SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieproporcjonalne ciało , proszę o poradę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2272

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 442
Mianowicie mój problem polega na tym że jestem grubej kości i od urodzenia naturalnie mam duze barki oraz kaptury. Do tego 1,5 roku cwicze kickboxing i problem polega na tym ze mam kaptury barki oraz rzeźbe rąk od boksowania.Nie narzekam także na nogi bo regularnie biegam skakaneczka i takie tam. Problem jest w mojej klatce piersiowej oraz plecach które nie prezentuja sie okazale:) Podejrzewam ze cwiczac regularnie wszystkie partie, bedzie rosło wszystko i dalej będzie dysproporcja. Bratzaproponował mi żebym ręce brzuszki i reszte cwiczył na rzezbe a klatke i plecy na masę zeby jakos tę dysproporcje zatrzec. zastanowilo mnie to więc pisze.

od dzis zaczynam brac kreatynę oraz Gainera.

Wzrost 176
waga 71 kg
cwicze siłke około 6 miesięcy głównie na rzezbę,wiecej seri mniejszymi cięzarami oraz sporty walki bieganie itd.

prosiłbym o jakąs mądrą radę profesjonalistów:)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 71

Wzrost: 176

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 6 miesięcy

Uprawiane inne sporty: kickboxing

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłka domowa

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: nie

Zażywane suplementy: gainer + kreatyna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
Brat zaproponował mi żebym ręce brzuszki i reszte cwiczył na rzezbe a klatke i plecy na masę. - a to ciekawe, tak sie da? to ja poprosze rzezbe na brzuch a na reszte mase..

nie wiem czy Twoj brat wiedzial co Ci doradza

masa to dieta, nadwyżka kaloryczna(!) oraz odpowiedni bilans bialek-weglowodanow-tluszczy

rzezba to tez dieta, w przeciwienstwie do "diety masowej", tutaj mamy ujemny bilans kaloryczny diety

niemozliwe jest jednoczesne robienie masy i rzezby, zapomnij o tym, wybij to sobie wogole z glowy

przy nadwyzce kalorycznej rosnie Ci masa miesniowa, oraz tluszczowa (w niewielkim stopniu, jelsi potrafisz ulozyc sobie odpowiednio diete)

przy treningu kickboxingu ciezko Ci bedzie przymasowac

Wzrost 176
waga 71 kg
cwicze siłke około 6 miesięcy głównie na rzezbę
- przy takiej wadze to co Ty chcesz rzezbic?

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 442
Masz słusznośc, zdaję sobie sprawę że nie da się wszystkiego na raz. Postanowiłem sobie zrobic 3 miesięczny cykl na masę, rezygnując z biegania, kickboxing tylko w domu jako aeroby ale takze z ograniczeniem zeby nie spalac tego co buduje na siłce. Thx za rady ale dalej nie rozwiązuje to mojego problemu, wydaje mi się ze ciezko jest na niego odpowiedziec. po prostu zanim zaczne porządnie trenowac chcialbym miec proporcjonalną sylwetkę, zeby potem wsszystko szło równo. Dietę mam typowo masową właśnie duzo białek i nadwyżka kaloryczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Jak najbardziej biegać możesz, by potem nie mieć problemów z redukcją. Tylko pamiętaj, by zjeść tyle kcal, ile spaliłeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
Jeśli szukasz planu to:

Przysiady
Wyciskanie leżąc
Wiosłowanie
Wyciskanie w staniu

Wszystko po 3 serie, 3x w tygodniu. Jak znalazł pod kickboxing. Na takim planie nie będziesz musiał rezygnować z innych aktywności i budować masę przy odpowiednim jedzeniu

Zmieniony przez - Alucard666 w dniu 2009-04-07 18:25:27

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 442
Heh, przez jajbliższe 3 miesiące planuję postawię siłkę jako priorytet a kb tylko jako formę aerobów:). Nie wiem czy stosować się do Twojej porady, bo ćwiczenie tylko 2 partii a zaniedbanie reszty to także chyba nie najlepszy pomysł. Może trenować te partie troszkę częściej, np w dni nie trenigowe robić pompki i podnosic się na drążku, nie przemęczając oczywiście zbytnio mięsnia??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1967
Takie dysproporcje moga byc uwarunkowane genetycznie, niektorzy maja np dobrze rozbudowana klatke inni barki. Powinienes robic normalny trening na wszystkie partie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
optykos:
Alucard666 dobrze Ci doradza co do planu. Cwiczenia na glowne grupy miesniowe. Masa napewno pojdzie, przy odpowiedniej diecie

Przemo8484:
gdyby robil normalny plan na wszystkie partie (chodzi Ci o FBW czy co?) to musialby wogole kb odlozyc na bok, zreszta powiedzial ze ramiona sa ok, zostaje nam reszta ciala, ktora jest zmieszczona w planie Alucard'a.

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 442
Spoko, wyjaśnijcie mi jeszcze czym jest wyciskanie w staniu, lookałem w atlas cwiczeń ale jakoś nie znalazłem. Czyli mam trenowac tylko te partie które tworzą moją dysproporcje:) Dorzucę sobie jeszcze nogi bo tez nie mozna zaniebac!. Thx zarady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
Przysiadów Pan nie widział? Zakładasz sztangę na plecy, robisz powtórzenia i nogi rosną.

Wyciskanie w staniu? Sprawdź jeszcze raz, jest. Jest to po prostu wyciskanie sztangi sprzed klatki

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na plecy podstawa to drazek, na klate sprobuj gironda dips i przy okazji przeczytaj swietny eksperyment pumy odnosnie klatki. pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co otym sądzicie

Następny temat

Mile Widziana Ocena i Rada. Trening FBW na Masę

WHEY premium