SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Niestrawność

Wysłana -
Hej, potrzebuje porady. Na co zwrócić szczególną uwagę w mojej diecie, co ograniczyć, co zmienić, po to aby pozbyć się niestrawności.
Najgorzej jest wieczorami, ale przed kolacją. Zdarza się też, że po drugim śniadaniu w szkole ( które jem o 12 ) mam gazy i o 16 kończę w łazience ( w sumie razem 3 razy czasem 4 razy dziennie ) Do tego wszystkiego mam wzdęty brzuch, czasem nawet trzyma do rana...
Kilka dni z diety:

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ja bym zaczął od pieczywa ciemnego, zmien je na ryż paraboiled, basmati ale nie brązowy.
Wysłana -
Ogranicz nabial, wywal cebulę i pieczarki, orzechy. I sprawdzaj. Margaryne tez wywal, bo to bardzo zly tłuszcz.
Wysłana -
Pieczarki jem raz w tygodniu, czasem zmieniam je na szpinak. A zamiast margaryny, co w biedronce znajdę dobrego, niedrogiego?
Wysłana -
Zamiast margaryny - masło, normalne, 82% tluszczu nie zadne mixy. Chcesz wyeliminowac problemy trawienne, więc musisz sprawdzic, co je powoduje. Moga to byc i grzyby i cebula. Najlepiej zaczac od bardzo ograniczonej, lekkostrawnej diety - ryz, mieso, ziemniaki, warzywa korzeniowe, maslo - i potem dodawac po jednym produkcie i obserwowac organizm.
Wysłana -
Może zacznij od istotny informacji: http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
Wysłana -
Sprawdzales czy nie.jestes na jakis skladnik uczulony ? Laktoza , bialko to glownie powoduje problemy ze wzdeciami i gazami
Wysłana -
Dolegliwości typu wzdęcia jak i gazy mogą mieć szerokie podłoże. Możesz na początek wyeliminować potencjalne produkty które mogą inicjować dyskomfort na 4 tyg. potem robić prowokacje ( oczywiście nie wszystkie na raz ). Przyczyną problemów żołądkowych MOGĄ BYĆ chociażby fruktany - cukry, które są obecne m.in. w pszenicy, jęczmieniu, życie, cebuli.. Niemniej jednak na forum możemy się powymieniać jedynie opinią, gdyż w Twoim przypadku potrzebna jest dogłębna analiza. Jak to napisałem, przyczyn może być wiele.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-03-13 12:25:58
Wysłana -
Udalo mi się zauważyć, że jedna z przyczyn wzdęc jest chleb na zakwasie (czasem dziennie jem ok. 300g) oraz duża ilość warzyw w obiedzie. Do tego mój organizm nie toleruje mleka (powyżej 150ml)
Wysłana -
Czyli bardzo tradycyjnie.
Wysłana -
W takim razie chleb na zakwasie na jaki chleb mogę zamienić ? Niby uważany jest za zdrowy, no ale ...
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź