SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Nieproporcjonalnie duże nogi.

Ankieta - proszę o pomoc

Płeć mężczyzna
Wiek 17
Waga 72
Wzrost 175
Cel treningowy Masa/redukcja
Staż treningowy na siłowni 8 miesięcy
Uprawiane inne sporty brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) Siłownia
Dieta utrzymanie wagi
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje) brak
Zażywane suplementy kreatyna i witaminy
Ostatnio przerabiany plan ppl/fbw
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc) DL: 115, SQ: 95, WL: 85
Wysłana -
Witam, posiadam nieproporcjonalnie duże nogi w porównaniu do reszty ciała. Są zatłuszczone, lecz mięśnie też są i teraz pytanie do was, co mam zrobić? Mam taki kościec i nic nie zrobię aby nie wyglądać jak gruszka bez budowania góry? Powinienem redukować/masować? Priorytetem dla mnie jest proporcjonalny wygląd, niezależnie od tego czy będę masować czy redukować. Chciałbym jakkolwiek wyrobić się do wakacji aby moja sylwetka choć trochę była proporcjonalna. Proszę o konkrety. Nie chce pytań o dietę i trening, gdyż zostaną przeze mnie dobrane w zależności od tego co zamierzę robić. Pozdrawiam.
Moje wymiary:
biceps: 36
klata: 95
przedramie: 28.5
talia: 77.2
biodra: 89
udo: 59
łydka: 37

Zmieniony przez - MCLETSPLEJ w dniu 2018-03-05 21:21:24

Zmieniony przez - MCLETSPLEJ w dniu 2018-03-05 21:24:01
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
http://www.sfd.pl/Co_zrobić-t1162882.html

jesli uważasz że są nie proporcjonalne za duze to rozbuduj górę ciała.
Wysłana -
a jeśli zredukuje to jaki będzie efekt?
Wysłana -
To wszystko zależy od tego czy na tych nogach siedzi dużo tkanki tłuszczowej jeśli tak to redukcja przyniesie poprawę jeśli tam głównie masa mięśniowa to redukcja nie poprawi sytuacji a może pogorszyć. Trzeba podciągnąć górę.
Wysłana -
Moim zdaniem faktycznie uda nieco zbyt grube względem reszty sylwetki. Tak, czy owak niezła sylwetka! Ja bym zaczął biegać, ewentualnie bieżnia/rowerek i może zrzucił parę KG, ale POWOLI.
Wysłana -
To nie jest takie proste, jak nogi mają predyspozycje do bycia dużymi to zmiana aktywności, jeśli dotąd nie biegał, pogorszy sytuacje bo nogi na nowy bodziec zareagują wzrostem.
Wysłana -
Ogólnie jeśli chodzi o bieganie itp, to jeździłem na panczenach (długie łyżwy) 6 lat, chodząc do klasy sportowej. A jeśli chodzi o temat to na 99% będę masował, trudno, że się zaleje, góre trzeba podciągnąć. :)
Wysłana -
Jak podejdziesz rozsądnie do redukcji to się nie zalejesz. Masuj tak aby ten poziom bf nie wzrósł za bardzo bo później redukcja będzie trudniejsza.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź