysłana -
apokalipsa : a co dokładnie byś jeszcze dodał, czy zmienił?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź