SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niedobory witamin i minerałów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5508

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
To znaczy jem tak jak u góry (często zmieniam) i do tego warzywa takie jak pomidor, sałata, ogórek, brokuł, marchew - innych nie zjem bo nie dam rady po prostu - i teraz mam wątpliwość czy mogę zostawić tak jak jest czy szukać jakiegoś rozwiązania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie uwzględniłem tych warzyw, bo nie wiem ile ich jesz.
Szacowałem na oko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
jem ich dosyć sporo, myślę że tak zliczyć to kg dziennie, do każdego posilku inne warzywo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Papryka zawiera naprawdę sporo wit.C na 100g.
Oczywiście to nie oznacza abyś jadł jedynie paprykę.

Dieta musi być urozmaicona tak aby pokryć zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze a tym samym uniknąć kumulacji substancji antyodżywczych. Skoro jesz wyżej wymienione warzywa to nie powinno być źle, uzupełniaj owocami. Chciałbym jednak zapytać czy dlaczego nie smakują Ci pozostałe? generalnie każdy odcień ma swoje indywidualne wartości, np: zielone są bogate w kwas foliowy, z kolei żółto-pomarańczowe dostarczają sporo beta karotenu, luteiny, witaminy C i.t.d.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Ahh, jeszcze popróbuje, ale naprawdę ciężko mi przechodzą przez gardło - w piątek kupie wszystkie warzywa po trochu i będę próbował może coś uda mi się dodać. także najważniejsze jest to żeby jeść różnorodne warzywa, jeśli by mi smakowały wszystkie na przykład to najlepiej byłoby jeść codziennie inne warzywa tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Generalnie ciężko jeść codziennie całkowicie inne warzywa, chodzi o rotację (wymianę pojedynczą) :)
Na prostym przykładzie - jeśli jesz brokuł do makaronu z kurczakiem to nazajutrz zmieniasz go na jarmuż np.

Oczywiście z tego co wymieniłeś da się zbilansować jadłospis, jeśli dodatkowo wspierasz dietę owocami.
Niemniej jednak różnorodność to podstawowa zasada każdej zdrowej diety.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-14 21:43:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
nie trzeba jeść codziennie innych, u mnie idą przeważnie cukinia, papryka, ogórek pomidor, kalarepa, sałata

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Rozumiem, rozumiem trudno w piątek będę pisał jakie warzywka dam radę zjeść, jak narazie - dziękuje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75951 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754400
Poza tym, warzywa możesz wplatać w posiłek. Dodając np do leczo z mięsem, pewnie nawet nie poczujesz jakie warzywo zostało dodane.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Witam ponownie, popróbowałem i jestem w stanie dołożyć kapuste i paprykę - czy to dobry wybór, czyli wszystkie warzywa które mogę jeść:
-sałata
-pomidor
-ogórek
-marchewka
-brokuł
-papryka
-kapusta

Czy wszystkie jeść po trochu czy mogę jednego dnia zjeść np. sałate, brokuł, kapuste drugiego dnia: papryke, marchewke i ogórka itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja organizmu po ciężkiej pracy

Następny temat

Potrzebny dobry spalacz dla początkującego.

WHEY premium