SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niestrawność

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Na inne zródło ww. Mozna po prostu nie jeść chleba.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Zapewne na żaden. Skoro ten powoduje problemy, to każdy innych również będzie tak wpływał na Twój układ trawienny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Po każdych produktach zbożowych borykasz się z problemami trawiennymi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4962
dudee
Po każdych produktach zbożowych borykasz się z problemami trawiennymi?
głownie mój układ pokarmowy źle odbiera chleb na zakwasie, płatki owsiane, duża ilość orzechów, makaron (który dodatkowo powoduje głębokie uczucie głodu) no i kawa oraz mleko. Ogólnie wole do szkoły robić kanapki ze schabem (który pieke sobie na weekendzie) niż gotować kasze jęczmienna (czasami mam dużo nauki i po prostu nie mam czasu).


Zmieniony przez - athrenalineee w dniu 2018-03-25 20:30:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
W takim razie nie pozostaje nic innego, jak wyeliminowanie ich. Wstawienie wody na kaszę i wrzucenie worka, a następnie wyłączenie po 15 minutach to łącznie około 15 sekund. Nie musisz przecież stać przy garnku i mieszać tego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4962
Na ten tydzień zmieniłem chleb na biały z piekarni (ale nie pszenny), od następnego tygodnia całkowicie wyrzucę go z diety i zobaczę rezultat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Jaki w takim razie jeżeli nie pszenny? Kukurydziany?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 134 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7846
athrenalineee
W takim razie chleb na zakwasie na jaki chleb mogę zamienić ? Niby uważany jest za zdrowy, no ale ...


Dietetyka nie jest czarno-biała. Brokuły też są uważane za zdrowe, a u osób z zaburzeniami flory bakteryjnej będą powodować bóle brzucha, biegunki, gazy, wzdęcia.

W Twoim przypadku problem może być w nietolerancji białek mleka - czyli proponuję test prowokacyjny z wykluczeniem nabiału - lub nietolerancji substancji FODMAPs ( grupa fermentujących węglowodanów ), i tutaj właśnie problemem będzie chleb żytni. Wszystko co ma spore ilości błonnika będzie w takiej sytuacji dla Ciebie potencjalnie szkodliwe, tak więc należy się trzymać diety niskobłonnikowej. Oczywiście, obydwa problemy mogą istnieć jednocześnie.
Chleb na zakwasie możesz zamienić na kasze bezglutenowe - jaglana, ryż, amarantus, quinoa. Jako źródło węglowodanów również ziemniaki.

athrenalineee
no i kawa oraz mleko.



Zmieniony przez - athrenalineee w dniu 2018-03-25 20:30:12


To wskazuje prawdopodobnie nadwrażliwość na FODMAPs. Mleko zawiera laktozę, która też lubi sobie pofermentować w jelitach w przypadku osób z predyspozycjami. Uważaj również na owoce (prawie wszystkie) i część warzyw - głównie te z rodziny kapustnych, strączkowe oraz cebulę i czosnek.

Aha, w miej też w zapasie opakowanie węgla aktywowanego - kupisz w aptece. W przypadku dokuczliwych objawów - 500-1000mg co 2-3 godziny, obficie popijaj wodą. Dobrze spisuje się również białczan taniny, ale nie można go stosować jednocześnie z węglem aktywowanym (bo węgiel po prostu pochłania inne substancje).

Tutaj jest przepis na kanapkę bezglutenową / bezzbożową https://www.sfd.pl/Zdrowa_bezglutenowa_kromka_z_mikrofali_w_5_minut_!-t1147283.html Zawiera trochę błonnika, ale głównie lignany z siemienia, które nie są do końca prawdziwym błonnikiem (nie są strukturami węglowodanowymi).

Zmieniony przez - CarbonBasedLifeforms w dniu 2018-04-02 08:56:33

♫♪ Hi, My name is... ♫♪ https://youtu.be/sNPnbI1arSE
Rozpoczęcie Intermittent Fasting: 28.03.2018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wilczy głód po odstawieniu słodyczy.

Następny temat

Dieta do oceny, 111 kg, 18 lat

WHEY premium