SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Niedojadanie na redukcji dieta do oceny

Ankieta - proszę o pomoc

Wiek 28
Płeć Kobieta
Cel Redukcja
Waga 56
Wzrost 160
Poziom bf (zdjęcie poglądowe) ok 17%
Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?) Duża
Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni) Staż treningowy 5 lat, treningi 3-5 razy w tygodniu
Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie
Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie) Badania w normie
Stosowana lub planowana suplementacja Białko, aminokwasy, spalacz
Wysłana -
Pogłębiona lordoza, jak u mnie.
Wysłana -
Plus zrotowana/krótsza noga.
Wysłana -
Tak, mam wadę postawy- boczne skrzywienie kręgosłupa + pewnie lordoza (na to zwracał mi uwagę trener, doradził jak ćwiczyć żeby tego nie pogłębiać). Co do nogi może tak być, miałam w dzieciństwie problemy ze ścięgnami lewej pachwiny, oczywiście była rehabilitacja, gimnastyka i lekarze zabronili biegać, jeździć na rolkach itp, ale możliwe, że coś tam zostało po tym. Teraz mi to nie przeszkadza, nie odczuwam żadnych dolegliwości, więc generalnie o tym zapomniałam :P
Wysłana -
Myślałam o tym wcześniej żeby wejść na bilans zerowy, chyba tak zrobię policzę później jeszcze raz, ale z tego co pamiętam wychodziło około 2300 kcal.
Wysłana -
To, ze teraz nie przeszkadza, nie oznacza, ze nie odbije się rykoszetem w przyszłości - bo nierównomiernie obciążasz aparat ruchu i pogłębiasz dysproporcje. Już teraz mięsnie ud są nierównomiernie rozwinięte. Łatwiej to będzie skorygować teraz niż za 10 lat. Lordozę ma każdy - Ty masz pogłębioną

I ja bym się na tym skupiła, bo to będzie miało długofalowy wpływ na Twoje zdrowie, a nie te 3 kg.
Wysłana -
Dziękuję za zwrócenie uwagi na problem. Zgadzam się, że lepiej zadbać o to teraz niż za 10 lat. Na pewno przyjrzę się temu bliżej, faktycznie jak teraz myślę zdarza się np podczas przysiadów, że "ściąga" mnie w jedną stronę, co może rzutować na dysproporcje w sylwetce.
Wysłana -
Ja również skłoniłabym się do pójścia do ogarniętego fizjo (w dziel Zdrowie i Uroda) polecą Ci kogoś godnego uwagi z Twojej okolicy. Z rehabilitacją i terapią manualną można wiele zdziałać.
Skoro wyszło 2300, to obserwuj jak obwody będą się zachowywać. Wrzuciłabym około 110g białka, około 70g tłuszczy i reszta węglowodany.
Wysłana -
Dostosuj się do w/w wskazówek, warto coś z tym zrobić.
Wysłana -
Dziękuję za wszystkie porady, zastosuję się do ww wskazówek zarówno dotyczących diety, jak i problemów z postawą. Pozdrawiam :)
Wysłana -
Powodzenia.
Strona 4 z 4
Dodaj odpowiedź