SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Nierówne łydki

Wysłana -
Mam problem poniewaz, jak bylam mala no praktycznie tuż po narodzeniu mialam noge w gipsie przez dlugi czas a teraz jedna noga jest duzo szczuplejsza od drugiej i odnosnie tego mam pytanie czy są jakies cwiczenia ktore pozwolą wyrownac je? Noge mialam w gipsie z powodu operacji gdyz po urodzeniu prawa stopa była tak jakby skierowana do środka (w lewa strone zamiast prosto).. Czy są może jakies ćwiczenia które wyrownały by choc trochę te różnice? Lewa stopa ma 33cm, natomiast prawa 28,5 cm (różnica 4,5cm). Mam nadzieję że treść jest zrozumiała i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Cześć, właśnie do końca jest zrozumiała. Mówisz o łydkach czy o stopie ? Rozmiar stopy czy obwód łydki. Co powiedział lekarz prowadzący , ile masz obecnie lat ?
Wysłana -
Ogólnie różnica miedzy stopami jest tez taki 1cm (prawa jest krótsza), a mowie o obwodzie łydki i właściwie to o nią mi chodzi najbardziej aby ta róznice zmniejszyc zeby nie była na tyle widoczna.. Obecnie mam 17lat a do lekarza mam sie niedlugo zglosic, ale chcialabym choc sprobowac poprzez wlasnie te cwiczenia.. Może i ta wada nie utrudnia mi w jakiś sposob normalnego funkcjonowania, lecz sam wyglad estetyczny np. kiedy nosze sukienki nie jest za ciekawy...
Wysłana -
Jeśli nie ma żadnych problemów a nie uszkodzeń strukturalnych to wówczas należałoby się wybrać na wizytę do fizjoterapeuty i dalej jeśli zleci do trenera personalnego , poprzez odpowiednio dobrany trening pewnie będzie można zmniejszyć trochę te dysproporcje. Sama coś dotychczas robiłaś w tym zakresie ?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź