SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niedoczynność a redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1821

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3139
Płeć : Kobieta
Wiek : 23
Waga : 68,2
Wzrost : 167
Cel treningowy : redukcja do około 60 kg.
Staż treningowy na siłowni : kilka tygodni
Uprawiane inne sporty : bieganie, jazda na rowerze, siłownia (FBW)
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia, własne obciążenia w domu
Dieta : bezglutenowa (celiakia)
Przeciwwskazania medyczne : brak
Zażywane suplementy : lek Letrox 50 na niedoczynność
Ostatnio przerabiany plan: podam poniżej
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Przysiad:20-25 kg, Martwy ciąg: 10-15 kg, Wyciskanie:10 kg.

Przychodzę tu z zapytaniem przede wszystkim o dietę, a także o plan treningowy. Chciałabym porządnie wziąć się za redukcję, planuję ćwiczyć tak: FBW 3 x w tyg (około godzina), do siłowni dojeżdżam 10 km rowerem, czyli około 1 h (20 km), do tego w dwa dni wolne dorzuciłabym bieganie lub rower (ok 1 h),mniej więcej tak: poniedziałek FBW, wtorek rower, środa FBW, czwartek wolne, piątek FBW, sobota bieg, niedziela wolne. Generalnie staram się robić codziennie min 10 k kroków. Zaplanowałam dietę na 2000 kcal: 125 g białka, 78 g tłuszczu, 200 g węglowodanów (takie makro ustaliłam ze względu na niedoczynność).

Moje FBW:

Trening A (wykonujemy w zakresie 8-12 powtórzeń):
Mięśnie ud: przysiad klasyczny ze sztangą – 4 serie
Mięśnie grzbietu: ściąganie drążka wyciągu górnego (szeroko) – 4 serie
Mięśnie klatki piersiowej: wyciskanie hantli na ławce skośnej dodatniej – 4 serie
Mięśnie naramienne: wyciskanie żołnierskie – 4 serie
Mięśnie trójgłowe ramienia: wyciskanie sztangi na ławce poziomej wąskim chwytem – 3 serie
Mięśnie dwugłowe ramienia: zginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc – 3 serie
Mięśnie proste brzucha: spięcia mięśni brzucha przy użyciu linki wyciągu górnego (allachy) – 3 serie

Trening B (wykonujemy w zakresie 12-15 powtórzeń):
Mięśnie ud: zginanie podudzi na maszynie leżąc – 4 serie
Mięśnie grzbietu: martwy ciąg klasyczny – 4 serie
Mięśnie klatki piersiowej: wyciskanie sztangi na ławce poziomej – 4 serie
Mięśnie naramienne: wyciskanie hantli siedząc na ławce – 4 serie
Mięśnie trójgłowe ramienia: pompki na poręczach (z dodatkowym obciążeniem) – 3 serie
Mięśnie dwugłowe ramienia: zginanie przedramion chwytem młotkowym z hantlami – 3 serie
Mięśnie proste brzucha: wznosy nóg leżeniu na macie – 3 serie

Czy taki plan wypali? Obawiam się że może jest za dużo cardio jak na niedoczynność? Plan FBW pochodzi z neta, przerobiłam go i spodobał mi się, może taki zostać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Plan treningowy wrzuć do oceny w odpowiednim dziale, tu natomiast wrzuć dietę, a nie samo makro.
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3139
Mój plan jedzenia na dzisiaj z apki fitatu, bazowałam na tym co znalazłam w lodówce. Ogółem staram się jeść jak najbardziej nieprzetworzone produkty. Na śniadanie omlet z dodatkiem mąki, z wędliną i kawą, na obiad marchew gotowana z makaronem pomidorowym i kiełbasą śląską w sosie/kethupie, przekąska to serniki z mąką kokosową i odrobiną cukru oraz jabłko. Na kolację planuje serek wiejski z chlebem wieloziarnistym i myślę aby dorzucić do tego pomidory. Mam w planach jeść także pieczone/gotowane/smażone mięso, warzywa w różnych postaciach, czasami jakieś owoce













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Olej - zamień na masło, smalec
2. To bezglutenowe coś :o
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3139
Soberko
1. Olej - zamień na masło, smalec
2. To bezglutenowe coś :o


Niestety dieta bezglutenowa mnie obowiązuje stąd takie a nie inne posiłki. Jednak starań się wykorzystywać produkty z jak najlepszym składem.
Ta mąka to mieszanka jaglanej, ryżowej, kukurydzianej z dodatkiem gumy guar aby dało się z niej formować podane produkty.


Zmieniony przez - dzika_szyszka w dniu 2018-08-15 13:26:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ja tu nieprzetworzonych produktow nie widze - szynka, ketchup, kielbasa, makaron, serek wiejski, chleb, cukier...Gdzie kasze, ryze, ziemniaki, mięso, ryby, warzywa, owoce, dobre tłuszcze?
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3139
deja vu
Ja tu nieprzetworzonych produktow nie widze - szynka, ketchup, kielbasa, makaron, serek wiejski, chleb, cukier...Gdzie kasze, ryze, ziemniaki, mięso, ryby, warzywa, owoce, dobre tłuszcze?


Warzyw wszystkich nie wypisuję, tylko te które dają konkretną ilość kalorii. Kasze jem, za ziemniakami nie przepadam, mięso i ryby kupię jak sklepy otworzą :D Niestety mam celiakię więc moje pole manewru jest ograniczone (głównie ze względów finansowych). Olej zamienię na masło, jem siemię lniane, orzechy (ziemne, włoskie, laskowe itd.).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Celiakia nie oznacza jedzenia malo wartosciowego jedzenia. Ziemniaki sa tak uniwersalne, ze mozna je przygotowac smacznie - placki, pieczone, salatki,zapiekanki, nawet jakies kluski ziemniaczane będa lepsze niz te sztuczne, konserwowane chleby bezglutenowe. To co jest zle w tej diecie, czyli niestety prawie wszystko w zaden sposób nie pozostaje w związku z dietą bezglutenową.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3139
deja vu
Celiakia nie oznacza jedzenia malo wartosciowego jedzenia. Ziemniaki sa tak uniwersalne, ze mozna je przygotowac smacznie - placki, pieczone, salatki,zapiekanki, nawet jakies kluski ziemniaczane będa lepsze niz te sztuczne, konserwowane chleby bezglutenowe. To co jest zle w tej diecie, czyli niestety prawie wszystko w zaden sposób nie pozostaje w związku z dietą bezglutenową.


Postaram się poprawić jakość jedzenia, jednak chciałabym zapytać czy taka kaloryczność jest odpowiednia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dopóki nie przetestujesz, nie będziesz wiedzieć. Obliczenia to teoria, którą trzeba zweryfikować w praktyce. czyli trzymasz się założeń, dokonujesz pomiarów i ewentualnie modyfikujesz podaż energii..
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Na pewno nie mniej. 1850kcal to już bardzo niewiele.
2

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Napoje zero oraz podczas ketozy

Następny temat

Redukcjia 90 kg dieta do sprawdzenia

WHEY premium